Skocz do zawartości

Sonsty765

Członkowie
  • Liczba zawartości

    200
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Sonsty765

  1. Dziękuję za odpowiedzi, poczytam na blogu, bo znalazłam kilka ciekawych artykułów.
  2. Wydaje mi się, że trzeba upoważnić, a wręcz na pewno jako pracownik zewnętrznej firmy, jak pracownik pracuje w naszej firmie, to również powinien być upoważniony do tego.
  3. Jak masz dość duże problemy z pracownikami, to może lepiej zastanowić się nad metodami pracy. Czasami sam wykład nie wystarczy, często zajęcia interaktywne potrafią zdziałać cuda. Praca w małych grupach również wspomaga ten proces. Im więcej osób, tym trudniej nawiązać odpowiedni kontakt.
  4. Co ile musi być wykonywane szkolenie bhp? Czy jest ono cykliczne?
  5. Z tego co wiem, to nie wszyscy moga odbyć szkolenia e - learningowego. W formie e-learningu szkolenie okresowe mogą odbyć pracownicy administracyjno-biurowi, inżynieryjno-techniczni, pracownicy służby bezpieczeństwa i higieny pracy, osoby będące pracodawcami bądź osoby kierujące pracownikami (np. brygadzista) oraz inni pracownicy bezpieczeństwa i higieny pracy.
  6. Szkolenie BHP powinno być wykonywane po godzinach pracy. Nigdy nie spotkałam się z tym, żeby szkolenie odbywało się w trakcie godzin pracy.
  7. Osoby te muszą: uzyskać pozytywny wynik egzaminu wstępnego, korzystać z pełni praw publicznych, posiadać zaświadczenie od lekarza dopuszczające do testu sprawnościowego, a także odpowiednie predyspozycje fizyczne oraz psychiczne orzeczone przez komisję lekarską MSWiA. Nie wiem jak wygląda ten test sprawności i wiedzy. Hmm może ktoś inny coś wie w tym temacie?
  8. mam pytanie, co się stanie, gdy pracodawca nie założył teczki z dokumentacją, a te dokumenty najzwyczajniej w świecie zgubiły się, czy PIP może wymierzyć kare? jesli tak, to w jakiej wysokości? Odnowa tych dokumentów wiąże się z ponownym szkoleniem i badaniem?
  9. Sposób dokumentowania chorób zawodowych reguluje Rozporządzenie z dnia 1 sierpnia 2002 r. w sprawie sposobu dokumentowania chorób zawodowych i skutków tych chorób. Wykaz chorób zawodowych oraz szczegółowe zasady postępowania określa Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30.06.2009 r. w sprawie chorób zawodowych. Jeśli rzeczywiście praca powoduje taki dyskomfort, że aż cierpi organizm, to uważam, że nie powinno się już pracować w takim miejscu, zmienić zakres zadań, albo stanowisko.
  10. Jak dla mnie lepiej zlecić to firmie zewnętrznej, oczywiście ważny jest zakres tematu. natomiast firma może przygotować się do tego i wykorzystać narzędzia, które ułatwią zapamiętanie materiału. Szkolenie nie polega tylko na przekazaniu informacji, ale również trzeba wykorzystać potencjał pracowników, by zapamiętali materiał i stosowali się do niego. Można oczywiście przekazać trenerowi najważniejsze informacje dotyczące firmy, poinformować na czym dokładnie pracodawcy zależy.
  11. Sądzę, że przede wszystkim powinna być konsultacja z weterynarze. Zdecydowanie, zależy to również z jakimi zwierzętami będzie się miało kontakt. wydaje mi się, ze powinny być wykonane również odpowiednie szczepienia. na pewno okresowe badania muszą być wykonywane.
  12. Z tego co wiem to regulamin powinien być dopasowany do indywidualnego profilu strony i charakteru działalności serwisu www lub firmy, wolny od klauzul niedozwolonych, przygotowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy. Cena takiego regulaminu to między innymi 200 zł. Nie jest to jakiś wygórowany koszt. Poza tym z tego co wiem, to Bhpowiec może napisać regulamin.
  13. Wprowadzenie drzwi na rynek krajowy związane jest z koniecznością posiadania certyfikatu z akredytowanego laboratorium z uwagi na fakt, że drzwi przeciwpożarowe zaliczone są do systemu zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie sposobów deklarowania zgodności. Hmm, czytałam na ten temat, ale niestety chyba ciężko jest z klasyfikacją, zmieniła się teraz w tym roku.
  14. Nie możesz zrobić szkolenia, nie masz uprawnień do tego. Szkolenie możesz poprowadzić, jeśli zdobędziesz odpowiednie kwalifikacje potwierdzone certyfikatem, dyplomem. Natomiast w małych firmach różnie to wygląda. Czasami nawet i bez papierka przeprowadza się szkolenie, ale po co mieć problemy z tego powodu, jeśli wyjdzie to na światło dzienne, to możesz stracić prawo do wykonywania zawodu.
  15. Pracodawca jest zobowiązany odbyć szkolenie BHP w zakresie niezbędnych do wykonywania ciążących na nim obowiązków. Szkolenie to powinno być okresowo powtarzane. ( art. 237 § 2KP). ( minimum 16 godzin lekcyjnych ) Z tego co wiem.
  16. Wypadek przy pracy powinien pozostawać w związku z pracą – to oczywista cecha takich zdarzeń. Z tym, że skąd wiadomo, czy objawy będą zaraz po ukąszeniu?
  17. Czy taka osoba musi się zgodzić? To wiąże się z dodatkową wypłatą za tą odpowiedzialność?
  18. Ustawowym obowiązkiem pracodawcy jest organizowanie szkoleń BHP dla pracowników - muszą się one odbywać w ich godzinach pracy oraz na koszt pracodawcy. Do szkoleń obowiązkowych należą: szkolenie wstępne organizowane przy zatrudnieniu nowego pracownika, zawierające podstawowe informacje na temat zasad BHP oraz z instruktarzu stanowiska, szkolenia okresowe.To są podstawowe dokumenty, które muszą znaleźć się w teczce pracownika.
  19. Powinieneś bardzo szczegółowo przeanalizować wszystkie dotychczasowe przyczyny i okoliczności wypadków. Analiza ta da Ci podpowiedź na co masz przede wszystkim zwrócić uwagę przy zapobieganiu i eliminowaniu zagrożeń wypadkowych. Ponadto warto przeanalizować czy zalecenia powypadkowe były trafne i właściwe, tzn. czy w 100% wyeliminowały przyczyny powstałych wypadków.
  20. Powinna być widoczna dla wszystkich, a przede wszystkim wcześniej Zgodnie z art. 2374 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z późn. zm) pracodawca jest zobowiązany zaznajomić pracowników z przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy dotyczącymi wykonywanych przez nich prac. Pracodawca ponadto jest zobowiązany wydawać szczegółowe instrukcje i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach pracy. Najlepiej jedna w każdym pomieszczeniu gdzie przebywają pracownicy.
  21. chyba każda osoba, która miała okazję występować przed innymi miała sytuację, w której czyjeś zachowanie utrudniało jej wystąpienie.Liczba możliwych „trudnych uczestników” i „trudnych sytuacji” jest bardzo duża i, co warto podkreślić, dla różnych trenerów będzie ona nieco inna. W pytaniu porusza Pan pewien szczególny przypadek, jakim jest osoba zadająca wiele pytań. Warto się zastanowić, jakie mogą być tego przyczyny. Niekoniecznie będzie to „premedytacja” (jak często odruchowo interpretuje wielu trenerów), mogą to być między innymi takie przyczyny jak: - małe zainteresowanie tematem
  22. Z ty,mi wypadkami to jest różnie, możesz od rzu kierować się do BHP, spisać protokół, powołać zespół badający sprawę, ale t robi BHPowiec. Podstawa prawna do tych zadań to: ustawa z 26.06.1974 r.; Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. nr 21 poz. 94 ze zmianami); ustawa z 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93 ze zmianami); ustawa z 7.07.1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. nr 89 poz. 414 ze zmianami).
  23. Po zgłoszeniu wypadku przez pracownika właściciel firmy (pracodawca) powinien niezwłoczniepowołać zespół powypadkowy w celu ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku. Powołany zespół powypadkowy dokona analizy zaistniałego zdarzenia i oceny zebranych informacji oraz dokumentów m.in. dokumentacji medycznej. W trakcie dochodzenia powypadkowego zespół powypadkowy ustali związek przyczynowo skutkowy danego zdarzenia z pracą i zakwalifikuje, czy dane zdarzenie jest, czy nie, wypadkiem przy pracy.
  24. Osobie podlegającej ubezpieczeniu chorobowemu, i to zarówno obowiązkowo, jak i na zasadzie dobrowolności, której niezdolność do pracy została spowodowana wypadkiem w drodze do pracy lub z pracy, przysługuje prawo do zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia ubezpieczenia
  25. Jesli chodzi o pracownika, nie może on starać się o rente. ZUS odmówi wypłacenia renty rodzinnej, argumentując, że pracownik był chory na padaczkę i że zataił tę okoliczność, ubiegając się o pracę. Z tego względu, w ocenie ZUS, choroba ubezpieczonego nie możezostać zakwalifikowana jako wypadek przy pracy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności