Skocz do zawartości

Monia

Członkowie
 • Liczba zawartości

  42
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Monia

 • Tytuł
  Początkujący
 1. Chyba zrobił tak jak pisał. I tyle. Myślę, że ma rację co do każdego zdania które napisał o zatrudnianiu niepełnsoprawnych.
 2. Rozumiem czyli umywalka do mycia rąk a zlewozmywak do mycia naczyń.
 3. Witam, Stawiamy nową siedzibę w której pracować będzie 20 pracowników. No i teraz pora na przepisy. Ustalają one że potrzeba jest jedna umywalka i jeden dwukomorowy zlewozmywak, ale czy muszą faktycznie być obydwa? Jadalnia typu I i wyłącznie pracownicy biurowi. Czy jest jakiś przepis oprócz tego z 1997 który to reguluje?
 4. To tak naprawdę zależy od pracodawcy. Mogą być wykonane w czasie pracy jak i poza nią. I nie ma raczej żadnego aktu prawnego, który by to ustalał.
 5. Najlepiej się odwołaj, ale sprawdź też czy w umowie nie ma przypadkiem takiego zapisu. Jak nie ma to się odwołuj.
 6. Jako BHP-owiec nie masz obowiązku, ale nie wiem co jeszcze robisz i czy w ramach innych obowiązków Ci to przypadkiem nie przysługuje. Czy BHP masz na cały etat, czy tylko kawałek?
 7. Pierwsze słyszę, a dlaczego o to pytasz?
 8. To raczej nie, ale dobrze byłoby wyposażyć pracowników w ochronę słuchu tam gdzie dźwięk wydaje się za głośny. Lepiej zapobiegać niż leczyć.
 9. A czy były przeprowadzone pomiary czynników szkodliwych dla zdrowia?
 10. Tu się nie zgadzam, Taka praca uciążliwa może być jak najbardziej szkodliwa dla zdrowia i to nawet bardzo. Tylko że zazwyczaj potrzeba więcej czasu, żeby się nabawić jakiegoś schorzenia.
 11. Jeśli to spory wydatek to się zastanów. Zresztą nawet jakby spory nie był to pracodawca nie jest od spełniania życzeń swoich pracowników, jakkolwiek to brzmi. Dlatego ja wysłałabym tego pracownika na badania okresowe i po nich stwierdziła czy krzesło kupować.
 12. Tak, tylko tu chodziło też o umowę zlecenie. Czasem warto przeczytać wszystko od początku do końca
 13. Tak oczywiście. Takie dokumenty podpisują i ci którzy na danym stanowisku pracują i ci którzy szkolą.
 14. Ja jestem zdania, że podłoga z materiałów elektrostatycznych jest zazwyczaj wykonywana specjalnie na zamówienie, więc jeśli właściciel tego nie wie to całkiem możliwe, że to nie jest taka podłoga.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...