Skocz do zawartości

cepelia

Członkowie
 • Liczba zawartości

  51
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O cepelia

 • Tytuł
  Początkujący

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Zgadzam się, posiadasz wszystko co jest Ci potrzebne do wypełnienia karty. Oczywiście niezbędne będzie jeszcze pozyskanie opinii drugiej osoby, która również wdała się w bójkę. Inaczej nie można zacząć jakiegokolwiek postępowania.
 2. Witam wszystkich, mam jedno pytanie. Jeśli pracownik był zatrudniony przez agencję pracy to kto w takim razie prowadzi postępowanie powypadkowe? Kto będzie zatwierdzał protokół z wypadku?
 3. Cześć! Prosiłabym o radę. Wiecie może jaki jest podział ubrań specjalnych w straży pożarnej? Strony internetowe podają aż 6 typów, przy czym PN-EN 469-2014-11 TYLKO DWA TYPY!!!.
 4. Hej, hej! Chciałam zapytać czy prawo zabrania spisywania osób upoważnionych do pierwszej pomocy i ewakuacji na jednym i tym samym dokumencie? Zupełnie nie mam pojęcia.
 5. Hej! Słuchajcie mam pewien problem. W ocenie ryzyka zawodowego na stanowisku wyposażonym w monitory ekranowe jest pytanie czy podłoga jest wykonana z materiałów elektrostatycznych. Ja niestety nie mam pojęcia czy tak jest, bo jedynie wynajmuje pomieszczenie, a właściciel nie wie nic tymbardziej. Co robić?
 6. Cześć wszystkim! Chciałam zapytać o pewną kwestię. Zapoznałam pracownika z oceną ryzyka zawodowego i on podpisał oświadczenie. Czy inspektor BHP też musi podpisać takie oświadczenie? Jest członkiem komisji, która dokonała tej oceny i sporadycznie jeździ samochodem służbowym.
 7. Tutaj wyjaśnia wszystko Główny Inspektorat Sanitarny - http://suplementy.gis.gov.pl/
 8. To są rzeczy na które musisz zwrócić uwagę: stanu technicznego budynków i pomieszczeń oraz instalacji, w których odbywa się produkcja lub obrót żywnością, czyli wszystkim co przeznaczone jest do spożycia przez ludzi, jakości wody, która przeznaczona jest dla celów spożywczych i gospodarczych, gromadzenia i przechowywania odpadów, narzędzi, urządzenia i wyposażenia lokalu, osób, które będą wykonywały pracę związaną z obrotem żywnością. Pytanie do czego może się przyczepić sanepid jest zbyt ogólne i trochę naiwne. Przede wszystkim musisz spełniać wszystkie wymogi sa
 9. Przeglądy takie powinny być wykonywane okresowo i zawsze wówczas, gdy wykorzystywane do oceny informacje tracą aktualność, a w szczególności w następujących sytuacjach: przy tworzeniu nowych stanowisk pracy, przy wprowadzaniu zmian na stanowiskach pracy (np. technologicznych lub organizacyjnych, w tym zmian osób pracujących na stanowisku pracy lub ich stanu zdrowia), po zmianie obowiązujących wymagań, odnoszących się do ocenianych stanowisk pracy, po stwierdzeniu, że stosowane środki ochrony są nieskuteczne lub niewłaściwe w świetle nowych informacji, jeżeli istnieje
 10. Oto najcześciej spotykane: uderzenie o nieruchome przedmioty, przeciążene układu ruchu, upadek, poślizgnięcie się na tym samym poziomie, uderzenie przez spadające i poruszające sie przedmioty, upadek z wysokości, utrata stateczności przez rusztowanie i upadek, ostre i niebezpieczne krawędzie, załamanie się konsturkcji dachowej. prąd elektryczny, przeciązenie układu nerwowego, zmienne warunki atnsomferyczne.
 11. A żeby zapobiec zatruciu gazem dobrze jest zadbać o sprawność instalacji gazowych, wentylacyjnych i kominowych, a także wietrzyć regularnie pomieszczenia, nie zaklejać kratek entylacyjnych i zamontowac czujniki czadu.
 12. Jednym z uprawnień związanych z ochroną rodzicielstwa jest prawo pracownicy w ciąży do czas wolnego na badania lekarskie. Za ten czas pracownicy przysługuje wynagrodzenie.Pracownica więc zahcowuje prawo do wynagrodzenia za badania wykonane w czasie pracy. Takie jest po prostu prawo które mowi ze jeśli pracownica w ciąży nie może zrobić badan kiedy indziej to ma prawo wykonać je w czasie pracy i dostać za to wynagrodzenie od pracodawcy. I te prawo należy się pracownicy niezależniie od umowy, długości zatrudnienia, tego czy to umowa o prace czy wymiaru etatu. Zwolnienie na badania dotyczy tych b
 13. Dlaczego szkoła miałaby odpowiadać w jakikolwiek sposób jeśli dziecko nie było w tym czasie pod opieką nauczyciela, dyrektora czy innego opiekuna [pochodzącego ze szkoły? Oczywiście że ubezpiecza dziecko w tym okresie tylko i wyłącznie rodzic. Ubezpieczenie ze szkoły jest ważne tylko w czasie szkoły. Jeśli coś zdarzyło się na jej terenie to odpowiada za to tylko i wyłącznie rodzic, bo też tylko i wyłącznie on odpowiada w tym czasie za zdrowie i bezpieczeństwo dziecko. Roszczenia kierowane do szkoły są więc w każdym wypadku całkowicie nieuzasadnione.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności