Skocz do zawartości

Małami123

Członkowie
 • Liczba zawartości

  200
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Małami123

 • Tytuł
  Doświadczony

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Specjalistą do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy może być osoba posiadająca wyższe wykształcenie o kierunku lub specjalności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy albo studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz co najmniej 1 rok stażu pracy w służbie bhp, No i teraz pytanie się pojawia: gdzie trzeba odbyć roczny staż?
 2. czy wypadek podczas przerwy śniadaniowej to wypadek w pracy czy w drodze. Proszę o jakieś interpretacje bo się spieram z innymi pracownikami. Podobno jest się wtedy w dyspozycji i należy zaliczyć jako wypadek w pracy. według mnie - nie koniecznie, i troche naciągnięte to jest....
 3. Dziwny przypadek.... Było sobie 2 zleceniobiorców. Pracowali na jednej zmianie... Jeden zgłosił wypadek, że został przez drugiego uderzony. Przyniósł zdjęcia rany, dokumenty z obdukcji, zdjęcia narzędzie zbrodni, opis sytuacji, opinie sądowo lekarskie itp. Muszę kartę wypadku muszę zrobić. I co teraz? Świadków nie było. Ten który rzekomo atakował wątpię żeby chciał ze mną rozmawiać...
 4. Mam ciekawą sprawę, do rozwiązania jest zdarzenie w którym pracownik podczas spożywania śniadania, oblewa się wrzącą herbatą - prawie wszystkie aspekty wypadku przy pracy są oprócz przyczyny zewnętrznej . Ma ktoś pomysł z osób będących na forum co można by uznać za przyczynę zewnętrzną.
 5. Witam. Pracownik przeczytał protokół, odmówił podpisania ze sie zapoznal z nim (pkt. 13) a następnie na piśmie złożył swoje uwago do treści protokołu. Wiem że podpis oznacza potwierdzenie poszkodowanego ze został zapoznany z protokołem, ale czasem ludzie nie potrafią się dać przekonać i nie chcą podpisać, bo uważają że to oznacza ze się z treścią zgadzają. Co w takiej sytuacji uczynić?
 6. Dzień dobry:) Poszkodowany wychodząc z prywatnego domu, poślizgnął się na schodach w wyniku czego doznał urazu w postaci zwichnięcia stawu skokowego stopy prawej. Posesja była ogrodzona. Czy w związku z tym uznać wypadek za wypadek w drodze do pracy? Proszę o opinię i ewentualnie podstawę prawną.
 7. Cześć Wam mam zgłoszony wypadek komunikacyjny. kierowca był sprawca i poszkodowanym. przesłuchałam go, prawdopodobnie zasnął za kierownica.. policja wydala notatkę ze zdarzenia,ale tylko jest tam informacja ze rzeczywiście nasz kierowca miał kolizję z innym pojazdem. Poszkodowany ma uraz, jest związek z praca ale co z przyczyna zewnętrzną.. warunki na drodze w dniu wypadku były fatalne, ciągle padał deszcz. Brak świadków, co zrobić w takim przypadku?
 8. Cześć wam spotkałam się z następującą sytuacją: Poszkodowany wczoraj poszedł do pracy na 7:00, około godziny 11:00 był wraz z kolegą u klienta i przygotowywali się położenia płytek granitowych. Schylił się po mieszadło i naglę osunął się. wezwano pogotowie ratunkowe, trafił do szpital i od trzech dni jest nieprzytomny. podobno miał tętniaka, który mu pękł. co z tym faktem zrobić? oczywiście PIP jest zawiadomiona. Zastanawiam się nad przyczyną zewnętrzną, czy za takową można uznać nagły ruch (schylanie się)? Czy to mógł być jakiś bodziec, który uruchomił u niego objawy?
 9. Witam, was Potrzebuję Waszej pomocy: czy uznalibyście za wypadek przy pracy zdarzenie, które miało miejsce na terenie szatni - końcówka godzin pracy pracownika-szedl się przebrać, w dniu byłą jakaś fiesta, dni miasta, ktoś odpalił petardę w korytarzu szatni a teraz pracownik poszkodowany skarży się na szumienie w uszach. Nie pamięta kto to zrobił bo stal tyłem....Pomóżcie co z tym fantem zrobić...
 10. Witam Pracownik uderzył się w kolano wchodząc do kabiny maszyny, po uderzeniu zgłosił to przełożonemu, ale stwierdził że nic mu nie jest.Noga spuchła mu. Po pracy w domu posmarował sobie jakimiś żelami i mu pomogło. Na drugi dzień wrócił do pracy i pracował normalnie, nie zgłaszał pogorszenia stanu zdrowia. Czy to może być traktowane jako wypadek czy bardziej jako zdarzenia potencjalnie wypadkowe?
 11. Hej proszę o poradę. Kobieta przepycha wózek 4 kołowy o wadze ok 100 kg -czy jest to zgodne z przepisami BHP? podczas tego przepychania zaczyna odczuwać ból pod łopatkami.Poszła do lekarza. Zdarzenie zgłoszone jako WPP. Ja w postępowaniu powypadkowym przez poszkodowaną daję do wypełnienia opinię lekarską, którą wypisuje. Jej lekarz /internista/ wpisując bóle w okolicach. , jak potraktować tą opinie? Bardzo proszę o Wasze opinie, może jakieś orzeczenie. Pozdrawiam.
 12. Witam, jak zakwalifikować wypadek przedstawiciela handlowego, który po wyjściu z domu w drodze po samochód służbowy do serwisu ulega wypadkowi. Wydaje mi się, że jest wypadek w drodze, a pracownik upiera się, jest to wypadek w pracy.
 13. Witam wszystkich. pracownik młodociany przyszedł w sobotę do pracy - by sobie dorobić. Niestety podczas czynności porządkowych poślizgnął się na mokrej posadzce i spadł ze schodów. Ręka bolała, więc osoba przełożona puściła pracownika do domu. W poniedziałek pracownik zjawia się w zakładzie z gipsem - ręka złamana. W tym momencie o całej sytuacji dowiaduje się pracodawca i behapowiec. W piątek zjawia się ojciec poszkodowanego z pretensjami, więc łatwo nie będzie. Jest to mój pierwszy wypadek i będę wdzięczna za wszelkie wskazówki
 14. Mam problem z klasyfikacją wypadku, jeden pracownik złamał biodro i rękę, czy klasyfikuje się to do wypadku ciężkiego?
 15. Witam, czy uznalibyście wpp, jeżeli pracownik mimo ostrzeżeń na furtce "Uwaga. Zły pies" i dzwonka wejściowego, wszedł na prywatną posesję, gdzie nagle zaatakował go pies? Pracownik przyznał, że po tym jak przeszedł kilka metrów pomyślał, że mógł wcześniej zdzwonić dzwonkiem. Od kilku lat wykonuje podobną pracę.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności