Skocz do zawartości

Małami123

Członkowie
  • Zawartość

200
  • Ostatnio

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Małami123

• Ranga
    Doświadczony
  1. Jak w temacie, co ile jest kontrola PIP? to zależy od zakładu pracy?
  2. Witam, Chciałabym podnieść swoje kwalifikacje- mam ukończone studia podyplomowe z zakresu bhp i chciałabym dalej w tym kierunku się kształcić. Co polecacie? Czuję, że stoję w miejscu, a nie chciałabym...
  3. Pracodawca ma prawo skrócić czas pracy pracownikowi, który pracuje w warunkach przekroczenia NDN hałasu. Ale czy tylko może czy aż musi? Ani KP ani Ogólne przepisy BHP ani Rozp. w sprawie bhp przy pracach związanych z narażeniem na hałas nie są jednoznaczne w tej sprawie. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji przepisów
  4. Witam, mam taki problem z kierowcami będącymi w delegacji poza granicami kraju, którzy wykonują przewozy od poniedziałku do piątku, a na weekend zjeżdżają na zagraniczną bazę pracodawcy. W tym czasie są w delegacji służbowej, ale nie wykonują przewozów i często sięgają po alkohol. Czy pracodawca ma prawo w tym czasie wykonać badanie alkomatem i zwolnić dyscyplinarnie za spożywanie alkoholu?
  5. Gdzie można odbywać staż?

Specjalistą do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy może być osoba posiadająca wyższe wykształcenie o kierunku lub specjalności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy albo studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz co najmniej 1 rok stażu pracy w służbie bhp, No i teraz pytanie się pojawia: gdzie trzeba odbyć roczny staż?
  6. Jestem Bhpowcem od 3 lat i działam również jako freelancer, i dostałam oto taką umowę z takim zapisem: Ze względu na dbałość o interes pracodawcy zobowiązuję się do każdorazowego poinformowania pracodawcy o podjęciu dodatkowego zatrudnienia zarówno na podstawie umowy o pracę jak i innego stosunku prawnego oraz prowadzeniu na własny rachunek działalności gospodarczej. Czy jest jakaś podstawa prawna by nie podpisywać to? i nie stracić jednocześnie szansy na zatrudnienie.
  7. Witam. Mam następującą sytuację. Po kontroli Inspekcji Pracy pracodawca dostał nakazy min. z oznakowanie czynników chemicznych i inne takie tam techniczne sprawy. Czy jeżeli pracodawca po kontroli zwolnił z danego zakładu pracowników, i sam wykonuje tam pracę to nakaz nadal obowiązuje ? Czy można się odwołać od takie zakazu w takim przypadku jeśli samemu się wykonuje prace?
  8. Nie dawno u mnie w pracy zaczęły znikać rzeczy biurowe i również czystości, czy szef może sprawdzać torebki swoich pracowników?
  9. Czy można według umowy o prace przepracować dniówkę dłużej niż 12 godzin? następnego dnia pracować mniej niż 8 godzin?
  10. Cześć Wam W moim zakładzie pracownicy masowo kradną środki czystości (mydło, papier toaletowy). Ustaliliśmy z kierownictwem, że zainstalujemy kamery w łazienkach, czy można? czy są jakieś przepisy, które zabraniają?
  11. W rozporządzeniu dot. ogólnych przepisów do. palarni, nie widziałam nigdzie możliwości wprowadzenia całkowitego zakazu palenia na terenie zakładu. czy jeśli takowe wprowadzę to pracownicy mogą się odwoływać w jakiś sposób ?
  12. Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów ma styczność przepisami ergonomii w swojej pracy ? Jak wyglądają kontrole warunków pracy zgodnie z Art. 67.14. Czy dostarcza się pracownikom meble spełniające wymagania (biurko, Krzesło) jak bada się natężenie światła w biurze?
  13. W zakładzie z branży spożywczej mój znajomy został złapany na paleniu tytoniu. Kilka razy upomniano go słownie. Czy ponowne naruszenie przepisów kwalifikuje to do art. 52KP i zwolnienia dyscyplinarnego za ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych ?
  14. Co powinnam wpisać w upomnieniu, jeśli pracownik siedział na Facebooku zamiast pracować? Jak to nazwać aby miało ręce i nogi?
  15. Witam serdecznie. Dowiedziałam się, że znajomy prowadzący firmę jednoosobową, chce przyjąć stażystę, którego kieruje do niego Urząd Pracy (osoba zarejestrowana jako bezrobotna). Kolega twierdzi, że nie musi organizować dla tej osobie instruktażu ogólnego BHP. Co więcej wspomniał nawet, że to Urząd Pracy powinien to temu przyszłemu stażyście to zapewnić. Moje pytanie brzmi, czy taki przedsiębiorca, przyjmując stażystę do siebie faktycznie staje się pracodawcą? Czy powinien zorganizować tej osobie instruktaż, stworzyć całą dokumentacje (chyba również powinien przejść szkolenie bhp dla pracodawców)?