informatyka@bhpex.pl

68 411 40 50

Outsourcing IT

VoIP|Serwery|Sieci LAN/WAN|HelpDesk|Hosting|Active Directory

VoIP

Telefonia VoIP (Voice over Internet Protocol) to nowoczesna i ekonomiczna telefonia internetowa, z której można korzystać w firmie – jednocześnie nie będąc związanym z lokalizacją geograficzną ani zasięgiem sieci przewodowej telefonii stacjonarnej.

VoIP telefonia

Telefonia VoIP

Telefonia VoIP to bezpłatne rozmowy w ramach korporacji. Technologia nieograniczona terytorialnie. Możliwość przypisania dowolnej strefy numeracyjnej. Możliwość podpięcia numeru do telefonu komórkowego. Korzystanie z polskiego numeru poza Unią Europejską.

VoIP Centrala telefoniczna

Call Center

Dzięki technologii VoIP można budować zautomatyzowane centrale telefoniczne tzw. Call Center, dodatkowo przekierowywanie rozmów po godzinach, nagrywanie rozmów, kolejkowanie dzwoniących, przełączanie do innych operatorów, połączenia oczekujące, komunikaty, itp.

Wirtualny Fax

Wirtualny Fax

VoIP umożliwia korzystanie z tzw. wirtualnych faksów bez konieczności kupowania urządzenia i papieru. Wszystko dzieje się elektroniczne. Faksy odbiera się i wysyła za pomocą poczty email. Wysyłany dokument wystarczy podpiąć jako załącznik do email. Faksy odbierzesz i wyślesz będąc nawet poza firmą.

Telefonia VoIP to przede wszystkim obniżenie kosztów opłat za telefony w firmie

Nasza firma z telefonii VoIP korzysta od ponad 10 lat. Dzięki temu obniżyliśmy koszty rachunków, wdrożyliśmy zaawansowany Call Center z obsługą połączeń oczekujących, przełączania rozmów, zapowiedzi. Jeżeli interesuje Cię podobne rozwiązanie, zapraszam do kontaktu tel. 68 411 40 50

Telefonia VoIP na komputerze

Komputer PC

Dzięki usłudze VoIP można dzwonić ze swojego komputera PC (Windows, Mac lub Linux), albo tabletu z systemem Windows lub Android. Jest to najprostsza i najtańsza metoda dzwonienia, gdyż wymaga jedynie posiadania słuchawek lub głośników i mikrofonu.

VoIP na smartfonie lub tablecie

Smartfon i tablet

Najłatwiej i najszybciej uruchomić usługę VoIP na telefonie albo tablecie z systemem Android, iOS lub Windows Phone. Wystarczy tylko darmowa aplikacja do obsługi telefonii VoIP, którą można pobrać z Internetu. Skontaktuj się z nami w celu udzielenia pomocy.

VoIP protokół SIP

Telefon SIP

Dedykowany telefon SIP np. CISCO IP PHONE 303 to telefon stacjonarny przeznaczony do telefonii internetowej. Oferuje cyfrową jakość dźwięku i stabilność pracy. Możesz u nas taki telefon zamówić, pomożemy w jego konfiguracji.

VoIP bramka

Bramka VoIP

Dzięki bramce VoIP, która często jest elementem dodatkowym w Twoim routerze, będziesz mógł korzystać z telefonii internetowej VoIP za pomocą swojego starego telefonu stacjonarnego (analogowego). Jest to urządzenie, które wpinasz do sieci na kabel RJ45, a do niego telefon.

VoIP bez Internetu

Bez internetu

Może się okazać, że nie masz Internetu w sieci LAN. Wtedy pomocne okażą się pakiety transmisji danych Twojego operatora komórkowego np. GPRS, 3G, LTE. Możesz korzystać z telefonii internetowej VoIP będąc w podróży np. jadąc samochodem.

VoIP na telefonie komórkowym

Telefon komórkowy

Z telefonii VoIP można korzystać na zwykłym telefonie komórkowym (Android, Iphone, ). Opcja szczególnie przydatna za granicą, wystarczy podłączyć się przez WiFI do sieci hotelowej. Rozmowy z zagranicy są wtedy bezpłatne.

Plusy i minusy VoIP

  • + Darmowe rozmowy – nasz operator VoIP w ramach swojej sieci oferuje połączenia zupełnie za darmo. Rozmowy możemy prowadzić dowolnie długo bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.
  • + Niskie ceny połączeń na numery tradycyjne – koszty połączeń są zdecydowanie niższe niż u tradycyjnych operatorów, a różnice najbardziej zauważalne w wypadku rozmów międzymiastowych i zagranicznych.
  • + Mobilność numeru – numer telefoniczny u naszego operatora VoIP jest przypisany do osoby, a nie do miejsca, jak ma to miejsce w tradycyjnej telefonii stacjonarnej. Nie dość więc, że możemy wybrać sobie numer z dowolnej strefy numeracyjnej w kraju, to możemy z niego korzystać w dowolnym miejscu na ziemi. Ponadto numer możemy zabrać ze sobą do domu, na wakacje lub gdy zmieniamy miejsce prowadzenia firmy.
  • + Możliwość korzystania z kilku numerów publicznych – można wykupić kilka numerów miejskich z dowolnych stref numeracyjnych, co pozwoli naszym partnerom biznesowym korzystającym z tradycyjnej telefonii dzwonić do nas zawsze po cenie połączenia lokalnego. Nic nie stoi też na przeszkodzie aby korzystać z polskiego numeru za granicą (np: w Stanach Zjednoczonych).
  • + Brak opłaty abonamentowej – nasz operator VoIP nie pobiera opłaty abonamentowej za korzystanie ze swoich usług. Płacimy wyłącznie za wykonane rozmowy. Stosowana jest forma przedpłaty, podobna jak w systemach telefonii komórkowej pre-paid. Dzwonimy tyle, na ile wystarczą nam środki zgromadzone na specjalnym koncie.Wiele innych operaorów pobiera regularną opłatę porównywalną do wysokości abonamentu w tradycyjnej sieci.
  • + Dostęp online do konfiguracji, billingów i usług – w każdej chwili można zmienić ustawienia swojego konta VoIP, a billing online zapewni nam stałą kontrolę kosztów połączeń. Dodatkowo można korzystać z wielu udogodnień i usług, na przykład z wirtualnego faksu.
  • – minusów właściwie brak – jedynie należy pamiętać, że gdy mamy przerwę w dostępie do łącza internetowego, również nasz telefon VoIP przestaje działać i nie możemy wykonywać i odbierać połączeń, ale tak samo jest w telefonii stacjonarnej.

VoIP – kilka spraw technicznych