informatyka@bhpex.pl

68 411 40 50

Outsourcing IT

VoIP|Serwery|Sieci LAN/WAN|HelpDesk|Hosting|Active Directory

Sieci LAN/WAN

LAN

Budujemy lokalne sieci komputerowe LAN (od ang. local area network) – czyli sieci znajdujące się po tej samej stronie routera, łączące komputery na określonym obszarze (blok, szkoła, biuro). Sieć LAN może być wydzielona zarówno fizycznie, jak i logicznie w ramach innej sieci.

WAN

Naszą specjalnością jest budowa i konfiguracja rozległych sieci komputerowych WAN (od ang. wide area network) – czyli znajdujących się na obszarze wykraczającym poza firmę, biuro czy miasto a nawet kraj. Wykorzystujemy protokoły BGP, MPLS, OSPF, IPSEC, VPN.

WLAN

Dla naszych wykonujemy również bezprzewodowa sieci lokale, WLAN (od ang. wireless local area network) – zwane również jako WiFi. W takiej sieci połączenia między komputerami i innymi urządzeniami sieciowymi zrealizowano za pomocą sygnału radiowego bez użycia przewodów.

Sieci komputerowe to nasza specjalność

Administracja sieci LAN i WLAN, czyli utrzymanie sieci lokalnych przewodowych LAN (Local Area Network), sieci rozległych WAN (Wide Area Network) oraz sieci komputerowych bezprzewodowych WLAN (Wireless Local Area Network) to główna specjalizacja naszej firmy.

 • Łączymy ze sobą wiele lokalizacji firmy w jedną sieć z dostępem do zasobów takich jak: bazy danych, CRM, systemy magazynowe, itp.
 • Konfigurujemy możliwość połączenia pracownika do firmy np. z domu.
 • Udostępniamy systemy monitoringu do wyświetlania w dowolnym miejscu na świecie i na dowolnym urządzeniu.
 • Budujemy sieci WLAN, dla dużych obszarowo obiektów, zapewniając sieć bezprzewodową dla użytkowników bez konieczności ponownego logowania się tzw. roaming sieci komputerowej.

Doradzamy i pomagamy w wyborze sprzętu sieciowego, projektujemy sieci informatyczne uwzględniając aktualne i perspektywiczne potrzeby naszych Klientów ze szczególnym zwróceniem uwagi na bezpieczeństwo transmisji. W rozwiązaniach sieci komputerowych przewodowych LAN korzystamy ze sprawdzonych urządzeń marki CISCO. Przy budowie lub modernizacji sieci komputerowych bezprzewodowych korzystamy przeważnie z urządzeń marki Ubiquiti.

Nie są nam obce:
 • protokoły z rodziny TCP/IP – wszystkie warstwy modelu ISO / OSI.
 • Zagadnienia z zakresu switchingu i routingu.
 • Zagadnienia bezpieczeństwa sieci IPS, IDS, Firewalle, Proxy.
 • Platformy wirtualizacji usług sieciowych.
 • Konfiguracje urządzeń sieciowych.
 • Zagadnienia administracji serwerami Linux.
W ramach stałej obsługi informatycznej oferujemy również:
 • Monitorowanie stanu infrastruktury sieci komputerowych przewodowych LAN/WAN i bezprzewodowych WLAN.
 • Naprawa uszkodzeń (np. gniazd sieciowych), konserwacja, rozbudowa sieci komputerowych LAN i WLAN.
 • Instalacja, konfiguracja i monitoring routerów, switchy i innych urządzeń sieciowych.
 • Zarządzanie połączeniem VPN, m.in zarządzenie uprawnieniami i poziomami dostępów.
 • Wdrażanie polityki bezpieczeństwa i inne.

Lokalne Sieci Komputerowe (LAN)

Projektowaniem, budową oraz modernizacją sieci komputerowych zajmujemy się ponad 20 lat. Przez te wszystkie lata zdobyliśmy doświadczenie, które gwarantuje to, że nasi klienci otrzymują niezawodne rozwiązania najwyższej klasy. Każde tworzenie lub modernizacja sieci jest poparta projektem oraz ustaleniami zgodnymi z sugestiami klienta. W projektach naszych sieci uwzględniamy możliwość przyszłej modernizacji i rozbudowy. Każde aktywne urządzenie jest opisane (wraz z konfiguracją) co umożliwia łatwe i szybkie wprowadzanie modyfikacji. Wszystko to czyni z naszych sieci skuteczne narzędzie w prawidłowym procesie funkcjonowania każdej firmy. Każda wykonana sieć jest sprawdzana pod kątem ochrony przed nieautoryzowanym dostępem.

Rozległe Sieci Komputerowe (WAN)

Szukają Państwo skutecznych rozwiązań, które połączą ze sobą oddziały Państwa firmy? Proponujemy rozwiązania z zakresu sieci rozległych WAN. Swoim klientom proponujemy również zastosowanie rozwiązań VPN dzięki czemu mogą Państwo korzystać z zasobów sieci odległego oddziału tak jakbyście fizycznie znajdowali się na miejscu. Dokładamy również wszelkich starań aby przesyłanie danych odbywało się w sposób bezpieczny i zgodny z RODO. Używamy najwyższej klasy urządzeń z rodziny CISCO ASA lub TCE certyfikowane przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, które zapewniają gwarancję poufności.

Sieci bezprzewodowe (WLAN)

Nie wszędzie tradycyjne przyłącza do sieci są możliwe. Pomimo tego nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieli Państwo dostęp do swoich danych. W takim przypadku proponujemy zastosowanie rozwiązań bezprzewodowych. Stosujemy zarówno technologie pracujące w częstotliwości 2,4 Ghz jak i 5 Ghz. Wraz z zatwierdzeniem standardu przesyłania danych „n” sieci bezprzewodowe zyskały szybkość transferu jaki nigdy wcześniej nie był możliwy. Dzięki temu, często w odpowiednich warunkach, transfer danych w sieciach bezprzewodowych odbywa się płynniej niż w przypadku sieci tradycyjnych. Sieci WLAN to idealne rozwiązania dla hoteli, szkół czy obiektów zabytkowych. W technologii WLAN często stosujemy roaming WiFi, który umożliwia płynne przełączanie punktów dostępowych dla użytkownika będącego w ruchu – przydatne szczególnie w dużych obiektach konferencyjnych, campusach uniwersyteckich czy hotelach.