informatyka@bhpex.pl

68 411 40 50

Cyber Security

Certyfikaty niekwalifikowane|VPN|Intrusion detection system|Elektroniczny podpis kwalifikowany|Wdrożenie Firewall|Intrusion prevention system|Certyfikaty SSL

VPN

VPN z ang. Virtual Private Network to wirtualna sieć prywatna często zwana również jako tunel, przez który płynie ruch w ramach sieci prywatnej pomiędzy klientami końcowymi za pośrednictwem publicznej sieci (takiej jak Internet) w taki sposób, że węzły tej sieci są przezroczyste dla przesyłanych w ten sposób pakietów. Oznacza to, że połączenia VPN są bezpieczne, i tworzy się je w celu ochrony przed podsłuchiwaniem lub modyfikacją. Głównym celem sieci VPN jest zapewnienie poufności, dostępności i integralności.

Zastosowanie sieci VPN jest ogromne. Nasza firma w ramach obsługi informatycznej stosuje dwa rodzaje połączeń VPN, które wdraża u swoich klientów. Są to połączenia Site to Site VPN oraz drugi rodzaj Remote access VPN. Oba połączenia realizujemy za pomocą profesjonalnych urządzeń CISCO w konfiguracji z SSL (certyfikatem bezpieczeństwa) lub w konfiguracji z IPSec (zastosowaniem odpowiednich kluczy).

Site to Site VPN

Ten rodzaj połączenia VPN jest stosowany głównie w zastosowaniach korporacyjnych. Fakt, że wiele firm ma swoje biura zlokalizowane zarówno w kraju jak i za granicą powoduje, że Site to Site VPN służy do podłączenia do głównej sieci, lokalnych sieci wielu biur. W prostych słowach Site to Site VPN pozwala zbudować wirtualny most, który łączy sieci w różnych miejscach w celu podłączenia ich do Internetu i utrzymania bezpiecznej i prywatnej komunikacji między tymi sieciami. Dzięki takiemu rozwiązaniu, oddziały firmy mają dostęp do tych samych dokumentów, oprogramowania CRM, stanów magazynowych, drukarek, itp., i co najważniejsze, w sposób bezpieczny.

Remote access VPN

Ten rodzaj połączenia VPN jest stosowany głównie przez pracowników, którzy aktualnie przebywają poza firmą np. u klienta, w delegacji lub na szkoleniu, a chcą mieć dostęp do firmowych zasobów jak: serwer plików, oprogramowanie CRM, oprogramowanie księgowe, itp. W prostych słowach Remote access VPN pozwala pracownikowi bezpiecznie połączyć się z siecią firmową. Takie rozwiązanie powoduje, że pracownik korzysta z zasobów sieci w taki sam sposób, jakby obecnie przebywał w firmie. Bez względu na miejsce pracy pracownika, dzięki Remote access VPN może ona zawsze korzystać z zasobów firmy.

Bezpieczeństwo VPN

Poufność

Bez względu na to, czy łączysz dwie lokalizacje firmy, czy udostępniasz pracownikom dostęp do sieci firmowej, to połączenia VPN są zawsze bezpieczne.

Dostępność

Nie ważne gdzie otwierasz nowy oddział firmy lub gdzie delegujesz pracowników. Dzięki VPN, zapewnisz im dostęp do lokalnej infrastruktury informatycznej.

Integralność

Korzystając z technologii VPN z wykorzystaniem certyfikatów SSL lub IPSec, masz pewność, że łącząc się z serwerem usług, nikt nie podsłuchuje Twojego połączenia i nie zmienia zawartości danych.

Usługa VPN połączy wszystkich Twoich pracowników, komputery i dokumenty w bezpieczną całość. Sprawia, że najważniejsze dane i pliki zostaną przesłane szybciej i sprawniej, niż wszystkie inne, dzięki odpowiednio nadanym priorytetom. Usługa, jeszcze do niedawna zarezerwowana dla dużych korporacji, jest również dostępna dla firmy każdej wielkości. Zapraszamy do kontaktu.