Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatni tydzień
 2. Witam mam niemaly problem i bardzo prosze o w miare jak najszybsza pomoc w tej kwestii.Wiec zmienilem prace i przeszedlem z budowy na budowe.W wyniku zaspania zalomnialem przepustki wejsciowej na budowe i na przelomie dnia w wyniku kontroli sprawdzano przepustki.Za jej brak nalozono na mojego pracodawce kare finansowa w wysokosci 1000zl i podciaga sie ja pod zlamanie przepisow B.H.P. Przepraszam ale pracuje po budowach ladych pare lat i z czyms takim spotykam sie po raz pierwszy.Czy cos sie zmienilo?Czy zleceniodawce poniosla fantazja? Mysle rowniez w tym kierunku ze moze miedzy zleceniodawca a podwykonawca istnieje jakas wewnetrzna umowa w ktorej takie podpunktu sa zawarte ale jesli nawet tak jest to chyba powinienem byc o czym takim poinformowany a nie byc stawiany przed faktem dokonnym tak bynajmniej mysle ja.Nie znalazlem nigdzie czegos takiego ze brak przepustki jest bardziej karany niz brak kasku czy okularow ochronnych a moze to po prostu łatanie budżetu przed swiatecznego na ludziach nie znajacych przepisow.Bardzo prosze o pomoc w tej sprawie i mozliwie jak najszybciej bo nie wiem co robic a nie chce wyjsc na idiote przystajac przy swoim ze czegos takiego nie ma w przepisach B.H.P i to wewnetrzne uklady miedzy zleceniodawca a podwykonawca o ktorych powinienem zostac poinformowany zaczynajac prace
 3. wmax

  szkolenia iso 27001

  Dodam jeszcze od siebie, że owe szkolenia mogą być także organizowane przez firmy consultingowe. Wybór z tego zakresu jest stosunkowo duży. Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://pakulaconsulting.pl/ISO-27001 Witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji z tego zakresu.
 4. Polecam skontaktowanie się z kancelarią notarialną pani notariusz Anny Kleszczewskiej: http://zabrze-notariusz.pl Bardzo dobra kancelaria Dwa razy korzystałem już z ich usług oraz nie miałem niczego do zarzucenia zarówno za pierwszym jak i za drugim razem. . Dzięki poradom w tej kancelarii moja sprawa stała się o wiele bardziej przejrzysta. Pani notariusz świadczy bardzo dobre rady i co najważniejsze prostym językiem, tak wiec można wszystko dobrze zrozumieć. Kancelaria znajduje się w centrum miasta, ale nie ma problemu z zaparkowaniem w okolicznych uliczkach.
 5. Potrzebuje namiarów na dobrego notariusza dla umowy darowizny. Czy możecie polecić dobrą kancelarię notarialna w Zabrzu?
 6. Wcześniej
 7. Instalacje silnoprądowe, to dosyć szeroko pojęcie. W jej skład mogą wchodzić chociażby szynoprzewody - instalacje które są w stanie obsłużyć prądy znamionowe do około 5000W (w zależności od wybranej specyfikacji. Proponuję jeszcze sprawdzić tutaj pod linkiem: https://www.egsystem.pl/ Witryna na której znajdziesz trochę więcej informacji na temat specyfikacji.
 8. Banki są ściśle kontrolowane przez te wszystkie instytucje typu KNF-y i inne, które na bieżąco sprawdzają płynność finansową wybranych banków, które na bieżąco analizują kwestie związane z płynnością finansową banków, z ich stabilnością. Dążę do tego, że w zasadzie w każdym banku funkcjonującym na rynku, stabilność depozytów jest na bardzo podobnym, wręcz zbliżonym do siebie poziomie. Dane musza być chronione, jak to wyglada w praktyce można jeszcze tutaj doczytać: http://www.konto-studenckie.pl/porownanie-kont-studenckich.php
 9. No własnie, kto ma wgląd w dane bankowe, w historię transakcji oraz inne wrażliwe dane z tego zakresu?
 10. pgw

  Najlepsze konto bankowe

  Rozumiem, że chodzi tutaj o konto osobiste? Jeśli tak to na stronie jest dobry ranking: https://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-osobistych/ Masz tutaj aktualne porównanie kont osobistych i możesz wybrać sobie konto, które jest najtańsze. Poleciłbym Ci po prostu nest bank. Obecnie jest to najwiekszy bank skupiający się na bankowości internetowej, ale otwierają w Polsce coraz to nowe placówki. Obecnie mają w praktycznie kazdym dużym oraz średnim mieście. Prowadzenie konta: 0 zł Opłata za kartę: 0 zł Przelew przez internet: 0 zł Darmowe bankomaty i to nie tylko w Polsce, ale również na świecie co przydaje się jak jestes na przykład na wycieczce oraz chcesz wybrać z bankomatu kaskę.
 11. Szukam dla siebie najlepszego konta bankowego. Jakie polecicie?
 12. byern

  Formowanie koron drzew Łódź

  Polecam kontakt z nimi: http://www.pielegnacja-zieleni.pl/pielegnacja-drzew/ - firma ma duze doświadczenie oraz specjalizuje się w pracach związanych ze ścinaniem jak również pielęgnacją drzew. Weź pod uwagę, że będziesz potrzebował zezwolenia. Formowanie koron drzew należy do zabiegów pielęgnacyjnych. Czynność wykonuje się do nadawania pożądanego kształtu oraz wielkości koronie drzew. Zabieg wykonywany jest w strefie najbardziej witalnej zarówno w zewnętrznych jak i wewnętrznych partiach drzewa.. Jesli drzewo jest duże, wymaga to zastosowania odpowiedniego sprzętu.Oraz radziłbym na pewno nie zabierać się za to samodzielnie.
 13. Jestem na etapie poszukiwania firmy, która specjalizuje się w formowaniu koron drzew w Łodzi. Kogo takiego polecicie? Chodzi tutaj o stare drzewka.
 14. Marcin3241

  Ochrona

  Witam czy ochrona może sprawdzić torebki lub plecaki na bramie jak wchodzimy do pracy??
 15. As an Best SEO Services in Bangladesh, we can say some things around SEO and it’s importance. As a Search Engine Optimization company need to know all search engine latest updates, search technique, search engine algorithm and all updates which is very necessary to keep ranking for a various website. Only perfections of the client are the best way to win in this industry as well. Search Engine Optimization is not rocket science but it’s a continuous process to keep update yourself! We follow the Search Engine updates and ensure the local and global ranking to promote your website rank all over the universe.
 16. Zdecydowanie hala stalowa . Polecam skontaktowanie się w tym przypadku z tą firmą: https://www.mcmproject.com.pl/hale Zajmują się stawianiem takich hal i powinni Ci doradzić w przypadku rozwiązań i przygotować wycenę. Hala stalowa jest o wiele bardziej uniwersalna. Na ogół ma ona konstrukcję skręcaną, więc w razie zmiany koniunktury, potrzeb lub innego powodu, można ją zdemontować, przenieść lub sprzedać, odzyskując znaczną kwotę pieniędzy. To sprawia, że na takie budynki łatwiej uzyskać atrakcyjne finansowanie, łącznie z leasingiem Poza tym szybciej ją wybudujesz i potem bezproblemowo rozbudujesz.
 17. Na pewno nie mogą być to te małe 1-kilogramowe urządzenia. One po prostu mogą sobie nie poradzić z trochę bardziej rozległym zagrożeniem pożarowym. Tutaj potrzebne są gaśnice co najmniej kilkukilogramowe. Takie, z wykorzystaniem których będzie można spokojnie zagasić nawet te duże źródła ognia. Duży wybór z tego zakresu znajdziesz jeszcze tutaj pod linkiem: https://www.egsystem-sklep.pl/
 18. Jeżeli masz wątpliwości czy dany materiał jest dostatecznie odporny na ogień, na rozprzestrzenianie się ognia, to proponuję zainteresować się jeszcze możliwości przetestowania: spalenia. Chodzi o to, aby samodzielnie zobaczyć jak się będzie sprawował. Weź kawałek płyty g-k albo wełny mineralnej i zobacz, czy da się go spalić. Tak po prostu, bez wchodzenia w szczegóły. A co do materiałów ppoż - to owszem są dostępne. Ich specyfikacja dostępna jest jeszcze tutaj pod linkiem: https://www.promattop.pl/pl-pl/products
 19. Jeżeli masz wątpliwości czy dany materiał jest dostatecznie odporny na ogień, na rozprzestrzenianie się ognia, to proponuję zainteresować się jeszcze możliwości przetestowania: spalenia. Chodzi o to, aby samodzielnie zobaczyć jak się będzie sprawował. Weź kawałek płyty g-k albo wełny mineralnej i zobacz, czy da się go spalić. Tak po prostu, bez wchodzenia w szczegóły. A co do materiałów ppoż - to owszem są dostępne. Ich specyfikacja dostępna jest jeszcze tutaj pod linkiem: https://www.promattop.pl/pl-pl/products
 20. Jaka hala będzie Waszym zdaniem lepsza? Hala magazynowa stalowa czy może murowana?
 21. Czy ktoś może przerabiał tematykę związaną z instalacjami silnoprądowy, oraz systemami zabezpieczenia w taki sposób, aby były one w maksymalny sposób bezpieczne pod względem BHP?
 22. Czy ktoś przerabiał może tematykę gaśnic - chodzi o te wykorzystywane w tych wszystkich miejscach publicznych. Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć na co należy zwracać uwagę przy ich wyborze?
 23. Mam na myśli te wszystkie materiały które wykorzystuje się chociażby do izolacji termicznej czy akustycznej, a które to bywają problematyczne w kontekście ochrony ppoż. No własnie, jak można się efektywnie przed tym chronić?
 24. U nas podobno i tak jest stosunkowo mało innowacji w przemyśle czy produkcji. Wynika to trochę z faktu, że osobowe koszta pracy są u nas i tak sporo niższe niż w innych krajach np Europy Zachodniej. Tendencja jest jednak taka, że czynnik ludzki będzie odgrywał coraz mniejszą rolę w produkcji. Proponuje doczytąc np tutaj na temat botów oraz sztucznej inteligencji.
 25. Współczesny przemysł, przetwórstwo w coraz mniejszym stopniu opiera się na pracy ludzi, a w coraz większym na robotyzacji i automatyzacji. Jak tak dalej pójdzie, to czynnik ludzki zostanie całkowicie wyłączony z produkcji i kwestie BHP przestaną być potrzebne.
 26. Informacja z serwisu Wikipedia: Dane osobowe – termin prawny, który w prawie polskim został zdefiniowany w ustawie o ochronie danych osobowych. W rozumieniu ustawy za dane osobowe uważano wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. W obecnych czasach warto jest zwracać szczególna uwagę na ochronę danych osobowych bo ich wyciek może nas sporo kosztować....
 27. Berliar

  Dokumenty medyczne

  Nie ma takiej opcji. Nie ma tutaj znaczenia czy dokumenty pochodzą od lekarza prywatnie czy od lekarza na fundusz. Są to dokumenty od lekarza. I zarówno te i te są wazne. Jeśli jednak uznają się, ze są sfałszowane to dochodzenie nie bedzie prowadzone w Twoim kierunku. Ale w kierunku lekarza, który takie dokumenty wystawił.
 1. Załaduj więcej aktywności
×