Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. Ostatni tydzień
 3. aneta_23

  wózki widłowe uprawnienia UDT

  W razie podobnych pytań w przyszłości, polecić mogę newsroom firmy www.maglo.com.pl gdzie znajdują się min artykuły dotyczące regulacji prawnych związanych z wszelkimi pracami magazynowymi (w tym obsługi wózków). Pozdrawiam
 4. Wcześniejsza
 5. Izabela K

  Jakie szkolenie okresowe?

  Witam, wewnętrznie w zakładzie pracy zostało ustalone, iż większość pracowników administracyjno - biurowych zostanie zwolnionych ze szkoleń okresowych bhp (na podstawie art. 2373 par. 22KP). Jednocześnie ustalono, iż część pracowników adm.-biur., których charakter pracy nie jest typowy tylko dla pracy administracyjnej będzie nadal szkolonych (np. archiwista, informatyk wykonujący prace w serwerowni lub pracownik adm.-biur. kierujący pojazdami do celów służbowych). I tu mam dylemat czy wymienione osoby kierować na szkolenie okresowe bhp skierowane do: - pracowników administaracyjno - biurowych ( § 14 ust. 2 pkt 5 rozporządzenia w sprawie szkoleń bhp), czy: - pracowników ".. niewymienieni w pkt 1–5, których charakter pracy wiąże się z narażeniem na czynniki szkodliwe dla zdrowia, uciążliwe lub niebezpieczne albo z odpowiedzialnością w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy" ( § 14 ust. 2 pkt 6 rozporządzenia w sprawie szkoleń bhp)? Przed wprowadzeniem ww. grupy w pkt 6, kierowałam takie osoby na szkolenia dla osób administracyjno - biurowych. Z góry dziękuję za podpowiedź.
 6. W hali produkcyjnej znajduje się pomieszczenie wykorzystywane jako magazynek. Pomieszczenie jest usytuowane w środku hali (ściany pomieszczenia nie graniczą ze ścianami zewnętrznymi budynku). W dachu hali produkcyjnej znajdują się świetliki zapewniające odpowiednie oświetlenie światłem dziennym w ciągu dnia bez konieczności stosowania oświetlenia sztucznego. Powstaje pytanie jakie warunki należy spełnić, aby zaadoptowane pomieszczenie magazynku mogło być przeznaczone na do pracy stałej powyżej 4 godzin (docelowo jako laboratorium). W założeniu pomieszczenie ma mieć okna w stosunku do podłogi 1:8 oraz częściowe przeszklenie w suficie. Przeszklenie w suficie, które ma na celu zapewnienie dodatkowej ilości światła dziennego z hali produkcyjnej. Z opisanej sytuacji wynika, że adoptowane pomieszczenie będzie miało zapewniony dostęp do światła dziennego tzw. pośredniego – dochodzącego z hali a nie bezpośrednio z zewnątrz. Czy zgodnie z wyżej opisaną sytuacją będzie spełniony warunek zawarty w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. (Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650 z późn. zm) w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie zapewnienia światła dziennego w pomieszczeniu pracy stałej bez konieczności uzyskiwania zgody wojewódzkiego inspektora sanitarnego? Jakie powinno być zapewnione natężenie oświetlenia dziennego w adoptowanym pomieszczeniu na laboratorium? Czy w tym przypadku istnieje konieczność zapewnienia częściowego przeszklenia sufitu?
 7. Takich sklepów możecie szukac na takich stronach jak Ferpol Ferpol Odzież robocza - BHP ul. M.C Skłodowskiej 98 96-100 Skierniewice tel: 46 832 80 20 i zamawiac własnie przez internet bo często jest to tańsza opcja niż zakup w sklepie stacjonarnym. Nie ma rownież problemu z doborem rozmiarow ( bo jest tutaj znacznie szerszy wybór) Dobrze tez przy takich zakupach mieć sprawdzonego producenta aby było wiadomo, że kupujemy produkt sprawdzony i dobry. W powyższej hurtowni jest równięż mozliwosc znakowania odziezy roboczej.
 8. W hali produkcyjnej znajduje się pomieszczenie wykorzystywane jako magazynek. Pomieszczenie jest usytuowane w środku hali (ściany pomieszczenia nie graniczą ze ścianami zewnętrznymi budynku). W dachu hali produkcyjnej znajdują się świetliki zapewniające odpowiednie oświetlenie światłem dziennym w ciągu dnia bez konieczności stosowania oświetlenia sztucznego. Powstaje pytanie jakie warunki należy spełnić, aby zaadoptowane pomieszczenie magazynku mogło być przeznaczone na do pracy stałej powyżej 4 godzin (docelowo jako laboratorium). W założeniu pomieszczenie ma mieć okna w stosunku do podłogi 1:8 oraz częściowe przeszklenie w suficie. Przeszklenie w suficie, które ma na celu zapewnienie dodatkowej ilości światła dziennego z hali produkcyjnej. Z opisanej sytuacji wynika, że adoptowane pomieszczenie będzie miało zapewniony dostęp do światła dziennego tzw. pośredniego – dochodzącego z hali a nie bezpośrednio z zewnątrz. Czy zgodnie z wyżej opisaną sytuacją będzie spełniony warunek zawarty w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. (Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650 z późn. zm) w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie zapewnienia światła dziennego w pomieszczeniu pracy stałej bez konieczności uzyskiwania zgody wojewódzkiego inspektora sanitarnego? Jakie powinno być zapewnione natężenie oświetlenia dziennego w adoptowanym pomieszczeniu na laboratorium? Czy w tym przypadku istnieje konieczność zapewnienia częściowego przeszklenia sufitu?
 9. Dzień dobry, Mam pytanie związane z przestrzeganiem bhp przez kurierów. Zgłosiłam do firmy kurierskiej, że jeden z ich pracowników nie przestrzega bhp. Firma odpisała mi, że opisane przeze mnie zachowanie pracownika nie ma nic wspólnego z przepisami bhp i jest po prostu zachowaniem pracownika i cyt. "on sam za siebie odpowiada a nie firma" i nie mogą udzielić mu nawet upomnienia. Były już następujące sytuacje: pracownik przechodzi sobie przez płot, rzuca przesyłkę pod drzwi firmy a jak psy (rasa uznana za niebezpieczną) go zauważą to ucieka. podczas wrzucania paczek do skrytki przekłada ręce celowo w taki sposób aby zahaczyć o płot za którym znajdują się psy był kilkukrotnie upominany aby nie opierał się o ogrodzenie elektryczne przechodził w miejscu gdzie nie powinien (wykopane rowy) i wiele innych... Zwracam na to uwagę, bo kiedyś na terenie mojego zakładu dojdzie do tragedii, a bardzo bym nie chciała być ciągana po sądach i mieć człowieka na sumieniu. Czy ktoś mi odpowie na pytanie czy zachowanie kuriera to łamanie przepisów bhp? Gdzie mogę to zgłosić skoro pracodawca twierdzi, że za to nie odpowiada? PiP?
 10. pgw

  Oświetlenie antypaniczne

  Przede wszystkim oświetlenie takie powinno spelniać swoją funkcję - zapewnienie bezpieczeństwa ludziom zaangażowanym w potencjalnie niebezpieczny proces lub sytuację i umożliwienie im właściwego zakończenia procedur ze względu na bezpieczeństwo innych osób przebywających w obiekcie. W wielu obiektach takie oświetlenie jest wręcz obowiązkowe, przykładem tutaj jest szpital. Polecam skontaktowanie się z firmą: https://tmtechnologie.pl/produkt/2/oprawy-awaryjne-w-wersji-cb/itech-m2-m5-2 W ofercie mają kilka dobrych systemów oświetlenia antypanicznego. Powinni doradzić co będzie najlepsze.
 11. Jakie sa obecnie zasady montazu oświetlenia antypanicznego na drogach ewakuacyjnych w Polsce?
 12. Pracownik generalnie nie powinien przychodzić do pracy w swoim ubraniu jeśli mozesz je zniszczyć albo wybrudzić. A tak jest włąśnie najczęściej w firmach budowlanych - to właśnie firma powinna zapewnić odzież BHP. Zgodnie z prawem to pracodawca ją zapewnia, no chyba że jest to jakaś umowa o dzieło i są tam zapisy o tym że to pracownik sam musi sobie kupić. Jesli pracodawca nie zapewni odpowiedniej odziezy to musi się liczyc z konsekwencjami jeśli ktoś go podkabluje. Polecam kontakt z hurtownia Ferpol: Ferpol Odzież robocza - BHP ul. M.C Skłodowskiej 98 96-100 Skierniewice tel: 46 832 80 20 Mają odzież ochronną oraz roboczą dla wielu stanowisk pracy.
 13. Witam wszystkich. Jak aktualnie przedstawia sie kwestia ubrań roboczych dla pracowników? Czy pracownicy musza mieć ze soba jakaś odzież roboczą?
 14. Witam. Jestem inspektorem ochrony przeciwpożarowej od 1,5r. Mam na swoim koncie Bardzo dużo IBP jednak w żadnej z nich nie miałem takiego problemu jak przy aktualnie opracowywanej. A mianowicie: w jaki sposób można opisać konstrukcję budynku (fundamenty, stropy ściany) z czego zostały wykonane, w jakiej technologi itp. ( ogólnie punkt "Charakterystyka ogólna obiektu") jeśli jedyną dokumentacje jaką mi przedstawiono do tej instrukcji to książka obiektu budowlanego, w której nie ma nic na ten temat. Zarządca zagubił projekty, pozwolenia itp. (rok bud. przed 1990). Czy rozmowa z kierownikiem tego obiektu który przekazał mi dane typu "fundamenty betonowe, ściany nośne z cegły pełnej, stropy żelbetowe" są wystarczającymi danymi do zawarcia w IBP? Według mnie to za mało.. Mieliście podobne sytuacje?
 15. aneta_23

  buty ochronne

  Odpowiednio dobrane obuwie to podstawa pracy, z doświadczenia mogę polecić buty robocze oraz odzież roboczą ze strony www.maglo.com.pl Pozdrawiam
 16. aneta_23

  Palety na regale

  W kwestii magazynowania i samych regałów polecam zapoznanie się z newsroomem firmy www.maglo.com.pl ,gdzie zamieszczane są artykuły dotyczące wymagań sprzętowych czy aktualnych regulacji prawnych, być może to pomoże w Pańskim zagadnieniu. Pozdrawiam
 17. aneta_23

  Kask u operatora wózka

  Najlepiej by dla zachowania ogólnych warunków bezpieczeństwa pozostać przy noszeniu kasków ochronnych. Jeżeli są Państwo zainteresowani innymi wymaganiami prawnymi dotyczącymi obsługi wózków to zachęcam do zapoznania się z newsroomem firmy www.maglo.com.pl Pozdrawiam
 18. aneta_23

  Maski przeciwpyłowe

  Być moze przyłbice sprostałyby zadaniu, np (ta ze strony www.maglo.com.pl) https://www.maglo.com.pl/produkt/938/Przylbica_BHP_ochraniajaca_twarz/168 ? Pozdrawiam
 19. aneta_23

  Obciążenie półek własnej roboty na serwisie.

  Za sam stan techniczny tak jak było wspominane powyżej powinien w odpowiadać sam pracodawca, a same regały powinny posiadać przypisane określone parametry dla zachowania bezpieczeństwa pracy. Pozostajac temacie wyposażenia magazynowego i wszelkich związanych z tym aktualizacji prawnych, mogę polecić newsroom firmy www.maglo.com.pl . Pozdrawiam
 20. Witam, mam pytanie odnośnie jednorazowego odszkodowania z tytułu choroby zawodowej. Wiem, że nie można po otrzymaniu takiego odszkodowania wrócić na stare stanowisku pracy, za wyjątkiem dwóch grup chorób. Tak wiec jakie to choroby i co jest podstawą ich dopuszczenia?
 21. leonthorn12

  Stare gaśnice

  jeszcze raz link https://www.knoppserwis.pl/
 22. leonthorn12

  Stare gaśnice

  Wydaje mi się , że gaśnica nie może być starsza niż 20 lat. Złom przyjmie stare po opróżnieniu i przecięciu zbiornika na pół. Co do starych gaśnic śniegowych, to możemy odebrać własnym transportem https://www.knoppserwis.pl/
 23. pgw

  Dobre sklepy z odzieżą roboczą

  Nie patrz się tutaj tylko na cene odzieży roboczej, Liczy się to czy ubrania robocze są dopasowane do stanowiska pracy pracownika i czy spełniają tutaj odpowiednie normy wykonania. Od dobrych 2 lat ubrania robocze dla pracowników zamawiam w tej firmie: Ferpol Odzież robocza – BHP ul. M.C Skłodowskiej 98 96-100 Skierniewice tel: 46 832 80 20 I mogę polecić. Po pierwsze profesjonalne doradztwo, w sklepie pracują osoby, które znają się na rzeczy tak wieć są w stanie doradzić Ci jaka odzież robocza dla danego stanowiska pracy będzie najlepsza. Po drugie mają dobre ceny, Po trzecie w sklepie jest bardzo szeroki asortyment.
 24. aneta_23

  Wymagania co do lokalu z żywnością "Na Wynos"

  Może ze względu na aktualny stanu epidemiologiczny warto rozważyć zabezpieczenia mające za zadanie ochronę osób pracujących przy obsłudze klienta, np w osłony z płyty plexi lub przyłbice bhp. Ze swojej strony polecam te z oferty firmy www.maglo.com.pl Pozdrawiam
 25. Jeśli będą państwo szukali sprawdzonej firmy sprzedającą odzież roboczą to polecam firmę www.maglo.com.pl Bardzo miła i szybka obsługa oraz profesjonalne podejście do klienta. Pozdrawiam
 26. aneta_23

  Wózek widłowy a badania

  Witam, Zachęcam do zapoznania się ze stroną www.maglo.com.pl W zakładce "NEWSROOM" jest wiele ciekawych artykułów, m. in. właśnie o tym kto może kierować wózkiem widłowym, z jakimi wymaganiami. Pozdrawiam
 27. aneta_23

  Dobre sklepy z odzieżą roboczą

  Witam, Polecam firmę www.maglo.com.pl , bardzo miła i szybka obsługa oraz profesjonalne podejście do klienta. Dodatkowo ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, w ofercie znajdą Państwo osłony z płyty plexi czy przyłbice bhp, w które warto w tym trudnym czasie zainwestować.
 28. aneta_23

  Wyposażenie sklepu

  Jeśli chodzi o wyposażenie sklepowe, być może asortyment firmy www.maglo.com.pl ,nada się do Pańskich potrzeb. Co więcej jeśli z powodu aktualnego stanu epidemiologicznego szukają Państwo zabezpieczeń mających za zadanie ochronę osób pracujących przy obsłudze klienta, warto rozważyć zainwestowanie w osłony z płyty plexi lub przyłbice bhp, które również znajdują się w ofercie owej firmy. Pozdrawiam
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×