Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Today
 2. Ciężko było się się przerzucić z pracy z pozycji siedzącej na stojącą?
 3. Trochę odkopuję temat, ale polecam sprawdzić Asystenta Google'a. Jest już wsparcie dla map. Można wiele zdziałać posługując się samym głosem
 4. Zazwyczaj polisy zbiorowe w szkołach zawierane są na okres od 1 września do ostatniego dnia wakacji.
 5. Wczoraj
 6. Tego rodzaju maty sprawiają, że podczas wielogodzinnej pracy na stojąco, pewne partie mięśni i stawów nie są aż tak bardzo obciążone. Przekłada się to na lepsze krążenie krwi, zmniejszenie prawdopodobieństwa powstawania żylaków i innych tego rodzaju szkodliwych czynników. Na youtube jest całkiem dużo filmików z tego zakresu. Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: http://sklep.techemwycieraczki.pl/pl/c/Maty-antyzmeczeniowe/6 Znajdziesz tam ich specyfikację.
 7. Chodzi o to, że te maty są miękkie i mają odpowiedni kształt. Pracownik, który stoi wiele godzin na twardej powierzchni podobno szybciej się się zmęczy, niż gdyby stał na takiej macie (niestety/stety nie wiem tego z własnego doświadczenia )
 8. Pytanie w kontekście tych wszystkich zawodów i prac wykonywanych na stojąco. Czy mata antyzmęczeniowa to dobra opcja? W sensie czy rzeczywiście wpływa na poprawę komfortu pracy?
 9. Ostatni tydzień
 10. Zapraszamy na stronę, gdzie wypisaliśmy co zawiera opracowana przez nas instrukcja gratis dołączamy plany ewakuacji
 11. Aleksandra Ferenc

  Drzwi PPOŻ

  Zapraszamy na naszego bloga, gdzie szeroko omówiliśmy temat drzwi i bram przeciwpożarowych. Nie reklamujemy żadnych producentów - skupiamy się na rodzajach, właściwościach i przepisach prawnych dotyczących ww. zabezpieczeń ppoż.
 12. Wolę rozumieć taką sytuację, gdyż ten temat jeszcze będę przerabiał ok 10 razu. I wcale nie boję się strażaków i nie proszę o ich pozytywną decyzję, gdyż przy spełnionych przepisach sami wiedzą że nie mają nic do gadania. Dziękuję i pozdrawiam.
 13. Tylko się cieszyć, że jest pozytywna decyzja 😉🙂
 14. Czyli 15m jest akceptowalne (było tam 15 m), można cofać i dlatego przedstawiciele PSP dopuścili stan rzeczy gdzie plac miał mniej niż 20x20? Zdziwiły mnie ich konsultacje z wyższym stopniem i informacja dotycząca, iż z początkiem roku zmieniły się przepisy i dlatego wydadzą pozytywną decyzję.
 15. W ustępie 9-tym jest napisane ,,z zastrzeżeniem ust. 10." Gdzie ma Pan spójnik ,,i" ?
 16. Dzień dobry wszystkim. Natknąłem się na temat w którym według strażaka zmieniły się przepisy (na moją korzyść) a ja nie potrafię znaleźć podstawy prawnej. Otóż do obiektu został wybudowany zbiornik ppoż i podczas odbioru okazało się że przy punkcie czerpania wody już nie wymagany jest plac manewrowy 20x20. Podobno gdzieś nie tak dawno się przepisy zmieniły. Ja bazuje na przepisie: Rozdział 6. Drogi pożarowe (Dz.U.2009.124.1030 - Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 r. w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych.) g) stanowiska czerpania wody do celów przeciwpożarowych. 9. Droga pożarowa powinna zapewniać przejazd bez cofania lub powinna być zakończona placem manewrowym o wymiarach 20 m x 20 m, względnie można przewidzieć inne rozwiązania umożliwiające zawrócenie pojazdu, z zastrzeżeniem ust. 10. 10. Dopuszcza się wykonanie odcinka drogi pożarowej o długości nie większej niż 15 m, z którego wyjazd jest możliwy jedynie przez cofanie pojazdu. Przepis mówi że trzeba zapewnić również 9 i 10 a nie LUB, czy można to traktować jak LUB? Czy jest na to podstawa prawna? Jak interpretować odpuszczenie przez straż tych 20x20? Z poważaniem, Kamil.
 17. Aleksandra Ferenc

  Księga HACCP do danego lokalu

  Dlatego polecamy nasze księgi HACCP, które w łatwy sposób dostosować i wdrożyć w swojej firmie. Oferujemy również księgę HACCP dla zakładu na zamówienie - jest to dokument już dostosowany. Pozdrawiam.
 18. Na naszym blogu pojawił się ostatnio artykuł związany z systemem sygnalizacji pożarowej, a dokładniej projektowaniem SSP. Otrzymasz odpowiedzi m. in. na temat: Jakie są zasady projektu systemu pożarowego? Jakie rodzaje linii dozorowych wyróżniamy? Jakie zasilanie energią oraz okablowanie powinno zostać użyte? Od czego zależy wybór czujek przy projektach systemów pożarowych SSP? Jakie są wymagania dla pomieszczenia centrali sygnalizacji pożarowej? To wszystko znajdziesz pod adresem: System sygnalizacji pożarowej SSP – jak zaprojektować? Zapraszamy do komentowania 😊
 19. Hanna F.

  Kask u operatora wózka

  Kask raczej nie ochronił przed wypadkiem, a poważniejszym skutkiem wypadku, jakim mógłby być uraz głowy.
 20. Wcześniej
 21. pucbaba

  buty ochronne

  jeszcze tu można sprawdzić https://avacore.pl/obuwie-robocze
 22. pucbaba

  buty ochronne

  a sprawdzaliście w Avacore? to producent i ma bardzo obszerną rozmiarówkę. Poza tym nie sądzę, że nie mogliby wykonać na zamówienie.
 23. pucbaba

  Kask u operatora wózka

  Dokładnie tak! Zgadzam się z Tobą. Później, w razie wypadku nikt z poszkodowanych nie przymyka oka, nie bije się w pierś, tylko wini pracodawcę, domaga się odszkodowania etc. Lepiej poprosić o kask wentylowany - taki jaki maja na budowach np. https://avacore.pl/kask-ochronny-bhp . Skoro na budowie, przy temperaturach 30 st. C i więcej pracownicy mogą w nich pracować, to znaczy, że są one do wytrzymania. W końcu zdrowie jest najważniejsze.
 24. pucbaba

  Okulary ochronne

  Okulary ochronne muszą nie tylko spełniać normy - to oczywiste, ale też właściwie być dopasowane do charakteru pracy, z praktycznego punktu widzenia my stosujemy dwa rodzaje przeciwodpryskowych okularów ochronnych. jedne do pracy przy obróbce metali , drugie ochronne, zabudowany z pierwszą klasą optyczności - ten model. Musisz pamiętać, by kupować ze sprawdzonego źródła, od dobrego producenta. Duży wybór znajdziesz na https://avacore.pl/okulary-ochronne-bhp i z pewnością wszystkie okulary ochronne avacore są wysokiej jakości.
 25. Nie ma czegoś takiego, jak "coś ekstra", ale są ubrania robocze i odzież ochronna wysokiej jakości i o taką trzeba zadbać. Zagrożenie związane z użytkowaniem preparatów chemicznych różnej maści może skończyć się niebezpiecznie. Ja - nauczona doświadczeniem i testem różnych ubrań - od kilku lat kupuję u producenta odzieży bhp Avacore. Mają i sklep stacjonarny i platformę B2B www.avacore.pl . Zawsze mogę byc pewna przystępnych cen, ale przede wszystkim powtarzalnej jakości.
 26. Kiedy 6 lat temu założylam działalność i zaczęłam sprzątać mieszkania po remontach i wynajmowane kompletnie nie dbałam o odzież roboczą. Brałam po prostu gorsze ciuchy... do czasu, kiedy sprzątając środkiem, który dała klientka , a którego ja nie znałam po prostu straciłam węch i dostałam uczulenia na skórze. Nie mówię już jak wiele razy moje ciuchy były do wywalenia. Zaczęłam kupować fartuchy ochronne - ale powiedzmy sobie szczerze, te z dolnej półki cenowej. szybko przekonałam się, że to też nie do końca zdaje egzamin. Teraz kupuję w hurtowni odzieży bhp, prosto od producenta i mam nie tylko jakość, ale i pewność. Jeśli ktoś będzie mówił, że drogo... cóż, w Avacore - bo tam kupuję https://avacore.pl/bhp-hurtownia mogłam negocjować ceny, co było przydatne, zwłaszcza, że teraz zatrudniam kilkadziesiąt osób. Chińszczyzna niby tania, ale szybko wymaga zastąpienia nowymi rzeczami, więc finalnie wychodzi zdecydowanie drożej. Co kupuję do sprzątania mieszkań, przedszkola, hostelu i poremontowych obiektów : dla grubych zleceń z dużą ilością brudu kombinezony ochronne dla lżejszych spodnie robocze i t-shirty (zrezygnowaliśmy z fartuchów) oprócz tego zawsze : okulary ochronne, rękawice ochronne i buty antypoślizgowe
 27. Rafał Wielgus

  Zatrudnienie działu kierownika w służbie BHP

  Takie zatrudnienie jest zgodne z prawem. 1. Owszem jest taki zapis: "że służba bhp nie może być obciążana innymi zadaniami niż wymienione w ust. 1" Ten katalog nie jest zamknięty. Przykładowo, w zakresie obowiązków nie ma obsługi komputera i co, możemy domniemywać że służba BHP nie może tego komputera obsługiwać? Oczywiście że może ..... to samo dotyczny innych zadań. Skoro firma zatrudnia 430 pracowników, to wystarczy że zatrudni tego Pana na 1/20 etatu w służbie bhp i reszta etatu przy kierowaniu działem i będzie to zgodnie z przepisami prawa.
 28. Odpowiadając na pytania: 1. Tak, to prawda, temperatura maksymalna nie jest określona i jest to celowy zabieg ustawodawcy. 2. (...) uważa się, że 28°C jest maksymalna (...) nie ma takiego stwierdzenia uważa się .... nie ma w przepisach to się nic nie uważa. 3. Zatem to nie jest argument do rozmów z pracodawcą. W tej materii, właściwie nie ma narzędzi do walki z pracodawcą. Najwazniejsze, pracodawca musi udostępnić zimne napoje.
 29. Witam, Po przeczytaniu kilku artykułów dowiedziałam się, że temperatura maksymalna w miejscu pracy dla pracy fizycznej nie została określona, jednak uważa się, że 28°C jest maksymalna. Czy zatem jest to odpowiedni argument do rozmów z pracodawcą, jeśli w hali magazynowej dochodzi nawet do 34°C? Czy mogę użyć innych argumentów dla poprawy warunków pracy magazynierów? Pozdrawiam!
 1. Załaduj więcej aktywności
×