Skocz do zawartości

cepelia

Członkowie
 • Zawartość

  51
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez cepelia

 1. Hej, hej! Chciałam zapytać czy prawo zabrania spisywania osób upoważnionych do pierwszej pomocy i ewakuacji na jednym i tym samym dokumencie? Zupełnie nie mam pojęcia.
 2. Cześć wszystkim! Chciałam zapytać o pewną kwestię. Zapoznałam pracownika z oceną ryzyka zawodowego i on podpisał oświadczenie. Czy inspektor BHP też musi podpisać takie oświadczenie? Jest członkiem komisji, która dokonała tej oceny i sporadycznie jeździ samochodem służbowym.
 3. Mój pracownik zażyczył sobie krzesło wspierające odcinek szyjny i głowę, bo podobno ma takie zalecenie od fizjoterapeuty. Ja nie wiem co z tym zrobić - kupić czy wysłać go najpierw na badania okresowe? Przyznam, że takie krzesło to dość spory wydatek...
 4. Hej! Słuchajcie mam pewien problem. W ocenie ryzyka zawodowego na stanowisku wyposażonym w monitory ekranowe jest pytanie czy podłoga jest wykonana z materiałów elektrostatycznych. Ja niestety nie mam pojęcia czy tak jest, bo jedynie wynajmuje pomieszczenie, a właściciel nie wie nic tymbardziej. Co robić?
 5. Cześć! Prosiłabym o radę. Wiecie może jaki jest podział ubrań specjalnych w straży pożarnej? Strony internetowe podają aż 6 typów, przy czym PN-EN 469-2014-11 TYLKO DWA TYPY!!!.
 6. Hej chciałam zapytać o pewną kwestię. Jaki ciężar przypada na każdego pracownika podnoszącego np. 150 kg przedmiot? Jak mam to ocenić i wykazać?Powiedzmy, że 3 pracowników podnosi rękoma, a jeden drążkiem z dźwigni. Pomóżcie, bo nie wiem jak to wyliczyć!
 7. Witam wszystkich, mam jedno pytanie. Jeśli pracownik był zatrudniony przez agencję pracy to kto w takim razie prowadzi postępowanie powypadkowe? Kto będzie zatwierdzał protokół z wypadku?
 8. Według mnie też zdecydowanie robotnicze. Świadczy o tym przede wszystkim powyższy cytat, który doskonale opisuje codzienną pracę opiekunki w żłobku.
 9. cepelia

  Gdzie zdobyć staż na BHP?

  Czyli nawet jeśli mam zamiar zatrudnić kogoś na np. 1/4 etatu to będzie on miał możliwośc zdobycia niezbędnego doświadczenia?
 10. cepelia

  Pobicie w pracy

  Zgadzam się, posiadasz wszystko co jest Ci potrzebne do wypełnienia karty. Oczywiście niezbędne będzie jeszcze pozyskanie opinii drugiej osoby, która również wdała się w bójkę. Inaczej nie można zacząć jakiegokolwiek postępowania.
 11. Oceny stopnia uszczerbku na zdrowiu oraz jego związku z wypadkiem przy pracy lub chorobą zawodową dokonuje się po zakończeniu leczenia i rehabilitacji.
 12. cepelia

  Wypadek studenta w pracy

  Przepisy bhp nie określają szczególnej procedury postępowania w razie wypadku przy pracy studenta odbywającego praktyczną naukę zawodu u pracodawcy.
 13. cepelia

  Biuro w w domu

  Mam podobne pytanie. Jestem grafikiem freelancerem i do tej pory pracowałem w różnych firmach albo na podstawie cowrokingu. Teraz chciałbym przejść na swoje i zarabiać w stu procentach jako freelancer. Nie wiem jednak jakie warunki musze spełnić, żeby móc pracować w domu. Chcę założyć działalność gospodarczą, ale niemożliwe jest dla mnie obecnie wynajęcie biura czy powierzchni biurowej z biurkiem jedynie. Proszę o jakieś podstawy prawne i porady bo chciałbym rozpocząć jak najwczesniej.
 14. cepelia

  Omdlenie kobiety w ciąży

  Ja zdecydowanie nie uznawałabym tego za wypadek przy pracy. Mogłyby się wypowiedzieć jeszcze inne osoby, ale dla mnie to nie jest spowodowane przyczyną zewnątrzną za którą mógłby odpowiadać pracodawca czy zakład pracy. Ciąża nie jest czymś co zostało spowodowane przez zakład pracy tak jak np. uszkodzenie maszyny, śliska podłoga, nierówny podest itd. Dla mnie nie ma tutaj wypadku przy pracy i bardzo bym się zastanowiła zanim bym uznała go za taki. Kobieta oczywiście dopiero co dowiedziała sięo ciąży, ale omdlenia w czasie ciąży to bardzo czesta sprawa.
 15. cepelia

  Ergonomia telepracy

  Stanowisko telepracy w domu powinno zatem spełniać następujące, podstawowe warunki: - dostęp do systemu teleinformatycznego, - odpowiednia powierzchnia, - ergonomiczne wyposażenie - wygodny fotel, biurko, odpowiednie oświetlenie, wentylacja, - zapewnione bezpieczeństwo pracownika, danych i wyposażenia, - izolacja od czynników rozpraszających (domownicy, zwierzęta domowe, hałaśliwy sąsiad), - ochrona domowników przed zakłóceniami powodowanymi przez telepracownika.
 16. Za stan bezpieczeństwa pożarowego w obiekcie szkoły, przedszkola, odpowiada dyrektor, kierownik, zarządca, właściciel, użytkownik. Zapewniając jego ochronę przeciwpożarową, obowiązany jest w szczególności do: - przestrzegania przeciwpożarowych wymagań budowlanych, instalacyjnych i technologicznych, - wyposażenia budynku, obiektu lub terenu w sprzęt poŜarniczy i ratowniczy oraz środki gaśnicze zgodnie z obowiązującymi przepisami, - zapewnienia osobom przebywającym w budynku, obiekcie lub terenie bezpieczeństwa i moŜliwość ewakuacji (otwarte lub przygotowane do natychmiastowego otwarcia oraz widoczne w dymie oznakowane wyjścia ewakuacyjne, kierunki ewakuacji), - przygotowania budynku, obiekt lub teren do prowadzenia akcji ratowniczej, - ustalenia sposobu postępowania na wypadek pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia.
 17. Tutaj wyjaśnia wszystko Główny Inspektorat Sanitarny - http://suplementy.gis.gov.pl/
 18. cepelia

  Wymagania co do PUBU

  To są rzeczy na które musisz zwrócić uwagę: stanu technicznego budynków i pomieszczeń oraz instalacji, w których odbywa się produkcja lub obrót żywnością, czyli wszystkim co przeznaczone jest do spożycia przez ludzi, jakości wody, która przeznaczona jest dla celów spożywczych i gospodarczych, gromadzenia i przechowywania odpadów, narzędzi, urządzenia i wyposażenia lokalu, osób, które będą wykonywały pracę związaną z obrotem żywnością. Pytanie do czego może się przyczepić sanepid jest zbyt ogólne i trochę naiwne. Przede wszystkim musisz spełniać wszystkie wymogi sanepidu co do takiego pomieszczenia i knajpy i na tym się powinnaś skupić. Wypełnić wszystko jak najlepiej się da, a nie kombinować.
 19. Przeglądy takie powinny być wykonywane okresowo i zawsze wówczas, gdy wykorzystywane do oceny informacje tracą aktualność, a w szczególności w następujących sytuacjach: przy tworzeniu nowych stanowisk pracy, przy wprowadzaniu zmian na stanowiskach pracy (np. technologicznych lub organizacyjnych, w tym zmian osób pracujących na stanowisku pracy lub ich stanu zdrowia), po zmianie obowiązujących wymagań, odnoszących się do ocenianych stanowisk pracy, po stwierdzeniu, że stosowane środki ochrony są nieskuteczne lub niewłaściwe w świetle nowych informacji, jeżeli istnieje konieczność wprowadzenia zmian w stosowanych środkach ochrony, stwierdzona np. w wyniku monitorowania ich funkcjonowania, badania wypadku przy pracy lub zdarzenia potencjalnie wypadkowego, a także badania przyczyn chorób i dolegliwości związanych z pracą.
 20. cepelia

  Jaka jest Ocena Ryzyka Zawodowego Dekarza?

  Oto najcześciej spotykane: uderzenie o nieruchome przedmioty, przeciążene układu ruchu, upadek, poślizgnięcie się na tym samym poziomie, uderzenie przez spadające i poruszające sie przedmioty, upadek z wysokości, utrata stateczności przez rusztowanie i upadek, ostre i niebezpieczne krawędzie, załamanie się konsturkcji dachowej. prąd elektryczny, przeciązenie układu nerwowego, zmienne warunki atnsomferyczne.
 21. A żeby zapobiec zatruciu gazem dobrze jest zadbać o sprawność instalacji gazowych, wentylacyjnych i kominowych, a także wietrzyć regularnie pomieszczenia, nie zaklejać kratek entylacyjnych i zamontowac czujniki czadu.
 22. Jednym z uprawnień związanych z ochroną rodzicielstwa jest prawo pracownicy w ciąży do czas wolnego na badania lekarskie. Za ten czas pracownicy przysługuje wynagrodzenie.Pracownica więc zahcowuje prawo do wynagrodzenia za badania wykonane w czasie pracy. Takie jest po prostu prawo które mowi ze jeśli pracownica w ciąży nie może zrobić badan kiedy indziej to ma prawo wykonać je w czasie pracy i dostać za to wynagrodzenie od pracodawcy. I te prawo należy się pracownicy niezależniie od umowy, długości zatrudnienia, tego czy to umowa o prace czy wymiaru etatu. Zwolnienie na badania dotyczy tych badań które dotyczą ciąży. Dlatego jeśli badania jej nie dotyczą to wtedy pracodawca nie ma obowiązku zwalniać na nie pracownicy w ciąży.
 23. Dlaczego szkoła miałaby odpowiadać w jakikolwiek sposób jeśli dziecko nie było w tym czasie pod opieką nauczyciela, dyrektora czy innego opiekuna [pochodzącego ze szkoły? Oczywiście że ubezpiecza dziecko w tym okresie tylko i wyłącznie rodzic. Ubezpieczenie ze szkoły jest ważne tylko w czasie szkoły. Jeśli coś zdarzyło się na jej terenie to odpowiada za to tylko i wyłącznie rodzic, bo też tylko i wyłącznie on odpowiada w tym czasie za zdrowie i bezpieczeństwo dziecko. Roszczenia kierowane do szkoły są więc w każdym wypadku całkowicie nieuzasadnione.
×