Skocz do zawartości

Wiolabukow

Członkowie
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Wiolabukow

  • Tytuł
    Nowicjusz
  1. Taka osoba musi mieć wykształcenie średnie i ukończone szkolenie inspektorów ochrony przeciwpożarowej, tytuł zawodowy technika pożarnictwa, wykształcenie wyższe i ukończone szkolenie specjalistów ochrony przeciwpożarowej, wykształcenie wyższe na kierunku inżynieria bezpieczeństwa pożarowego lub tytuł zawodowy inżyniera pożarnictwa. I chyba tyle, nic więcej mi do głowy nie przychodzi.
  2. Na dzień dzisiejszy szkolenia to nie tylko spotkania w salce i wykład – to także sprzedaż nagrań audio-video, płyt DVD, ebooków, czy tzw. webinary (szkolenia w formie prezentacji online – na żywo przez Internet). Po za tym potrzebne są kwalifikacje odpowiednie, oraz kwalifikacje, papierek, który Cię upowaznia do przeprowadzenia szkoleń.
  3. Rozpoznanie choroby zawodowej albo podejrzenie o taką chorobę wiąże się z licznymi obowiązkami pracodawcy, m.in. wobec inspekcji sanitarnej, inspektora pracy, a także pracownika.
  4. Przedsiębiorca niebędący pracodawcą nie ma obowiązku odbycia szkolenia w dziedzinie bhp. Musi on jednak spełniać określone przepisami prawa warunki wykonywania działalności gospodarczej, w szczególności dotyczące ochrony przed zagrożeniem życia, zdrowia ludzkiego i moralności publicznej, a także ochrony środowiska (art. 18 ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej; Dz.U. z 2007 r. nr 155, poz.1095 ze zm.).
  5. Jak ja odbywałam szkolenie, to składało się ono z 14 bloków tematycznych. W ciągu 10 dni były udostępnione będą na platformie e-learningowej, treści wykładów wraz z ćwiczeniami, były one dostępne dla słuchaczy do zakończenia szkolenia. Otrzymaliśmy opiekę mentorską poprzez narzędzia komunikowania się: forum, e-mail, czat. W środkowym, bądź końcowym ( nie pamiętam) etapie szkolenia odbył się 2-dniowy zjazd stacjonarny, podczas którego przeprowadzone były zajęcia praktyczne 6 h na terenie i wybranych zakładzie pracy. W końcowym etapie został przeprowadzony egzamin w formie elektronicznego te
  6. Jako pracodawca jesteś zobowiązany prowadzić rejestr wypadków przy pracy. Rejestr prowadzisz jest na podstawie wszystkich protokołów powypadkowych i powinien zawierać: - imię i nazwisko poszkodowanego, - miejsce i datę wypadku, - informacje dotyczące skutków wypadku dla poszkodowanego, - datę sporządzenia protokołu powypadkowego, - stwierdzenie, czy wypadek jest wypadkiem przy pracy, - datę przekazania do ZUS-u wniosku o świadczenia z tytułu wypadku przy pracy, - liczbę dni niezdolności do pracy,inne informacje, niebędące danymi osobowymi, których zamies
  7. W 2008 roku kampania Microsoftu na rzecz legalnego oprogramowania Office, kiedy firma zaczęła oferować darmowe narzędzia umożliwiające dobrowolne sprawdzenie legalności posiadanych aplikacji. W ciągu kilku lat Microsoft rozszerzył akcję na kilkanaście państw, w tym również Polskę. Sądze, że jest nielegalna, darmowa wersja jest ważna przez pół roku, a potem trzeba wykupić ją legalnie.
  8. Nie pełna procedura, tutaj znajdziesz wszystko, była uaktualnione w 2015 roku, wiem, bo musiałam sprawdzać sama, gdy był wypadek u mnie w pracy, cały dział HR plus Bhpowiec stawali na głowie, by wypełnić dokumenty poprawnie, i jeszcze do tego była kontrola PIPU w tym samym czasie: Dla zdarzenia, o którym mowa, czyli wypadku w pracy istotna jest treść art. 234, zgodnie z którym: „Art. 234. § 1. W razie wypadku przy pracy pracodawca jest obowiązany podjąć niezbędne działania eliminujące lub ograniczające zagrożenie, zapewnić udzielenie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i ustalenie
  9. Jak ktoś mądry kiedyś powiedział: jak się uczysz to ucz się od najlepszych by zostać najlepszym...ja nie chcę wyjść na mądralę, ale specjalista po kilku tygodniach nauki ma sie nijak w porównaniu do inżyniera bezpieczeństwa w specjalności bezpieczeństwo pożarowe. A taki kurs jest jak liceum dla pracujących. I to przyda się osobom, które już wykonują czynności tylko brakuje im papierka.
  10. Ze względu na zastosowany materiał konstrukcyjny, okna przeciwpożarowe mogą występować w wielu kształtach i gabarytach. Okna przeciwpożarowe: • okna EI30 • okna EI60 • okna EI120 Wypełnienie konstrukcji stanowią: szyby przeciwpożarowe stosowane jako pojedyncze lub w zespoleniu z inną szybą sspełniającą dodatkowe wymagania: np. antywłamaniowe, termoizolacyjne.
  11. Pracodawca zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. Nr 180, poz. 1860 z późn. zm.) – r.s.b.h.p. nie ma obowiązku skierowania pracownika na ponowne szkolenie okresowe oraz udzielenia instruktażu stanowiskowego po wypadku przy pracy.
  12. Jak w tytule? co trzeba zrobić by dostać się do takiej szkoły? Mój chłopak planuje być strażakiem. Z tego co się orientujemy, trzeba zdać testy prawdopodobnie jak w Policji, ale ktoś coś wie w tym temacie?
  13. Witam, Czy ktoś z Was przygotowywał kiedyś taki dokument i może podzielić się swoją wiedzą? Najbardziej interesują mnie zagrożenia biologiczne, jaką trzeba mieć wiedzę w tym zakresie? Proszę o szczegółowe informacje. Mam takie zadanie na studiach.
  14. "Zgodnie z Kodeksem Pracy Art. 2374 § 2. „(…) Pracodawca jest obowiązany wydawać szczegółowe instrukcje i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach pracy (…)”. I na tym założenia w/w Kodeksu Pracy kończy się, jeżeli chodzi o instrukcje. W dalszym ciągu nie mamy jednoznacznej odpowiedzi, czy instrukcje są obowiązkowe czy nie i czy na wszystkich stanowiskach. Przecież absurdalnym wydaje się, aby udostępniać pracownikowi instrukcję bhp przy obsłudze ołówka lub podczas przysłowiowego „oddychania”. Każdy wykonuje te czynności na co dzień i nie potrzebuje do tego żadnych ins
  15. Witam, mam pytanie czy ocena ryzyka powinna zawierać ocenione ryzyko przed zastosowaniem środków profilaktycznych jak i po zastosowaniu tych środków profilaktycznych? Na studiach ocenialiśmy tylko po zastosowaniu środków profilaktycznych. W sumie to ja już nie wiem co o tym myśleć bo teraz pisze prace magisterską i został mi ostatni dział i nie wiem czy ocenić przed zastosowaniem środków profilaktycznych jak i po zastosowaniu czy tylko po zastosowaniu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności