Skocz do zawartości

Wiolabukow

Członkowie
 • Liczba zawartości

  25
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Wiolabukow

 • Tytuł
  Nowicjusz
 1. Taka osoba musi mieć wykształcenie średnie i ukończone szkolenie inspektorów ochrony przeciwpożarowej, tytuł zawodowy technika pożarnictwa, wykształcenie wyższe i ukończone szkolenie specjalistów ochrony przeciwpożarowej, wykształcenie wyższe na kierunku inżynieria bezpieczeństwa pożarowego lub tytuł zawodowy inżyniera pożarnictwa. I chyba tyle, nic więcej mi do głowy nie przychodzi.
 2. Aby było to możliwe, powinnaś ustalić, czy pracownik ten jest osobą niepełnosprawną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, czy przedstawił stosowne orzeczenie, czy należy do osób zaliczonych do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności oraz czy występowanie u niego choroby psychicznej zostało odpowiednio potwierdzone. Moim zdaniem powinnaś dostosować d o niego stanowisko pracy. PIP na pewno tego będzie wymagać, nie wiem ja PFRON.
 3. Na dzień dzisiejszy szkolenia to nie tylko spotkania w salce i wykład – to także sprzedaż nagrań audio-video, płyt DVD, ebooków, czy tzw. webinary (szkolenia w formie prezentacji online – na żywo przez Internet). Po za tym potrzebne są kwalifikacje odpowiednie, oraz kwalifikacje, papierek, który Cię upowaznia do przeprowadzenia szkoleń.
 4. Oświetlenie miejsc pracy. na przeciętnym stanowisku pracy biurowej natężenie światła powinno wynosić nie mniej niż 500 luksów (lx).Nie wiem jak jest w innych pracach. Ostatnio szefowa musiała to sprawdzać u nas w biurze.
 5. Rozpoznanie choroby zawodowej albo podejrzenie o taką chorobę wiąże się z licznymi obowiązkami pracodawcy, m.in. wobec inspekcji sanitarnej, inspektora pracy, a także pracownika.
 6. Warunkiem uzyskania jakichkolwiek kompetencji jest jednak roczny staż pracy w służbie bhp, czyli okres zatrudnienia na podstawie odrębnej umowy o pracę w jedno- lub wieloosobowej dziale nazwanym służbą bhp.
 7. Przedsiębiorca niebędący pracodawcą nie ma obowiązku odbycia szkolenia w dziedzinie bhp. Musi on jednak spełniać określone przepisami prawa warunki wykonywania działalności gospodarczej, w szczególności dotyczące ochrony przed zagrożeniem życia, zdrowia ludzkiego i moralności publicznej, a także ochrony środowiska (art. 18 ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej; Dz.U. z 2007 r. nr 155, poz.1095 ze zm.).
 8. Może pracownik był już wypalony zawodowo? niepowodzenia, a w ich wyniku frustracje, powodują poczucie niemocy, obniżają poczucie własnej wartości. Nasilenie niepowodzeń prowadzi zaś do powstania kryzysu egzystencjalne go. Wiąże się on często z utratą sensu życia, świata wartości. Może to już był taki prawdziwy kryzys?
 9. Jak ja odbywałam szkolenie, to składało się ono z 14 bloków tematycznych. W ciągu 10 dni były udostępnione będą na platformie e-learningowej, treści wykładów wraz z ćwiczeniami, były one dostępne dla słuchaczy do zakończenia szkolenia. Otrzymaliśmy opiekę mentorską poprzez narzędzia komunikowania się: forum, e-mail, czat. W środkowym, bądź końcowym ( nie pamiętam) etapie szkolenia odbył się 2-dniowy zjazd stacjonarny, podczas którego przeprowadzone były zajęcia praktyczne 6 h na terenie i wybranych zakładzie pracy. W końcowym etapie został przeprowadzony egzamin w formie elektronicznego te
 10. Jako pracodawca jesteś zobowiązany prowadzić rejestr wypadków przy pracy. Rejestr prowadzisz jest na podstawie wszystkich protokołów powypadkowych i powinien zawierać: - imię i nazwisko poszkodowanego, - miejsce i datę wypadku, - informacje dotyczące skutków wypadku dla poszkodowanego, - datę sporządzenia protokołu powypadkowego, - stwierdzenie, czy wypadek jest wypadkiem przy pracy, - datę przekazania do ZUS-u wniosku o świadczenia z tytułu wypadku przy pracy, - liczbę dni niezdolności do pracy,inne informacje, niebędące danymi osobowymi, których zamies
 11. W 2008 roku kampania Microsoftu na rzecz legalnego oprogramowania Office, kiedy firma zaczęła oferować darmowe narzędzia umożliwiające dobrowolne sprawdzenie legalności posiadanych aplikacji. W ciągu kilku lat Microsoft rozszerzył akcję na kilkanaście państw, w tym również Polskę. Sądze, że jest nielegalna, darmowa wersja jest ważna przez pół roku, a potem trzeba wykupić ją legalnie.
 12. Nie pełna procedura, tutaj znajdziesz wszystko, była uaktualnione w 2015 roku, wiem, bo musiałam sprawdzać sama, gdy był wypadek u mnie w pracy, cały dział HR plus Bhpowiec stawali na głowie, by wypełnić dokumenty poprawnie, i jeszcze do tego była kontrola PIPU w tym samym czasie: Dla zdarzenia, o którym mowa, czyli wypadku w pracy istotna jest treść art. 234, zgodnie z którym: „Art. 234. § 1. W razie wypadku przy pracy pracodawca jest obowiązany podjąć niezbędne działania eliminujące lub ograniczające zagrożenie, zapewnić udzielenie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i ustalenie
 13. Jak ktoś mądry kiedyś powiedział: jak się uczysz to ucz się od najlepszych by zostać najlepszym...ja nie chcę wyjść na mądralę, ale specjalista po kilku tygodniach nauki ma sie nijak w porównaniu do inżyniera bezpieczeństwa w specjalności bezpieczeństwo pożarowe. A taki kurs jest jak liceum dla pracujących. I to przyda się osobom, które już wykonują czynności tylko brakuje im papierka.
 14. Ze względu na zastosowany materiał konstrukcyjny, okna przeciwpożarowe mogą występować w wielu kształtach i gabarytach. Okna przeciwpożarowe: • okna EI30 • okna EI60 • okna EI120 Wypełnienie konstrukcji stanowią: szyby przeciwpożarowe stosowane jako pojedyncze lub w zespoleniu z inną szybą sspełniającą dodatkowe wymagania: np. antywłamaniowe, termoizolacyjne.
 15. Pracodawca zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. Nr 180, poz. 1860 z późn. zm.) – r.s.b.h.p. nie ma obowiązku skierowania pracownika na ponowne szkolenie okresowe oraz udzielenia instruktażu stanowiskowego po wypadku przy pracy.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...