Skocz do zawartości

ITprofi

Członkowie
 • Liczba zawartości

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana ITprofi w dniu 27 Września 2016

Użytkownicy przyznają ITprofi punkty reputacji!

Reputacja

3 Nie wyróżnia się

O ITprofi

 • Tytuł
  Nowicjusz
 1. Jeśli w ten sposób otrzymasz papierek, za pomocą którego będziesz mógł przeprowadzić odpowiednie szkolenia przeciwpożarowe to jak najbardziej polecam (pewnie cena też jest zachęcająca). Oszczędzasz w ten sposób czas, pieniądze i zdobywasz konieczne uprawnienia do świadczenia usług dla firm w zakresie szkoleń przeciwpożarowych.
 2. Kurcze, a ja znalazłem, że musi być to jednak osoba z kwalfikacjami, nie nasz pracownik Tutaj cytat: Czyli co kolejny koszt prowadzenia działalności gospodarczej?
 3. A czy teraz do Wielkiej Brytanii, albo Norwegi również możemy przekazywać dane osobowe, bez żadnych dodatkowych wymagań?
 4. Tak jak ABI-ego, ASI nie trzeba powoływać. Wszystko zależy od twojej woli w tym zakresie. Bardzo rzadko jest on powoływany, tylko w dużych firmach, gdzie potrzebna jest osoba do zarządzania komputerami, serwerami etc. Jeśli jest to mała firma to nie ma takiej potrzeby, chyba że macie już informatyka, to mu można dać uprawnienia ASI. Andrzej, jego funkcja jest wprost wskazana w rozporządzeniu do uodo .. więc swoją podstawę normatywną ma.
 5. Cześć, ostatnim czasem otrzymuję od czasu do czasu groźby od różnego rodzaju kancelarii oraz stowarzyszeń, które straszą mnie postępowaniem karnym lub postępowaniem przed GIODO, gdy nie zgłoszę zbiorów danych do GIODO. Wy też macie takie przypadki? Robiliście coś w związku z tym - zgłaszaliście tych naciągaczy na Policję/do GIODO, sami zaczęliście kontrolować przetwarzanie danych osobowych etc?
 6. Witam Czy w przypadku przejścia zakładu pracy (tj. całej pracowni informatycznej) na mnie, będą musiał od nowa wypełniać obowiązki w zakresie BHP? De facto w pracy samej nic się nie zmieniło, w tym wypadku nadal są Ci sami pracownicy, za te same stawki, tylko zmienił się inny podmiot. Pozdrawiam
 7. Witam Zatrudniam pracowników przy pracach wysokościowych. Słyszałem, że przy pracach niebezpiecznych nie można pozwalać, aby był obecny tylko jeden pracowników (musi być co najmniej dwóch). Jaka jest tego podstawa i czym są prace niebezpieczne?
 8. A na jaki adres należy wysłać ten wzór powołania ABI, aby było to skuteczne? Ten adres jest dobry - Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych ul. Stawki 2 00-193 Warszawa ?
 9. Witam Z uwagi na koszta wynajmu w centrum miasta, dzielę jeden lokal, który jest podzielony tylko małą ścianką z innymi przedsiębiorcą. W związku z tym mam pytanie, kto ma obowiązek wykonać obowiązki, które ciążą na nas w związku z realizacją zadań bhp tj. obowiązki przeciwpożarowe, opracowanie oceny ryzyka etc. Pozdrawiam
 10. Jak wygląda sprawa używania własnego sprzętu przez pracownika? Czy w takim wypadku mam obowiązek płacić mu odpowiedni ekwiwalent za używanie takiego sprzętu (zatrudnionemu w ramach telepracy)?
 11. Nie musisz, akurat tutaj GIODO się nie będzie czepiał, bo hostingodawcy się bronią tym, że nie wiedzą jakie pliki są zapisywane na ich serwerze. W związku z tym, że nie wiedzą, co przetwarzają, to nie wiedzą, że są to dane osobowe. Tutaj masz odpowiedź GIODO:
 12. Jest to uregulowane w art. 6 rozporządzenia w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych " 4. Poziom wysoki stosuje się, gdy przynajmniej jedno urzàdzenie systemu informatycznego, służące- go do przetwarzania danych osobowych, połączone jest z siecią publiczną." - czyli podłączony jesteś do neta. A obowiązki na samym końcu tego rozporządzenia masz wymienione
 13. Witam Gdzieś czytałem, że Word i Excell są nielegalne, gdy idzie o ich wykorzystywanie w firmie, ze względu na ochronę danych osobowych. Czy jest to prawdą? Chyba wszystkie firmy korzystają z tych programów, a nie słyszałem o karach z tego powodu
 14. Czy prawo reguluje wysokość na jakiej powinny znajdować się znaki przeciwpożarowe?
 15. 1) Jeśli pomieszczenie ma 100 m2, to będą potrzebne 3 gaśnice. Koło każdej daj znak o gaśnicy. 2) Koło wejścia do firmy instrukcję przeciwpożarową 3) W samym pomieszczeniu znaków kierujących do wyjścia nie trzeba dawać, bo jest to zaledwie 3-4 pomieszczenia A same zasady nie szukaj w kp i rozporządzeniu tylko Polskiej Normie, do której odnosi się rozporządzenie tj. PN-N-01256-5:1998, albo nowszej:
×
×
 • Dodaj nową pozycję...