Skocz do zawartości

kamila

Członkowie
  • Zawartość

26
  • Ostatnio

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O kamila

• Ranga
    Nowicjusz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

1. Oczywiście, że tak - ma prawo zwolnić go dyscyplinarnie, jednak jeżeli to był wyłącznie jednorazowy incydent, a dotychczas doskonale radził sobie z powierzonymi obowiązkami to z reguły daje się drugą szanse. Co nie zmienia faktu, że pod wpływem alkoholu dopuszczony do pracy być nie może (ale to przecież oczywiste).
  2. Pracodawca nie ma prawa żądać od Ciebie dyspozycyjności w czasie urlopu. To niezgodne z prawem! Może po prostu delikatnie powiedz mu, że masz wszystko dokładnie zaplanowane i po prostu nie będziesz miał czasu na odbieranie telefonów zaznaczając, że w czasie urlopu to nie jest Twój obowiązek. Nie może wyznaczyć kogoś, kto na ten czas Cię zastąpi?
  3. Z tego co wyczytałam to zaległy urlop musisz wykorzystać do 30 września kolejnego roku, czyli ważny jest przez 9 miesięcy. Za dużo czasu Ci niestety nie zostało żeby go wykorzystać, radzę już w przyszłym tygodniu rozpocząć, szkoda żeby się zmarnował Pozdrawiam serdecznie
  4. Każdy pracownik ma prawo do przerwy, a nie do palenia w miejscu pracy. Wyznaczenie palarni jest wyłącznie dobrą wolą pracodawcy. Jeśli ten podejmie decyzję o zakazie palenia to pracownikom nie pozostaje się nic innego, jak dostosowanie się do zasad panujących w firmie. Także spokojnie możesz podjąć takie kroki.
  5. Ja to wszystko rozumiem, ale trudno cokolwiek powiedzieć na ten temat, nie znając całej sytuacji. Nie wiemy jak długo już trwa ten hałas i ja, jako pracodawca chciałabym się dowiedzieć do kiedy będzie trwał - a myślę, że nietrudno uzyskać taką informację. Wtedy ewentualnie podjęłabym dalsze kroki.
  6. Nigdy nie spotkałam się z sytuacją, w której pracodawca odmówił udzielenia urlopu na żądanie. Jest to prawo pracownika, więc pracodawca powinien uwzględnić ten urlop i nie może wyciągać z tego tytułu żadnych konsekwencji. Zastanawiam się jednak, czy wystarczy informacja o chęci wykorzystania urlopu na żądanie czy należy też podać powód? Ile razy do roku można skorzystać z takiego dnia wolnego?
  7. Z tego co się orientuję to wyposażenie apteczki powinno być ustalane z lekarzem, który opiekuje się pracownikami w danym zakładzie pracy. Musi więc być odpowiednio dostosowana do potrzeb pracowników, związanych z charakterem wykonywanej przez nich pracy. Musi znajdować się w miejscu widocznym i ogólnodostępnym.
  8. kamila

Food truck a sanepid

Dokładnie - najlepiej rozejrzeć się za gotowym samochodem, odkupić go od kogoś. Zaczynanie wszystkiego od podstaw jest niezwykle czasochłonne, no chyba że chcesz włożyć w to sporo pracy i czasu. Również uważam, że foodtruck musi spełnić wszystkie wymogi, jak każdy lokal gastronomiczny, bo przecież świadczone usługi są identyczne.
  9. Dokładnie tak jak pisze dzwoneczek - ważny jest budynek, lokalizacja, ilość i wielkość pomieszczeń (czy jest dostosowana do potrzeb przedsiębiorcy), przydałby się sam projekt wnętrza, ilość gości jaką lokal ma pomieścić, oczywiście wentylacja, wykończenie, zatrudnienie. Może warto zasięgnąć pomocy specjalisty w tej dziedzinie?
  10. kamila

Gatronomia a zarost

Co do długich włosów, zgadzam się całkowicie - muszą być spięte i schowane pod czepkiem. Nie pracuję w gastronomii, ale nawet we własnej, mieszkalnej kuchni dbam o to, by podczas przygotowywania posiłku "włos mi z głowy nie spadł" Co do zarostu - pierwsze słyszę, że może to stanowić jakikolwiek problem. O ile będąc w restauracji poczułabym się zniesmaczona widząc kucharza/kucharkę czy kelnera/kelnerkę w długich, rozpuszczonych włosach, o tyle na zarost nie zwróciłabym kompletnie żadnej uwagi.
  11. Dokładnie jak pisze Sonsty765 - sanepid musi dopuścić pomieszczenie ze względu na jego czystość i warunki, w jakich wykonywane są posiłki. Jednak jeśli ktoś decyduje się na wykonywanie posiłków dietetycznych, powinien być dietetykiem. Dieta to wcale nie jest taka prosta sprawa - niejednokrotnie mogą trafić się klienci, którzy zmagają się z rozmaitymi chorobami, wówczas ich dieta musi odpowiednio dostosowana do potrzeb.
  12. Niestety nie znam wszystkich warunków pracy dotyczących kobiet w ciąży. Wiem na pewno, że ciężarna nie może pracować przed komputerem dłużej niż 4 godziny dziennie. Pracodawcy, którzy nie stosują się do tego nakazu mogą zapłacić dużą karę. Jeśli kobieta ma pełen etat to po czterech godzinach powinna zostać przeniesiona na inne stanowisko pracy (już nie przed ekranem).
  13. Sama nie wiem co myśleć o tej sytuacji. Z jednej strony jak już wyżej zostało napisane, pracodawca ma obowiązek chronić uszy pracownika przed nadmiernym hałasem, z drugiej zaś strony hałas w tej sytuacji nie dochodzi z samego miejsca pracy (lecz z zewnątrz) i pracodawca właściwie nie ma na niego wpływu. Szczerze mówiąc, nie wiem jak to rozwiązać.
  14. A ja dla odmiany z całego serca polecam niezwykle prosty w obsłudze program o nazwie Vademecum BHP. Znajduje się w nim dosłownie wszystko, co potrzebuje firma w tym zakresie, m.in.: gotowe wzory oceny ryzyka, ocena stanowisk komputerowych, pełne postępowania powypadkowe, bhp w szkołach, ale także nadzór nad wszelkimi terminami. Polecam!
  15. Ja również słyszałam wyłącznie o Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Pracowników Służby Bezpieczeństwa i Higieny pracy, choć nie wykluczam, że istnieją także inne. Chętnie podepnę się pod ten temat i zaczerpnę trochę wiedzy od bardziej doświadczonych forumowiczów