Skocz do zawartości

Michał

Członkowie
  • Liczba zawartości

    38
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Michał

  1. Ja za to w żadnym wypadku nie widziałem, żeby strażak był potrzebny do czegokolwiek...
  2. Czyli szkolenia mogą odbywać się w innych godzinach, ale szkolenie bhp nie?
  3. Z dnia na dzień na umowie zlecenie? To jest trochę dziwne, bo rzadko formułuje się takie umowy podczas których można zwolnić kogoś z dnia na dzień.
  4. Witam, mój pracownik doznał urazu kręgosłupa. Niestety wcześniej miał też problemy z kręgosłupem i nie wiem czy uznać wypadek jako wypadek przy pracy. Poślizgnął się przy umywalce. Co robić?
  5. Pracownik schodził ze schodów na których nie ma poręczy i niestety przytrafił się mu wypadek. Zamiast o jeden stopień przestąpił o dwa stopnie i skręcił sobie nogę. Ale nie wiem czy uznać to za wypadek w pracy... Nie wiem też jak określić przyczynę zewnętrzną.
  6. Ja też stawiałbym na wypadek przy pracy, bo tak jak napisali przedmówcy kobieta była dalej w zakładzie pracy.
  7. Wcale nie jest tak, że praca biurowa jest zbyt lekka żeby doprowadzić czy to do urazu czy do niepełnosprawności. Osobiście znam osobę która nabawiła się niepełnosprawności w pracy biurowej. Jak i dlaczego? Niepełnosprawność to nie tylko niepełnosprawność fizyczna, może być także psychiczna. I ta właśnie osoba zyskała tego typu niepełn soprawnośc - ze względu na duże ilości stresu nabawiła się nerwicy i stwierdzono u niej niepełnosprawność stopnia pierwszego, lekkiego.
  8. Mierzej ma rację.Umowa zlecenie także stanowi takie ubezpieczenie, a wykonywanie zlecenia w domu kultury nadal jest pracą w zakresie tej umowy.
  9. Pozostawianie kluczy w drzwiach wydaje mi się być bardzo logiczne. Jeśli ktoś będzie musiał wydostać się z jakiegoś pomieszczenia to tych kluczy właśnie będzie potrzebował. Jeśli pomieszczenia zostaną zamknięte to wtedy nie będzie się mógł wydostać bo klucza tam nie będzie. A może być tak, że ktoś będzie musiał się wydostać z danego budynku w inny sposób niż zazwyczaj, bo będzie przebywał w innych pomieszczeniach.
  10. Lampy może i tak, ale niekoniecznie znaki. Tutaj najważniejsze jest ich takie rozmieszczenie, żeby faktycznie nie wprowadzały nikogo w błąd i żeby przekazywały istotną informację w odpowiedni i czytelny sposób.
  11. Ja też podobnie jak Grzesio zdecydowałbym się po prostu na wyznaczenie odpowiednich osób, które mają być odpowiedzialne za zamykanie i sprawdzanie pomieszczeń w których przechowuje się ważne i istotne dokumenty.
  12. To przepisy odnośnie sal do szkoleń?
  13. U mnie szkolenie wstępne BHP trwało 2 godziny o ile dobrze pamiętam.
  14. Michał

    Szkolenie przez Skype

    Szkolenie jak najbardziej. Zdawać egzamin nie, jak ktoś już wcześniej pisał.
  15. Zgadzam się z Tobą kolego. Nie popieram piracenia i wolę zawsze korzystać z legalnych źródeł ale jak ciężko coś zdobyć ze sklepu czy coś to czemu nie ułatwić sobie życia?
  16. Szefowa ma rację, coś takiego nie ma mieć prawa!
  17. Jak najbardziej, musisz tylko spełniać wymogi sanepidu co do żywności, jej przechowywania oraz przetwarzania. Dodatkowo działalność gospodarcza tak jak pisała osoba przede mną.
  18. Czyli jak rozumiem przepisy dotyczące sklepów odnoszą się również do restauracji?
  19. Myślę, że Ci użytkownicy mają rację, sam myślę o podobnych wymaganiach, które trzeba byłoby spełnić, żeby otworzyć taki biznes.
  20. Jednak trzeba przyznać, że rzadko widuję się jakieś zwierzęta w restauracji więc we świadomości ludzi istnieję przekonanie, że to jest niekulturalne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności