Skocz do zawartości

Michał

Członkowie
  • Liczba zawartości

38
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Michał

• Tytuł
    Początkujący

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

1. Michał

Bóle głowy w pracy biurowej

Zgadzam się z Michałem i Grzesiem, bo takie bóle głowy mogą mieć powody w pozapracowych kwestiach. Papierosy, kawa, za mało czasu na świeżym powietrzu. Może pomieszczenie w którym pracownik przebywa jest za mało wietrzone?
  2. Michał

Strażak podczas szkolenia

Ja za to w żadnym wypadku nie widziałem, żeby strażak był potrzebny do czegokolwiek...
  3. Michał

Osłona drewnianego dachu

A w jaki sposób zabudowałeś?
  4. Czyli szkolenia mogą odbywać się w innych godzinach, ale szkolenie bhp nie?
  5. Michał

Okres próbny a wypowiedzenie umowy

Z dnia na dzień na umowie zlecenie? To jest trochę dziwne, bo rzadko formułuje się takie umowy podczas których można zwolnić kogoś z dnia na dzień.
  6. Michał

Bóle głowy w pracy biurowej

Zgadzam się to też bardzo często się zdarza. Poza tym wcale nie jest pomocna też nasza ulubiona kawa. Jej nadmiar działa dokładnie tak samo jak nadmiar fajek., A o kawę w pracy w biurze wcale nie trudno
  7. Michał

Opiekunka w żłobku a stanowisko robotnicze

A jeśli opiekunka ma także inne zadania - uczy czytać, pisać, robi jakieś zadania to na jakim stanowisku wtedy pracuje?
  8. Michał

Szkolenie wstępne

Zgadzam się z Grzesiem. Skoro w innych sytuacjach wysyłacie swojego bhpowca do tego zakladu pracy to i w tej sytuacji powinniście tak zrobić.
  9. Witam, mój pracownik doznał urazu kręgosłupa. Niestety wcześniej miał też problemy z kręgosłupem i nie wiem czy uznać wypadek jako wypadek przy pracy. Poślizgnął się przy umywalce. Co robić?
  10. Pracownik schodził ze schodów na których nie ma poręczy i niestety przytrafił się mu wypadek. Zamiast o jeden stopień przestąpił o dwa stopnie i skręcił sobie nogę. Ale nie wiem czy uznać to za wypadek w pracy... Nie wiem też jak określić przyczynę zewnętrzną.
  11. Michał

Telemarketing - ciąża a praca z telefonem

Dokładnie tak jak napisał Mierzej. Nie ma ograniczeń jeśli chodzi o pracę z telefonem, ale należy pomyśleć jak w takiej sytuacji wygląda praca kobiety w ciąży, bo być może znacznie różni się to prawnie od pracy osoby która ciężarna nie jest.
  12. Michał

Orzeczenie o niepełnosprawności

Ja osobiście na miejscu tej kobiety szukałbym pracy w zakładzie pracy chronionej, a nie próbował utrzymać obecnego stanowiska pracy. Osoby z orzeczeniem przede wszystkim są traktowane inaczej, pracują 7h, mają dłuższą przerwę, dłuższy urlop i być może obecny zakład pracy nie jest w stanie zapewnić im takich wygód i wyjątków, a może nawet pracodawcy nie będą chcieli tego robić. A zakładów pracy chronionej jest bardzo dużo i z pewnością kobieta szybko znalazłaby pracę.
  13. Ja też stawiałbym na wypadek przy pracy, bo tak jak napisali przedmówcy kobieta była dalej w zakładzie pracy.
  14. Wcale nie jest tak, że praca biurowa jest zbyt lekka żeby doprowadzić czy to do urazu czy do niepełnosprawności. Osobiście znam osobę która nabawiła się niepełnosprawności w pracy biurowej. Jak i dlaczego? Niepełnosprawność to nie tylko niepełnosprawność fizyczna, może być także psychiczna. I ta właśnie osoba zyskała tego typu niepełn soprawnośc - ze względu na duże ilości stresu nabawiła się nerwicy i stwierdzono u niej niepełnosprawność stopnia pierwszego, lekkiego.
  15. Mierzej ma rację.Umowa zlecenie także stanowi takie ubezpieczenie, a wykonywanie zlecenia w domu kultury nadal jest pracą w zakresie tej umowy.