Skocz do zawartości

Michał

Członkowie
  • Zawartość

38
  • Ostatnio

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Michał

• Ranga
    Początkujący
  1. Zgadzam się z Michałem i Grzesiem, bo takie bóle głowy mogą mieć powody w pozapracowych kwestiach. Papierosy, kawa, za mało czasu na świeżym powietrzu. Może pomieszczenie w którym pracownik przebywa jest za mało wietrzone?
  2. Ja za to w żadnym wypadku nie widziałem, żeby strażak był potrzebny do czegokolwiek...
  3. Osłona drewnianego dachu

A w jaki sposób zabudowałeś?
  4. Czyli szkolenia mogą odbywać się w innych godzinach, ale szkolenie bhp nie?
  5. Okres próbny a wypowiedzenie umowy

Z dnia na dzień na umowie zlecenie? To jest trochę dziwne, bo rzadko formułuje się takie umowy podczas których można zwolnić kogoś z dnia na dzień.
  6. Zgadzam się to też bardzo często się zdarza. Poza tym wcale nie jest pomocna też nasza ulubiona kawa. Jej nadmiar działa dokładnie tak samo jak nadmiar fajek., A o kawę w pracy w biurze wcale nie trudno
  7. A jeśli opiekunka ma także inne zadania - uczy czytać, pisać, robi jakieś zadania to na jakim stanowisku wtedy pracuje?
  8. Szkolenie wstępne

Zgadzam się z Grzesiem. Skoro w innych sytuacjach wysyłacie swojego bhpowca do tego zakladu pracy to i w tej sytuacji powinniście tak zrobić.
  9. Witam, mój pracownik doznał urazu kręgosłupa. Niestety wcześniej miał też problemy z kręgosłupem i nie wiem czy uznać wypadek jako wypadek przy pracy. Poślizgnął się przy umywalce. Co robić?
  10. Pracownik schodził ze schodów na których nie ma poręczy i niestety przytrafił się mu wypadek. Zamiast o jeden stopień przestąpił o dwa stopnie i skręcił sobie nogę. Ale nie wiem czy uznać to za wypadek w pracy... Nie wiem też jak określić przyczynę zewnętrzną.
  11. Dokładnie tak jak napisał Mierzej. Nie ma ograniczeń jeśli chodzi o pracę z telefonem, ale należy pomyśleć jak w takiej sytuacji wygląda praca kobiety w ciąży, bo być może znacznie różni się to prawnie od pracy osoby która ciężarna nie jest.
  12. Ja osobiście na miejscu tej kobiety szukałbym pracy w zakładzie pracy chronionej, a nie próbował utrzymać obecnego stanowiska pracy. Osoby z orzeczeniem przede wszystkim są traktowane inaczej, pracują 7h, mają dłuższą przerwę, dłuższy urlop i być może obecny zakład pracy nie jest w stanie zapewnić im takich wygód i wyjątków, a może nawet pracodawcy nie będą chcieli tego robić. A zakładów pracy chronionej jest bardzo dużo i z pewnością kobieta szybko znalazłaby pracę.
  13. Ja też stawiałbym na wypadek przy pracy, bo tak jak napisali przedmówcy kobieta była dalej w zakładzie pracy.
  14. Wcale nie jest tak, że praca biurowa jest zbyt lekka żeby doprowadzić czy to do urazu czy do niepełnosprawności. Osobiście znam osobę która nabawiła się niepełnosprawności w pracy biurowej. Jak i dlaczego? Niepełnosprawność to nie tylko niepełnosprawność fizyczna, może być także psychiczna. I ta właśnie osoba zyskała tego typu niepełn soprawnośc - ze względu na duże ilości stresu nabawiła się nerwicy i stwierdzono u niej niepełnosprawność stopnia pierwszego, lekkiego.
  15. Mierzej ma rację.Umowa zlecenie także stanowi takie ubezpieczenie, a wykonywanie zlecenia w domu kultury nadal jest pracą w zakresie tej umowy.