Skocz do zawartości

Wiesław

Członkowie
 • Liczba zawartości

  49
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Wiesław

 • Tytuł
  Początkujący
 1. Czyli za każdym razem kiedy coś się stanie to takie zgłoszenie nie jest anonimowe?
 2. Oczywiście, że do pracy biurowej. Z informatyków są żadni robotnicy.
 3. Odpowiednie krzesła i dobre oświetlene to faktycznie podstawy o których należy pamiętać, bo inaczej narobi się krzywdy swoim pracownikom.
 4. No zmiana czasu pracy i przerwy to nie jedyne warunki jakie trzeba spełnić...
 5. Dokładnie. Jeśli jednak takie zachowania mają miejsce częściej to ja bym uznał to za zrywanie związku z pracą. Ale tylko i wyłącznie jeśli te szafki stoją bardzo daleko, bo jeśli to parę metrów, a pracownik pracuje na linii w fabryce i wykorzystuje wolną chwilę, żeby się napić wody z szafki stojącej 2 metry dalej to nie widzę problemu.
 6. Dokładnie tak. Ja bym się najpierw zastanowił czy stać mnie na takie krzesło skoro takie jest zalecenie od fizjoterapeuty, to podobne będzie pewnie od lekarza medycyny pracy. Ale jak pracodawcy nie stać to nic nie pomoże.
 7. O dokładnie tak - bolesne i czeste migreny mogą mieć źródło w jakiś zewnętrznych kwestiach i należałoby może wysłać pracownika na badania.
 8. Wiesław

  ORZ call center

  A szukałeś w sieci i jakiś odpowiedzi na blogu forumowym? Myślę, że nawet na forum był już taki temat.
 9. Poza tym ORZ sporządza się na konkretne stanowisko pracy, a nie dla konkretnej osoby.
 10. A jakie dokładnie stanowiska - lekarz, salowa, pielęgniarka, sprzątaczka?
 11. Społeczną inspekcje mogą tworzyć zakładowy inspektor pracy działający na terenie całego zakładu, który może współpracować z wydziałowymi, oddziałowymi lub grupowymi społecznymi inspektorami pracy. Zakładowe organizacje związkowe dostosowują organizacje społecznej inspekcji pracy do potrzeb wynikających ze struktury zakładu.
 12. Nie, nie posiada takiego orzeczenia, przynajmniej nic o tym nie wiem.
 13. W myśl art. 3 ust. 1 tej ustawy, wypadkiem przy pracy jest nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, powodujące uraz lub śmierć, które nastąpiło w związku z pracą m.in.: podczas lub w powiązaniu z wykonywaniem przez pracownika zwykłych czynności lub poleceń przełożonych, podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika czynności na rzecz pracodawcy, nawet bez polecenia, w czasie pozostawania pracownika w dyspozycji pracodawcy w drodze między siedzibą pracodawcy a miejscem wykonywania obowiązku wynikającego ze stosunku pracy.
 14. Częstą przyczyną bólów głowy związanych z miejscem pracy jest – oprócz stresu i napięcia emocjonalnego – napięcie mięśni grzbietu, karku i szyi (bóle z tyłu głowy) oraz natężanie wzroku i infekcje oczu (bóle z przodu głowy, „za” oczami). Napięcie mięśni karku i grzbietu powoduje przekazywanie sygnału bólowego do mózgu. Jeśli napięcie jest znaczne, bóle głowy nie ustępują aż do momentu rozluźnienia mięśni. Pomaga wówczas masaż. Natomiast bóle związane z dolegliwościami ze strony oczu pogarszają się dodatkowo przy ruchach gałek ocznych. W takiej sytuacji koniecznie trzeba dać odpocząć oczom i –
 15. Tu masz dobry wątek na ten temat: https://www.bhpex.pl/forum/temat/432-ergonomia-telepracy/
×
×
 • Dodaj nową pozycję...