Skocz do zawartości

Wiesław

Członkowie
 • Liczba zawartości

  49
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Wiesław

 • Tytuł
  Początkujący
 1. Wiesław

  ORZ call center

  A szukałeś w sieci i jakiś odpowiedzi na blogu forumowym? Myślę, że nawet na forum był już taki temat.
 2. Poza tym ORZ sporządza się na konkretne stanowisko pracy, a nie dla konkretnej osoby.
 3. A jakie dokładnie stanowiska - lekarz, salowa, pielęgniarka, sprzątaczka?
 4. Osoba zatrudniona na umowę o pracę zakończyła pracę w szkolę, a kolejno udała się do ośrodka kultury i tam robiła szkolenie w ramach umowy zlecenia. Od tej umowy ma płaconą składkę zdrowotną, a resztę opłacaną na podstawie umowy o pracę w pracy w szkole. Po szkoleniu miała wypadek w drodze do domu. Czy coś jej przysługuje? Według mnie nic.
 5. Cześć, mam problem. przed zakładem pracy znajduje się dość śliska powierzchnia. Kiedyś było jeszcze okej, ale cała warstwa antypoślizgu się po prostu starła. Nie wiem co zastosować żeby uniknąć wypadku któregokolwiek z pracowników. Używałem mat antypoślizgowych, ale się przemieszczają, a taśmy antypoślizgowe dość szybko się ścierają. Macie jeszcze jakieś pomysły? Zależy mi na szybkich odpowiedzoach, bo jak wiadomo jest zima i pogoda będzie coraz gorsza, a o pośliznięcie się naprawdę nie jest trudno. Pozdrawiam.
 6. Tak jak Ci odpisałem w poprzednim Twoim temacie, jak najszybciej przeprowadź wszystkie szkolenia itp. Wypadek może zdarzyć się w każdej chwili i to Ty będziesz mieć problem i za to odpowiadał. Nikogo nie będzie interesowało tłumaczenie, że jesteś nowo przyjęty i za przeproszeniem ten burdel w papierach to nie Twoje dzieło tylko poprzednika / poprzeczniki. Inspektorzy z PIPu nie będą mieli litości jeżeli coś się wydarzy, uwierz mi na słowo.
 7. Nie musisz wysyłać pracownika na szkolenie, żeby został ABI-im ale zawsze warto to zrobić, jeżeli Ty i on nie macie wiedzy w temacie danych osobowych i jesteście nowicjuszami. I na Twoim miejscu sam bym się wybrał na takie szkolenie bo ta wiedza zawsze z Tobą zostanie i za jakiś czas Ty sam będziesz mógł ją przekazać i nie będzie już potrzebne żadne szkolenie. A co do pierwszego pytania to ja sam bym przeprowadził takie szkolenie, materiałów nie jest znów tak wiele i można to spokojnie ogarnąć na własną rękę, tylko trzeba zainwestować w to trochę wysiłku i czasu.
 8. Nie trzeba mieć jakiegoś oddzielnego pomieszczenia, wystarczy Ci socjalne, stołówka itp. W materiały zawsze warto inwestować, jednak też w internecie jest sporo darmowej wiedzy i radzę tego poszukać i z niej korzystać na początku.
 9. Tak więc sam musisz mieć uprawnienia jeżeli chcesz się zajmować BHP na własną rękę.
 10. Są takie wypadki dzwoneczku i właśnie dlatego pracownik może nawet 2 lata po nim zgłosić coś takiego pracodawcy. Potrzebuję tylko i wyłącznie dokumentacji medycznej, która będzie potwierdzała, że to wypadek ma wpływ na jego stan zdrowia.
 11. Jesteś zobowiązany zapewnić bezpieczeństwo i higieniczne warunki pracy jako pracodawca. Jako podstawa prawna art. 304 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z późn. zm.) oraz art. 208 § 1 k.p. Ogólne zasady są określone w ustawie z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93, z późn. zm.). Poczytaj a wszystko stanie się jasne.
 12. Przede wszystkim szkolenia wstępne, na stanowiska pracy. Od tego bym zaczął i nie zwlekał ani chwili. W każdej chwili może wydarzyć się wypadek i bez tych dokumentów będziesz miał nie lada problemy.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności