Skocz do zawartości

Nataliamisiek

Członkowie
 • Liczba zawartości

  174
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Nataliamisiek

 • Tytuł
  Doświadczony

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Na pewno wentylacja mechaniczna. Wentylację mechaniczną lub grawitacyjną montuje się, w pomieszczeniach bez otwieranych okien, a także w innych pomieszczeniach, w których ze względów zdrowotnych, technologicznych lub bezpieczeństwa konieczne jest zapewnienie wymiany powietrza.
 2. Kwestię uzyskania pozwolenia na sprzedaż alkoholu regulują również przepisy gminne, które ustalają liczbę punktów sprzedaży alkoholu na terenie danej jednostki samorządu oraz zasady usytuowania miejsc sprzedaży. Co do zasady, każdy przedsiębiorca może starać się o uzyskanie koncesji. Są jednak przypadki, gdy nie może zostać ona wydana. Głównym kryterium jest tu lokalizacja. Także pojawia się pytanie, gdzie chcesz otworzyć ten lokal?
 3. Nie ma przepisów, które w jednoznaczny sposób mówiłyby o zakazie wprowadzania psów do pomieszczeń, w których wykonywane są czynności związane z produkcją i obrotem żywnością, a więc także do sklepów.
 4. Jeśli sprzedaje się jedzenie to musi być chociaż toaleta dla pracowników...
 5. "Minimalna wysokość pomieszczeń została określona w § 72 ust.1 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Zależna jest ona od: liczby osób i ich czasu przebywania w pomieszczeniu, rodzaju pomieszczenia oraz warunków w nim panujących.Wysokość ta może wynosić od 2,2 m do 3,3 m."
 6. Nie może wynosić mniej niż 14°C bądź 18°C. Maksymalna temperatura w miejscu pracy budzi natomiast wiele wątpliwości.
 7. Państwowa Inspekcja Sanitarna jest organem nadzoru sanitarno-epidemiologicznego. W ramach powyższego nadzoru kontroluje m.in. higienę w zakładach pracy.
 8. Instalacja wodociągowa powinna być zaprojektowana i wykonana w sposób zapewniający zaopatrzenie w wodę budynku, zgodnie z jego przeznaczeniem, oraz spełniać wymagania określone w Polskiej Normie dotyczącej projektowania instalacji wodociągowych.
 9. Ciężki temat, najlepiej skontaktować się z kimś kto prowadził podobny biznes...
 10. Niedopełnienie obowiązków, unikanie kontroli możesz zapłacić karę grzywną od 1 tys. zł do nawet 30 tys. zł.
 11. Sanepid wymagał będzie: szafki na pieczywo, szafki na ubrania, szafki na pojemniki, lodówki, zlewów, toalety (Paweł ma podpisaną umowę z pobliskim sklepem), bieżącej ciepłej wody, wentylacji.
 12. Spawacz łączy elementy wykonane ze stali, żeliwa, metali nieżelaznych i ich stopów, przez stopienie brzegów elementów w miejscu łączenia ciepłem, które zazwyczaj pochodzi ze spalania gazu palnego w atmosferze dostarczonego tlenu lub z łuku elektrycznego, który powstaje między materiałem elementu spawanego a elektrodą.
 13. Przed dopuszczeniem do pracy praktykanta odbywającego praktyki zawodowe lub studenckie, należy przeprowadzić szkolenie wstępne bhp. Taka osoba musi mieć odbyte szkolenie i BHP i PPOŻ.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności