Skocz do zawartości

Mierzej

Członkowie
 • Liczba zawartości

  28
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Nie wyróżnia się

O Mierzej

 • Tytuł
  Nowicjusz
 1. "Za drogę do pracy lub z pracy uważa się, oprócz drogi z domu do pracy lub z pracy do domu, drogę do miejsca lub z miejsca: 1. innego zatrudnienia lub innej działalności stanowiącej tytuł ubezpieczenia rentowego;" Taka jest definicja. Umowa zlecenie stanowi taki tytuł ubezpieczenia właśnie.
 2. Pracownica skończyła pracę o 22. Przebrała się i udała do wyjścia. Wyszła z budynku w którym pracuje i poszła w kierunku wyjścia z zakładu. Idąc z jednego budynku do drugiego (z wyjściem) potknęła się, przewróciła i złamała kciuk. Czy to jest wypadek w pracy czy w drodze z pracy?
 3. Najpierw musisz skierować pracownika na badania profilaktyczne i na tym skierowaniu zaznaczasz ze wydajesz je w związku z okazaniem orzeczenie o niepełnosprawności i prosisz o ewnetualne wskazanie, czy pracownik się nadaje na dane stanowisko pracy. Pracownika natomiast informujesz ze ma prawo skorzystać z 7h pracy (skrócony czas). Dodatkowo taki pracownik nie może chyba mieć godzin nadliczbowych i ma dłuższa przerweę (30 minut zamiast 15). A po badaniach dowiesz się czy pracownik może jeszcze pracować na swoim stanowisku pracy i dostosujesz się do jego potrzeb.
 4. Nie istnieje żadna podstawa prawna która określałaby to jak długo może pracować kobieta w ciąży z telefonem. Są ograniczenia dotyczące pracy z komputerem.
 5. Cześć, proszę o poradę. Naprawdę nie wiem jak ten problem rozwiązać. Czy opiekun praktykantów w zakładzie pracy powinien mieć jakieś kursy/ uprawnienia pedagogiczne? Dzięki za odpowiedzi!
 6. Raczej nie masz co liczyć na to, ze ktoś zgodzi się to zrobić nieodpłatnie. Może nie będą potrzebne kolejne badania, bo te które są wystarczą już żeby umożliwić robotnikom pracę powyżej 3m i na prowadzenie wózków jezdniowych, ale musisz mieć na to kolejne zaświadczenie i jak znam realia to trzeba będzie zapłacić raz jeszcze.
 7. Co do odległości pomiędzy biurkami to odsyłam do paragraf 19 i 20 rozporządzenia w sprawie ogólnych przepisów bhp. A dodatkowo projektant, który będzie Ci wykonywał projekt, jest zobowiązany do wprowadzenie wszelkich rozwiązań i układu pomieszczeń zgodnie z Prawem budowlanym, i to na nim będzie spoczywał obowiązek uwzględnienia potrzeb poszczególnych grup zawodowych, w tym osób niepełnosprawnych.
 8. Przede wszystkim zapis o związaniu włosów powinien być w instrukcji bhp albo procedurze jakości. A nie w regulaminie. Jeśli chodzi o trzeźwość to można dodać w regulaminie zapis "pracownik poddaje się kontroli trzeźwości na każde wezwanie pracodawcy". I to powinno wystarczyć.
 9. Cześć, mam pytanie. Jakie maski polecacie przeciwpyłowe. Praca jest w warunkach pyłu od ździeranej starej farby oraz tynku szlifierką kątową - duże zapylenie, strumień opiłek leci często na twarz pracownika,potrzebne jest więc jakieś zabezpieczenie.
 10. Czy ten pracownik mając takie problemy ze słuchem ma orzeczenie o niepełnosprawności?
 11. Ja bym zdecydowanie uznał je bardziej za robotnicze niż biurowe.
 12. Przede wszystkim należy pamiętać, ze telepraca to praca jak każda inna. Odbywa się ona w domu pracownika, zdalnie, poza biurem czy zakładem pracy, ale może być kontrolowana przez pracodawcę, musi być świadczona regularnie i w określony sposób. Kolana pracownika na których umieści on laptop nie zastąpią odpowiedniego biurka które jest niezbędne. Podobnie domowy laptop nie zastąpi tego który musi zapewnić pracodawca. Tak samo jest z telefonem i sprzętem biurowym. Tak jak napisała Cepelia bardzo ważne jest ergonomiczne wyposażenie, włączając w to oświetlenie i wentylację. Pracownik musi być także
 13. Pracodawca powinien więc: 1. organizować pracę w sposób zapewniający bezpieczne i higieniczne warunki pracy, 2. zapewniać przestrzeganie przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, wydawać polecenia usunięcia uchybień w tym zakresie oraz kontrolować wykonanie tych poleceń, 3. reagować na potrzeby w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i higieny pracy oraz dostosowywać środki podejmowane w celu doskonalenia istniejącego poziomu ochrony zdrowia i życia pracowników, biorąc pod uwagę zmieniające się warunki wykonywania pracy, 4. zapewniać wykonanie nakazów, wystąpień
×
×
 • Dodaj nową pozycję...