Skocz do zawartości

tomekkoson

Członkowie
 • Liczba zawartości

  39
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O tomekkoson

 • Tytuł
  Początkujący

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Tak, oczywiście. Wszelkie normy i ustalenia są wpisane w internecie i bardzo łatwo je znaleźć. Jest mnóstwo kodeksów na bazie których możemy skończyć nawet studia poświęcone BHP.
 2. Jak czytam niektóre komentarze to nasuwa mi się taka refleksja żebyśmy może starali sie tutaj pisać ze sobą w taki sposób żeby każdy mógł wszystko zrozumieć i to czego nie rozumie czytając kodeks czyli piszmy po ludzku To forum dla mnie w takiej wersji daje naprawdę fajne coś
 3. Tak naprawdę to ciężko powiedzieć czego nie powinieneś mieć. Wszystkie dokumenty podczas kontroli powinny być zebrane w jednym miejscu bez żadnych braków, bo jak Cię skontrolują to ich nic nie będzie interesowało, bo im chodzi o to żeby się dowalić. Pamiętaj też, że w takich przypadkach największą karę płacisz TY. Pracodawcy dowalą coś grubego jeśli chodzi o kasę, ale to Tobie zabiorą dokumenty potrzebne do realizacji Twojego zawodu.
 4. Pewnie też się zgadzam z tezą, że lepiej i taniej zrobić to samemu. Tak możesz sobie takie wniosku poszukać w internecie. Na pewno go znajdziesz, lub też zawsze można pójść do ZUSu w tej kwestii i tam to ogarnąć. Problemu nie powinno być żadnego z otrzymaniem takie wniosku. Swoją drogą bardzo dobre posunięcie, które zachwalam z całego serca. My tyle dajemy na ZUS więc niech ZUS da coś nam!
 5. Tak niejednokrotnie korzystałem z internetu robiąc to i musze przyznać, że nie ma łatwiejszego , szybszego sposobu jeśli chodzi o tą kwestie ^^.Oczywiście znajdą się osoby, które powiedzą, że im takie rozwiązania się nie podobają, ale ja je jak najbardziej przyjmuje i z nich korzystam.
 6. Powiem szczerze, że takich instrukcji w swoich rękach to miałem więcej niż książek :P. Kiedyś często spotykałem się kolorem czerwonym, ale to były dawne i przez nie wszystkich już pamiętane lat 80, ale występowały one jeszcze nawet w latach 90. Dzisiaj rzeczywiście jest tak, że najczęściej jest to kolor żółty i chyba wszyscy się do tego przyzwyczaili
 7. Ja się zgadzam z tym co mówi kolega wyżej ^^. Nie ma czegoś takiego jak różnica w interpretacji. Chodzi o to żeby problem rozwiązywać mądrze i w zależności od potrzeb. Jeśli masz małą firemkę to nie ma potrzeby zatrudniania BHPowca. Lepiej załatwić to z firmą zewnętrzną która się tym zajmuje. Ty zaoszczędzisz kasę, bo nie będziesz musiał zatrudniać kolejnej osoby, a i przy okazji wesprzesz małą firmę BHP. Idealny układ moim zdaniem
 8. Otóż to! Właśnie na tym to polega. Cieszę się, że kolega wyżej się ze mną zgadza i ma takie samo zdanie na ten temat co ja. Wszystko trzeba zawsze przemyśleć i zrobić z głową. Współpracować z pracownikiem i on powinien też współpracować z nami. W kwestiach zdrowotnych również.
 9. Tak jeśli masz studia to teoretycznie nawet gdybyś nie miała doświadczenia to i tak możesz przeprowadzić takie szkolenie. Liczą sie uprawnienia. Liczę jednak na to, że masz jakieś tam doświadczenie w temacie
 10. Z mojego osobistego doświadczenia wiem, że takie kwestie najczęściej załatwia pracodawca i to do niego powinieneś kierować się w tej kwestii. On kwestię załatwi.
 11. Tak, w sumie szansę to masz zawsze natomiast wszystko zależy co to za zawód i co się stało Twojej osobie. Wiem, że takie orzeczenie o niepełnosprawności bardzo łatwo otrzymać, gdy jest się nauczycielem nie zdolnym do wykonywania pracy. Im często przyznają.
 12. W życiu zawodowym kierujemy się zasadami zawodowymi i służbowymi. Dlaczego poinformował Ciebie dopiero teraz? Czemu czekał z tym kilka dni? Pracujecie w firmie i co nikt mu nie pomógł, nikomu nie powiedział "Kurde chyba sobie coś zrobiłem z nogą"? Słabo to wygląda od strony tego pracownika Żąda żebyś ty zachował się w porządku, chociaż on sam się ok nie zachował..
 13. Tak, osoba pracują w oparciu o umowę zlecenie podlegają również ubezpieczeniu powypadkowemu więc w przypadku tego pracownika powinieneś postąpić tak samo jak w przypadku pracownika, który pracuje w oparciu umowy o pracę.
 14. Stary, nie możesz siebie obarczać odpowiedzialnością za to co Twoi pracownicy robią... Powinieneś to zjawisko zmniejszyć i wyeliminować, a przede wszystkim nie obarczać za takie zachowania samego siebie. Nie masz wpływu na takie działania. Pogadać można na początku o tym, wytłumaczyć etc. Zobaczysz czy to przynosi jakieś rezultaty czy też nie,
 15. Obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego na stanowisku pracy źródło: opracowanie dr hab. inż. Danuty Roman-Liu Nadmierne i niewłaściwe obciążenie układu ruchu związane z pracą zawodową jest przyczyną wielu urazów i dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Różne stanowiska pracy i wykonywane na tych stanowiskach czynności pracy powodują różne obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego. Dominują dolegliwości takie jak zapalenie stawów, zapalenie pochewek ścięgnistych, zapalenie ścięgien, bóle mięśni, zwyrodnienie stawów kręgosłupa oraz zapalenie nerwów. Obciążenie układ
×
×
 • Dodaj nową pozycję...