Skocz do zawartości

andrzej123

Członkowie
 • Liczba zawartości

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O andrzej123

 • Tytuł
  Nowicjusz
 1. Jaką metodą zrobić ocenę ryzyka zawodowego? Tak żeby było wszystko w porządku i pewnie.
 2. Muszą mieć samozamykacz. Albo zawias sprężynowy bo to tańsze. Muszą mieć uszczelki dymoszczelne. A jak to drzwi zewnętrzne to muszą mieć listwę opadającą.
 3. Posiadacie może jakieś materiały, ustawy itp które regulują ten problem ale ze strony Unii Europejskiej?
 4. Ewentualnie firmy, które zajmują się szkoleniami BHP bardzo często w ofercie mają ocenę ryzyka na danym stanowisku pracy, faktycznie nie jest to zbyt tanie jednak zawsze można skorzystać z ich usług i problem mieć z głowy. Jeden z moim znajomych właśnie z czegoś takiego skorzystał i był bardzo zadowolony. Dlatego też polecam zastanowić się nad taką opcją.
 5. Tak, te wartości są podane dla hydrantów zewnętrznych, można było się domyślić, że o te Ci chodzi, jeżeli pytałeś jaka powinna być odległość między budynkiem chronionym a hydrantem. Co do Twojego pytania to z tego co pamiętam ta wartość nie może przekraczać 1,6 MPa.
 6. Witam! do 75 metrów dla hydrantu nadziemnego DN 80 – 10 dm3/s; dla hydrantu nadziemnego DN 100 – 15 dm3/s; dla hydrantu podziemnego DN 80 – 10 dm3/s; dla hydrantu nadziemnego DN 80 na sieci, o której mowa w § 9 ust. 2 – 5 dm3/s. Są to wartości dla hydrantu zewnętrznego, przy ciśnieniu nominalnym 0,2 MPa 3. do 150 metrów. 4. sprawdzenie dokumentacji po wykonawczej wraz z protokołami sprawdzenia; dokumentacja powinna zawierać aprobaty techniczne, certyfikaty zgodności, świadectwa dopuszczenia do sto
 7. http://www.straz.gov.pl/panstwowa_straz_pozarna/gasnice_-_zasady_rozmieszczania Zapoznaj się z tym linkiem. A dokładnie z: 4. Gaśnice w obiektach powinny być rozmieszczone: w miejscach łatwo dostępnych i widocznych, w szczególności: przy wejściach do budynków, na klatkach schodowych, na korytarzach, przy wyjściach z pomieszczeń na zewnątrz, Tak jak więc sam widzisz na klatce schodowej gaśnica musi być. Straż państwowa to pewne źródło informacji i zna się na rzeczy.
 8. Cześć Pierwsze słyszę, że gaśnica musi wisieć na ścianie. Z tego co się orientuję to ma być do niej po prostu nie ograniczony dostęp. Posiłkuję się tutaj : Jak sam widzisz nie ma tam ani słowa o tym, że gaśnica ma być umieszczona na ścianie. Ma być do niej łatwy i nie ograniczony dostęp. Wiadomo, że jeżeli umieszczasz ją już na ścianie to warto, żeby była na takiej wysokości, żeby nie było potrzeby używania drabiny, żeby ją zdjąć. Chodzi, o to, żeby nie przesadzać z wysokością i nie umieszczać jej 2 metry od ziemi. Nie wszyscy ludzie są tak wysocy . Z drugiej strony gaśnice
 9. Witam. Moim zdaniem najlepsza do kotłowani opalanej węglem będzie gaśnica przystosowana do gaszenia pożarów kategorii A. A jej wielkość zależeć będzie od gęstości obciążenia ogniowego. Wydaję mi się jednak, że mniejsze niż 6 kg nie będą miały sensu do takiego pomieszczenia jak kotłowania. Zwykła gaśnica proszkowa ABC, przynajmniej 6 kg powinna spokojnie starczyć. Poczekaj jednak na zdanie innych w tym temacie, może doradzą jeszcze coś innego niż ja.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności