andrzej123

Członkowie
  • Zawartość

23
  • Ostatnio

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O andrzej123

• Ranga
    Nowicjusz
  1. Jaką metodą zrobić ocenę ryzyka zawodowego? Tak żeby było wszystko w porządku i pewnie.
  2. Jak zdobyć uprawnienia specjalisty ds. bhp? Macie może jakieś wytyczne?
  3. Czy musze wymieniać znaki PN na ISO?
  4. Sprawdziłem te przepisy co były tutaj podane przez Wiesława i z facetami sprawa wygląda tak samo, czyli co 20 minut. 4 razy na godzinę. Zmienia się tylko ciężar.
  5. Dzięki za odpowiedzi. Niestety nie zawsze jest czas, żeby się przekopywać przez wszystkie kodeksy, ustawy i rozporządzenia. Dlatego też pytam po prostu na forum.
  6. Hej! Których pracowników dotyczy te rozporządzenie?
  7. Jak w temacie. Jaki ciężar może podnosić kobieta?
  8. Hej mam pracownicę która karmi piersią. Do ilu przerw i ilu minutowych ma prawo?
  9. Jestem pracodawcą. Czy w takim wypadku muszę przeprowadzić ocenę ryzyka zawodowego?
  10. Muszą mieć samozamykacz. Albo zawias sprężynowy bo to tańsze. Muszą mieć uszczelki dymoszczelne. A jak to drzwi zewnętrzne to muszą mieć listwę opadającą.
  11. Jeżeli wymaga tego sytuacja to musisz, natomiast jeżeli ze swoją niepełnosprawnością dalej może wykonywać swoje obowiązki to nie ma takiej potrzeby.
  12. Jeżeli kabina jest zabudowana i spędza w niej dużo czasu to faktycznie nie musi, powinien mieć kask na głowie w momencie kiedy wysiada z wózka i coś na głowę może mu spaść. Gdy kabina spełnia wymagania norm ROPS / FOPS to nie trzeba ale po za kabiną to jak najbardziej wskazane!
  13. Posiadacie może jakieś materiały, ustawy itp które regulują ten problem ale ze strony Unii Europejskiej?
  14. Ewentualnie firmy, które zajmują się szkoleniami BHP bardzo często w ofercie mają ocenę ryzyka na danym stanowisku pracy, faktycznie nie jest to zbyt tanie jednak zawsze można skorzystać z ich usług i problem mieć z głowy. Jeden z moim znajomych właśnie z czegoś takiego skorzystał i był bardzo zadowolony. Dlatego też polecam zastanowić się nad taką opcją.