Skocz do zawartości

andrzej123

Członkowie
 • Zawartość

  23
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez andrzej123

 1. Jaką metodą zrobić ocenę ryzyka zawodowego? Tak żeby było wszystko w porządku i pewnie.
 2. Jak zdobyć uprawnienia specjalisty ds. bhp? Macie może jakieś wytyczne?
 3. Jak w temacie. Jaki ciężar może podnosić kobieta?
 4. Hej mam pracownicę która karmi piersią. Do ilu przerw i ilu minutowych ma prawo?
 5. Hej! Których pracowników dotyczy te rozporządzenie?
 6. Jestem pracodawcą. Czy w takim wypadku muszę przeprowadzić ocenę ryzyka zawodowego?
 7. Czy musze wymieniać znaki PN na ISO?
 8. andrzej123

  Ile kg może podnosić kobieta?

  Sprawdziłem te przepisy co były tutaj podane przez Wiesława i z facetami sprawa wygląda tak samo, czyli co 20 minut. 4 razy na godzinę. Zmienia się tylko ciężar.
 9. Dzięki za odpowiedzi. Niestety nie zawsze jest czas, żeby się przekopywać przez wszystkie kodeksy, ustawy i rozporządzenia. Dlatego też pytam po prostu na forum.
 10. andrzej123

  Drzwi PPOŻ

  Muszą mieć samozamykacz. Albo zawias sprężynowy bo to tańsze. Muszą mieć uszczelki dymoszczelne. A jak to drzwi zewnętrzne to muszą mieć listwę opadającą.
 11. Jeżeli wymaga tego sytuacja to musisz, natomiast jeżeli ze swoją niepełnosprawnością dalej może wykonywać swoje obowiązki to nie ma takiej potrzeby.
 12. andrzej123

  Kask u operatora wózka

  Jeżeli kabina jest zabudowana i spędza w niej dużo czasu to faktycznie nie musi, powinien mieć kask na głowie w momencie kiedy wysiada z wózka i coś na głowę może mu spaść. Gdy kabina spełnia wymagania norm ROPS / FOPS to nie trzeba ale po za kabiną to jak najbardziej wskazane!
 13. Posiadacie może jakieś materiały, ustawy itp które regulują ten problem ale ze strony Unii Europejskiej?
 14. andrzej123

  Formularze do oceny ryzyka

  Ewentualnie firmy, które zajmują się szkoleniami BHP bardzo często w ofercie mają ocenę ryzyka na danym stanowisku pracy, faktycznie nie jest to zbyt tanie jednak zawsze można skorzystać z ich usług i problem mieć z głowy. Jeden z moim znajomych właśnie z czegoś takiego skorzystał i był bardzo zadowolony. Dlatego też polecam zastanowić się nad taką opcją.
 15. andrzej123

  Wypadek przy remoncie

  Wszystkie świadczenia wymienił Ci Marcus w swoim poście.
 16. andrzej123

  Drabiny

  Również po krótkich poszukiwaniach znalazłem tą samą informację. Też nie potrafiłem znaleźć konkretnej odpowiedzi z tego linka, który posłużył się gothic i zdecydowanie łatwiej było coś wyszperać w internecie.
 17. andrzej123

  Hydranty - parę pytań!

  Tak, te wartości są podane dla hydrantów zewnętrznych, można było się domyślić, że o te Ci chodzi, jeżeli pytałeś jaka powinna być odległość między budynkiem chronionym a hydrantem. Co do Twojego pytania to z tego co pamiętam ta wartość nie może przekraczać 1,6 MPa.
 18. andrzej123

  Hydranty - parę pytań!

  Witam! do 75 metrów dla hydrantu nadziemnego DN 80 – 10 dm3/s; dla hydrantu nadziemnego DN 100 – 15 dm3/s; dla hydrantu podziemnego DN 80 – 10 dm3/s; dla hydrantu nadziemnego DN 80 na sieci, o której mowa w § 9 ust. 2 – 5 dm3/s. Są to wartości dla hydrantu zewnętrznego, przy ciśnieniu nominalnym 0,2 MPa 3. do 150 metrów. 4. sprawdzenie dokumentacji po wykonawczej wraz z protokołami sprawdzenia; dokumentacja powinna zawierać aprobaty techniczne, certyfikaty zgodności, świadectwa dopuszczenia do stosowania. pomiar wydajności i ciśnienia hydrantów zewnętrznych, sprawdzenie odległości między hydrantami, sprawdzenie łatwego dostępu do hydratu i zasuwy odcinającej, oznakowanie hydrantów zewnętrznych.
 19. http://www.straz.gov.pl/panstwowa_straz_pozarna/gasnice_-_zasady_rozmieszczania Zapoznaj się z tym linkiem. A dokładnie z: 4. Gaśnice w obiektach powinny być rozmieszczone: w miejscach łatwo dostępnych i widocznych, w szczególności: przy wejściach do budynków, na klatkach schodowych, na korytarzach, przy wyjściach z pomieszczeń na zewnątrz, Tak jak więc sam widzisz na klatce schodowej gaśnica musi być. Straż państwowa to pewne źródło informacji i zna się na rzeczy.
 20. andrzej123

  Wypadek przy remoncie

  Podstawowym pytaniem jest czy zgłosiłeś wypadek pracodawcy oraz czy został spisany protokół powypadkowy. Jeżeli nie, to mogą być klocki i będzie ciężko o świadczenia.
 21. Cześć Pierwsze słyszę, że gaśnica musi wisieć na ścianie. Z tego co się orientuję to ma być do niej po prostu nie ograniczony dostęp. Posiłkuję się tutaj : Jak sam widzisz nie ma tam ani słowa o tym, że gaśnica ma być umieszczona na ścianie. Ma być do niej łatwy i nie ograniczony dostęp. Wiadomo, że jeżeli umieszczasz ją już na ścianie to warto, żeby była na takiej wysokości, żeby nie było potrzeby używania drabiny, żeby ją zdjąć. Chodzi, o to, żeby nie przesadzać z wysokością i nie umieszczać jej 2 metry od ziemi. Nie wszyscy ludzie są tak wysocy . Z drugiej strony gaśnice w szkołach itp powinny być wyżej niż wzrost dzieciaków bo wiadomo, że w młodym wieku do głowy przychodzą różne głupoty a zabawa gaśnicą w moich czasach szkolnych to było niezłe osiągnięcie i kupa śmiechu. No...do czasu aż przyszedł nauczyciel... Podsumowywać nie musisz wieszać gaśnicy. Jednak możesz to zrobić i czasami z praktycznego punktu widzenia ma to dużo sensu. Jednak decyzja należy do Ciebie.
 22. andrzej123

  Jaka gaśnica?

  Witam. Moim zdaniem najlepsza do kotłowani opalanej węglem będzie gaśnica przystosowana do gaszenia pożarów kategorii A. A jej wielkość zależeć będzie od gęstości obciążenia ogniowego. Wydaję mi się jednak, że mniejsze niż 6 kg nie będą miały sensu do takiego pomieszczenia jak kotłowania. Zwykła gaśnica proszkowa ABC, przynajmniej 6 kg powinna spokojnie starczyć. Poczekaj jednak na zdanie innych w tym temacie, może doradzą jeszcze coś innego niż ja.
×