Skocz do zawartości

Szkolenie stażysty


nick name

Rekomendowane odpowiedzi

O 19.08.2016 at 15:52, nick name napisał:

Mam podyplomówkę BHP i pracuje w firmie się tym zajmuję. Ale nie mam stażu pracy. Czy mogę przeszkolić stażystę? W jakich szkoleniach konkretnie? Bo okresowym chyba nie...

Trochę nie rozumiem Twojego pytania? Ty sam jesteś stażystą czy jak sprawa wygląda? Czy to Ty chcesz przeszkolić stażystę? Mógłbyś rozwinąć dokładnie o co Ci chodzi? Wtedy postaram Ci się pomóc. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Jeżeli masz podyplomówkę bhp i w firmie zajmujesz się zagadnieniami bhp, to możesz przeprowadzić szkolenie bhp dla stażysty. Po podyplomówce masz uprawnienia do wykonywania zadań służby bhp. Nie możesz założyć firmy i świadczyć tych zadań w innych firmach dopóki nie zostaniesz specjalistą ds. bhp. Tutaj wymagany jest roczny staż pracy w służbie bhp. Podsumopwując szkolenie możesz przeprowadzić. 

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdopodobnie możesz przeszkolić stażystę, bo przecież masz jakieś już umiejętności. Nie musisz mieć stażu pracy, sama podyplomówka BHP na pewno wystarczy.  Szkolenie to nic wielkiego. Każdy może je przeprowadzić. Jeśli jeszcze nie jesteś pewien czy możesz to zrobić, to teraz już wiesz że tak. Nie wahaj się długo tylko zrób to jak najszybciej. Po dyplomówce BHP masz już jakieś doświadczenie i z pewnością możesz go innym przekazać. Na pewno jesteś dobry w tym co robisz, a więc dlaczego byś nie miał prowadzić własnych szkoleń. 

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro masz uprawnienia ze szkoły podyplomowej to czemu nie? Ty masz papier do tego Cię uprawniający a stażysta nie i w tym wypadku bez względu na wiek czy też doświadczenie to ty musisz przeszkolić tego pracownika. Nie ma się czego obawiać. Musisz się tylko dobrze przygotować. No i chyba najważniejsze pytanie czy czujesz się na siłach? Wbrew pozorom nie każdy potrafi prowadzić szkolenia i nie każdy chce. Tu są ważne nasze osobiste preferencje. Jeżeli czujesz się dobrze w roli "nauczyciela" czy też "mówcy" to nie ma problemu, natomiast jeżeli boisz się takich "wystąpień", czy nie idzie Ci przekazywanie wiedzy innym to może warto odpuścić i dać szansę komuś innemu.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ukończyłeś studia podyplomowe, to posiadasz wiedzę i umiejętności potrzebne do przeszkolenia stażysty. Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych szkoleń, bo to byłby już błędne koło. Jeśli nie jesteś pewny czy się sprawdzisz to możesz spróbować przećwiczyć "szkolenie" na swoim znajomym, nabierzesz wtedy pewności i później nie będziesz się stresować. 

Odnośnik do odpowiedzi

Nie możesz zrobić szkolenia, nie masz uprawnień do tego. Szkolenie możesz poprowadzić, jeśli zdobędziesz odpowiednie kwalifikacje potwierdzone certyfikatem, dyplomem. Natomiast w małych firmach różnie to wygląda. Czasami nawet i bez papierka przeprowadza się szkolenie, ale po co mieć problemy z tego powodu, jeśli wyjdzie to na światło dzienne, to możesz stracić prawo do wykonywania zawodu. 

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności