Skocz do zawartości

KasiaK

Członkowie
  • Zawartość

30
  • Ostatnio

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O KasiaK

• Ranga
    Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

1. KasiaK

Szkolenie bhp dla pracodawcy

Szkolenie w Twoim wypadku jest niezbędne, jeśli masz własną firmę i masz zamiar samemu zająć się sprawami BHP, to musisz mieć wiedzę odnośnie tej dziedziny. Później możesz spokojnie przeszkolić pracownika i nie narazisz się też na żadne kary i mandaty. Teraz szkolenia BHP są dostępne w internecie, jest ich spory wybór, więc nie powinieneś mieć z tym problemu.
  2. KasiaK

Pracownik biurowy i szkolenie

Szkolenie powinno być dostosowane do zajmowanego przez pracownika stanowiska. Czasem jednak lepiej zrobić szkolenie rozszerzone, przezorny zawsze zabezpieczony Pakiety szkoleń są w internecie, wystarczy poszukać, dostawać do profilu stanowiska i gotowe. A dostępne szkolenia online są całkiem dobre, wiele moich znajomych z nich korzystało. Powodzenia!
  3. KasiaK

Trudni uczestnicy szkoleń

Ważne jest zbudowanie sobie autorytetu. Najgorzej jeśli pokażesz, że ta sytuacja Cię stresuje lub, że podczas szkolenia nie możesz skupić się na reszcie, bo rozprasza Cię nieuważny stażysta. Najlepiej po zakończeniu zajęć poprosić stażystę, aby na chwilę został i powiedzieć mu, że zauważyłeś jego nieuwagę, że przeszkadza innym i zalecasz mu większe skupienie oraz że to pierwsza i ostatnia uwaga - później grozi mu opuszczenie grupy. Taki rodzaj motywacji może czasem zdziałać cuda
  4. KasiaK

Szkolenie stażysty

Jeśli ukończyłeś studia podyplomowe, to posiadasz wiedzę i umiejętności potrzebne do przeszkolenia stażysty. Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych szkoleń, bo to byłby już błędne koło. Jeśli nie jesteś pewny czy się sprawdzisz to możesz spróbować przećwiczyć "szkolenie" na swoim znajomym, nabierzesz wtedy pewności i później nie będziesz się stresować.
  5. KasiaK

Kurs BHP przez internet

Z tego co wiem, to kursy internetowe są bardzo podobne do tych tradycyjnych. Myślę, że są bardzo wygodne dla osób z mniejszych miejscowości. Dodatkowym plusem jest to, że samemu ustala się czas nauki - można go dostosować do swojego trybu dnia. Teraz też jest spora oferta takich kursów w internecie, które są o wiele tańsze i nowoczesne.
  6. Pracownik powinien mieć zapewnioną wodę w pracy niezależnie od temperatury. Zresztą to jest taka podstawa - woda nie wymaga jakiś wielki kosztów od strony pracodawcy, a jest przecież niezbędna dla każdego człowieka. Nie chciałabym pracować u kogoś, kto oszczędza na tego rodzaju rzeczach.
  7. KasiaK

Kierowca a psychotesty

Każdego kierowcę i to jeszcze zawodowego obowiązują teraz badania psychologiczne. Pracownik wykorzystuje samochód jako niezbędna część swojej pracy, a więc musi zrobić psychotesty. Tutaj oczywiście wchodzi opłata za samo badanie, która nie jest taka niska, a więc lekarz wtedy zarabia - to trochę część systemu i wyciągania pieniędzy za zwykły papierek. Jednakże, gdyby pracownik nie nadawał się do pracy pod presją (handel to trudna branża) i do tego dochodzi jazda samochodem, zdarzy się wypadek - wtedy lepiej, żeby te badania były jednak wykonane.
  8. KasiaK

Studia czy praca?

Ale czy studia nie liczą się jako staż pracy? Ja studiowałam dziennie i pracowałam na 3/4 - w tym momencie studia były brane pod uwagę jako praca. Nie mogłoby być, że nagle studenci mają 5 lat wyjętych z życia. Cała nauka zalicza się jako czas pracy. Student dzienny ma raczej małe szanse na pracę w pełnym wymiarze godzin i jeszcze na umowę o pracę, bo zwykle są to zleceniówki.
  9. Gdy pracownicy są zmuszeni wykonywać sobie obowiązki w deszcz, to odzież robocza jest wymagana - najlepiej, żeby to były przeciwdeszczowe i cieplejsze kurtki. Musisz udokumentować wydanie takiej odzieży roboczej - nie tylko dlatego, że ktoś może ją sobie przywłaszczyć, ale przede wszystkim dlatego, że w razie, gdyby jakiś pracownik zachorował na zapalenie płuc i chciał pozwać zakład za niezapewnienie ochrony przed deszczem - wtedy wyciągasz dokumenty, że odzież była i problem z głowy.
  10. KasiaK

Woda do picia w pracy

Coraz więcej zwraca się uwagę na ekologię, dlatego zachęca się pracowników do picia kranówki - tutaj jednak jest warunek, że ta woda musi być pewna i przebadana. Pracownicy nie mogą się potruć od wody. W mojej pracy mieliśmy zapewnioną butelkowaną wodę, każdy pracownik brał sobie butelkę wody, podpisywał markerem i miał nie wyczerpany limit, ile takiej wody może wypić.
  11. Na pewno nie może wykonywać ciężkiej pracy fizycznej. Jednak są też różne rodzaje cukrzycy, znam osoby, które mimo tej choroby pracują na stanowiskach fizycznych - nie mają typowo siłowej pracy, ale mimo wszystko jest to bardziej aktywna posada, niż np. pracownika umysłowego. Myślę, że osoba z cukrzycą powinna iść do lekarza i skonsultować się, czy daną pracę może podjąć, czy też nie - zdrowie jest najważniejsze, więc przy podejmowaniu pracy, trzeba o nim pamiętać.
  12. KasiaK

Nowe stanowisko pracy

Żadnych badań nie trzeba robić, gdy tylko zmieniasz stanowisko pracownikowi. Niby tak, ale gdy np. inne stanowisko wymaga jakiś psychologicznych badań? Albo sprawnościowych? Zastanawiam się, czy są jakieś wyjątki od reguły. Ale z drugiej strony, nikt nie nadążyłby z wydawaniem takich badań, a kolejki u lekarza byłyby jeszcze dłuższe. .
  13. Najlepiej porównać oferty kilku pralni i poprosić ich o wyceny, a następnie zgłosić się do pracodawcy. Ja prałam moje ubrania robocze w domu i niestety nie miałam żadnego dodatku, więc to też zależy od firmy. Trzeba sobie to dopilnować, bo firma rzadko chce płacić. Jednak w większości firmy mają już podpisane współprace z konkretnymi pralniami i to jest najlepsze rozwiązanie. .
  14. KasiaK

Oświetlenie w pracy

Istotne jest oczywiście światło dzienne, do którego pracownicy powinni mieć dostęp. jeśli pracownik wykonuje w danym pomieszczeniu pracę przez ponad 4 godziny dziennie, to powinno mieć ono zapewniony dostęp światła dziennego.Jeśli praca polega na siedzeniu przez cały dzień przed laptopem, to też stanowisko pracy musi mieć dobre oświetlenie i dopasowane do oczu - które już i tak są zmęczone wpatrywaniem się w ekran. Ważne jest też pamiętanie o tym, że w pomieszczeniach i miejscach pracy, w których w razie awarii oświetlenia mogą wystąpić zagrożenia dla życia lub zdrowia pracowników, należy zapewnić oświetlenie awaryjne spełniające wymagania określone w odrębnych przepisach i Polskich Normach.
  15. Tutaj istotne jest wiele czynników - przede wszystkim umowa, jaka wiąże pracownika i pracodawcę. Spotkałam się np. z przypadkami umów, gdzie pracownicy posiadają swój sprzęt i to jest zastrzeżone w umowie, np. dziennikarz ma obowiązek mieć swój aparat fotograficzny. Jednak o wiele częściej, to pracodawca zapewnia sprzęt służbowy.