Skocz do zawartości

przeciętny człowiek

Członkowie
 • Liczba zawartości

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O przeciętny człowiek

 • Tytuł
  Nowicjusz

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Szkolenia wstępne musi odbyć każdy pracownik bez wyjątku. Stanowiskowe są dla konkretnych pracowników (z tego co mi wiadomo indywidualnie) . Wiele też zależy od stanowiska na jakie zatrudniamy pracownika bo czasami po prostu szkolenie stanowiskowe jest niepotrzebne. Co do prowadzenia szkolenia przez pracodawce to skoro ma wszelkie potrzebne w tym zakresie uprawnienia to czemu miałby nie móc przeprowadzić takiego szkolenia? Jak najbardziej może a moim zdaniem powinien bo akurat w takim przypadku po co wydawać pieniądze na szkolenie dla firmy zewnętrznej skoro samemu można takie przeprowadzić.
 2. Musisz to dokładnie uzupełnić. W przypadku inspekcji inspektorzy PIPu nie będą mieli litości i nałożą spore kary na pracodawcę za braki w dokumentacji i szkoleniach. Może zacznij od szkoleń wstępnych pracowników, i zbierania podpisów. W gorszej sytuacji będziesz ty niż właściciel ponieważ to ty odpowiadasz za dokumentację. W przypadku kontroli na niego nałożą kary finansowe a ty możesz mieć poważne problemy. Chyba nikt przez tego typu rzeczy nie chciałby stracić prawa do wykonywania zawodu. Szybko się za to weź.
 3. Skoro masz uprawnienia ze szkoły podyplomowej to czemu nie? Ty masz papier do tego Cię uprawniający a stażysta nie i w tym wypadku bez względu na wiek czy też doświadczenie to ty musisz przeszkolić tego pracownika. Nie ma się czego obawiać. Musisz się tylko dobrze przygotować. No i chyba najważniejsze pytanie czy czujesz się na siłach? Wbrew pozorom nie każdy potrafi prowadzić szkolenia i nie każdy chce. Tu są ważne nasze osobiste preferencje. Jeżeli czujesz się dobrze w roli "nauczyciela" czy też "mówcy" to nie ma problemu, natomiast jeżeli boisz się takich "wystąpień", czy nie idzie Ci przek
 4. Moim zdaniem wszystko zależy od rodzaju działalności jaką prowadzimy. Osobiście bardzo popieram szkolenia przez interent bo to wygoda i oszczędność czasu. Warto również zauważyć, że czasem te są lepiej zrobione pod względem merytorycznym jak i jakościowym aniżeli stacjonarne. Myślę, że powinno się przeanalizować za i przeciw i podjąć dla siebie odpowiednią decyzję. Ja już od dawna zdecydowałam się na szkolenia online ale znam osoby, którym to nawet przez myśl nie chce przejść. Są twardo na nie. Myślę, że warto być z technologią na czasie. Prędzej czy później i tak ona wszystkich dopadnie.
 5. W przypadku firmy jednoosobowej nie ma obowiązku robienia szkolenia BHP, czy też oceny ryzyka zawodowego. Wynika to z obowiązujących przepisów. Sytuacja zmienia się diametralnie kiedy zatrudniamy chociażby jednego pracownika. W takim wypadku ze względu na to, że stajemy się już pracodawcą musimy szkolenia wstępne BHP, jak również (w zależności od działalności) stanowiskowe przeprowadzić. Wtedy także musimy pamiętać o ocenie ryzyka zawodowego i wiele innych rzeczy wynikających z przepisów. Warto w takich przypadkach zajrzeć do kodeksu i prawa pracy, jak i BHP.
 6. Moim zdaniem warto zacząć od szkoleń wstępnych pracowników żeby chociaż pod tym względem wszystko było ok. Następnie zidentyfikować wszystko co się ma i przejść do etapu ustalania czego nam brakuje. Taki sposób chyba będzie najprostszy. Pamiętaj również o ocenie ryzyka zawodowego bo to też ważne.
 7. Jestem za ułatwianiem sobie życia więc tak. Warto inwestować w nowe rozwiązania. Oszczędzamy czas, robimy to w miejscu dla nas wygodnym. Zresztą nawet pod względem finansowym wychodzi to chyba taniej niż stacjonarnie. Ja jestem typem człowieka, który wszystko co się tylko da załatwia przy komputerze. Online czy stacjonarnie nie ma znaczenia. Wysoką jakość pod względem merytorycznym jak i jakościowym możemy zapewnić sobie w każdym przypadku.
 8. Warto zajrzeć do kodeksu BHP. Tam powinno być wszystko opisane. Zawsze można szukać pomocy na str związanych z BHP czy też blogach ale myślę, że przede wszystkim trzeba opierać się na kodeksie. Wtedy masz pewność, że wszystko jest w jak najlepszym porządku i w razie jakieś kontroli nie masz się czego obawiać a tak nigdy nie wiadomo czy aby na pewno wszystko na 100% jest ok.
 9. § 11. Pora nocna dla młodocianego przypada pomiędzy godzinami 22:00 a 6:00. W przypadkach określonych w art. 191 § 5 pora nocna przypada pomiędzy godzinami 20:00 a 6:00. Warto o tym pamiętać bo w przypadku kontroli można się nabawić wysokich kar. Znajomy nie zwrócił kiedyś na to uwagi i niestety musiał potem płacić karę. Nie są to niskie kwoty. Inna rzecz, że młody chciał pracować w nocy no ale cóż. Czasami warto się upewnić co i jak.
 10. U mnie to wyglądało tak, że pracując więcej niż 4h dziennie przy komputerze przysługiwało mi dofinansowanie okularów przez pracodawce co jakiś określony czas. O tym poinformował mnie lekarz na wstępnych badaniach lekarskich. Dzięki temu mam teraz kilka par za ładne pieniądze. Co do tego czy jest to choroba zawodowa to osobiście ja bym tak tego nie odbierał ale nie wiem jak to wygląda w kodeksie. Wiadomo, że trzeba spełnić określone warunki co do przerw, jak i odpowiednich odległości. Chociaż nigdy jeszcze nie spotkałem się z tym żeby ktoś to określał jako chorobę zawodową.
 11. Zawsze można zainwestować w programy do przechowywania danych osobowych. Jest ich wiele na rynku do wyboru. Jakby nie patrzeć excel czy też word są bardzo przydatne w pracy ale osobiście danych osobowych swoich klientów bym w tego typu plikach nie przechowywał. Wiadomo wszystko kwestia finansów jak i upodobań aczkolwiek ja jestem zdania, że warto zainwestować aniżeli mieć kiedyś w przyszłości z tym problemy.
 12. Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Praktycznie wszędzie trzeba zmieniać tak hasła. Co więcej nawet nauczyciele muszą zmieniać hasło co 30 do swojego konta w dzienniku wirtualnym. Faktycznie może czasem kłopotliwe ale idzie się przyzwyczaić. Hasło zawsze można sobie gdzieś zapisać i tyle. Jak dla mnie ma to pewien sens ale każdy ma inne zdanie w tym temacie. Warto jednak pamiętać, że jest to również dodatkowe zabezpieczenie danych osobowych.
 13. Każda osoba, która ma dostęp do danych osobowych i je przetwarza musi takie szkolenie przejść. Może je przeprowadzić pracodawca jak i można skorzystać z usług zewnętrznych- kwestia gustu i finansów. Ja wolę wygodne rozwiązania. Tu jednak chodzi przede wszystkim o poinformowaniu pracowników o zasadach, jak i o tym jak to wygląda ze strony prawnej. Jeżeli masz odpowiednią dokumentacje- dobrze zrobioną w firmie to nie ma z tym problemu.
 14. Można również skorzystać z usług firmy zewnętrznej. Takie szkolenia nie są drogie więc w sumie każdy przedsiębiorca może sobie na nie pozwolić. Kwestia tego jak komu wygodniej. Ja osobiście nie przepadam za zawracaniem sobie głowy takimi rzeczami więc zatrudniłem firmę ale kolega u siebie szkolenie przeprowadzał sam tyle, że jednak chwilę czasu musiał nad tym spędzić więc jak komu wygodniej tak nie robi.
 15. Jest sporo firm na rynku świadczących takie usługi. Organizują one wysokiej jakości szkolenia zgodne z obowiązującymi przepisami. Zawsze fajna opcja. Nie są to jakieś bardzo kosztowne rzeczy więc warto poszukać w internecie czy w pobliżu twojej miejscowości takiej firmy nie ma. Owszem można skorzystać z usług kancelarii tylko trzeba przeanalizować co nam się bardziej opłaca. Zarówno pod względem finansowym jak i merytorycznym.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...