Skocz do zawartości

fadert

Członkowie
 • Zawartość

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Days Won

  1

fadert last won the day on 16 Wrzesień 2016

fadert had the most liked content!

Reputacja

1 Nie wyróżnia się

O fadert

 • Ranga
  Nowicjusz
 1. Tak jak w temacie. Orientuje się ktoś gdzie w Łodzi można odbyć takie szkolenie? Zależy mi na tym aby było to pełne merytoryczne szkolenie, które ma jakąś wartość.
 2. Jak w temacie. Poszukuję jakiegoś wzoru lub wytycznych jak ocenić ryzyko hałasu na określonych stanowiskach pracy. Czy istnieje coś takiego? Jakie są normy, podjęcia działań mających na celu eliminację takiego ryzyka?
 3. Ja na Twoim miejscu przeprowadziłbym po prostu poważną rozmowę z pracownikami i tyle. Jeśli to nie przyniesie żadnych rezultatów, oczywiście pozytywnych, to będziesz musiał się zastanowić nad jakimiś poważniejszymi krokami. Przecież chyba jakoś można z tym walczyć...?
 4. Czy ktoś orientuje się, czy są jakieś szczególne wymagania lub tez normy, które regulują miejsca lub wysokość montażu takich wentylatorów? Z góry dzięki za każdą pomocną odpowiedź.
 5. Według mnie jest dokładnie tak jak pisze @tomekkoson. Jeśli praca wykonywana przez tego pracownika, mogła spowodować wywołanie tego ataku to mimo wszystko jakoś się to ze sobą wiąże i wtedy trzeba na spokojnie porozmawiać z pracownikiem o zaistniałej sytuacji. W końcu, nawet pomimo tego, że jego praca mogła go predysponować do wywołania tego ataku, on także nie wiedział o tym, że choruje na taką chorobę.
 6. Według mnie obligatoryjnie TAK. Przerwa w pracy również wlicza się do godzin pracy a więc w tym czasie również odpowiadasz za swojego pracownika, i wszelkie szkody poniesione w tym czasie powinien zgłaszać do Ciebie jako właśnie wypadek w pracy.
 7. Przede wszystkim, według mnie należy dokładnie przeanalizować, przyczyny powstawania tych wypadków, może nawet godziny w jakich się powtarzają i wszystkie ważne okoliczności. W ten sposób może uda się ustalić co jest tak na prawdę ich przyczyną i wyeliminować część z nich. Oczywiście pomysł kolegi wyżej też jest bardzo dobry, ale najpierw trzeba wszystko dokładnie przeanalizować, aby wiedzieć czego taki człowiek ma tak na prawdę pilnować. Bo co nam po kontroli jeśli nie wiemy co mamy kontrolować?
 8. Tak jak w temacie. Słyszałem wiele opinii, i nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych informacji na ten temat. Jakie dokładnie i przy jakim wymiarze czasowym przysługują pracownikom przerwy pracy? Chodzi mi konkretnie o pracę w wymiarze 1/2 etatu i 3/4 etatu.
×