Skocz do zawartości

tomek

Członkowie
 • Liczba zawartości

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana tomek w dniu 8 Września 2016

Użytkownicy przyznają tomek punkty reputacji!

Reputacja

1 Nie wyróżnia się

O tomek

 • Tytuł
  Nowicjusz
 1. Jeżeli wykonywał swoje obowiązki, to znaczy, że był w pracy. W związku z tym należy rozpocząć postępowanie powypadkowe i przeanalizować sytuację, która miała miejsce. W toku postępowania można przecież stwierdzić, że zdarzenie nie było wypadkiem przy pracy. Z tego co piszesz, uważam jednak, że mamy do czynienia z wypadkiem przy pracy. Mozliwość pobicia, agresji innych ludzi kierowca ma wpisane w ryzyko zawodowe związane z wykonywaną pracą.
 2. Programy szkolenia należy tworzyć w oparciu o Rozporządzenie w sprawie szkoleń w dziedzinie bhp. tam znajdziesz programy ramowe, czyli hasło, co powinno się w taki szkoleniu znaleźć. Resztę dobierasz biorąc pod uwagę np. to w jakim zakładzie będziesz je przeprowadzał. Rozporządzenie jest dostępne w Internecie. Zapoznaj się z nim i zobaczysz, że nie powinno być z tym problemu. Pozdrawiam.
 3. tomek

  Szkolenie stażysty

  Jeżeli masz podyplomówkę bhp i w firmie zajmujesz się zagadnieniami bhp, to możesz przeprowadzić szkolenie bhp dla stażysty. Po podyplomówce masz uprawnienia do wykonywania zadań służby bhp. Nie możesz założyć firmy i świadczyć tych zadań w innych firmach dopóki nie zostaniesz specjalistą ds. bhp. Tutaj wymagany jest roczny staż pracy w służbie bhp. Podsumopwując szkolenie możesz przeprowadzić.
 4. Masz ramowy program szkolenia wstępnego bhp. Dostosuj go do konkretnego stanowiska i gotowe. Musisz zacząć od podziału na instruktaż ogólny i stanowiskowy. W ogólnym informacje o K.p., wypadkach przy pracy, wypadkach w drodze do/z pracy, czasie pracy itd. Informacje na ten temat znajdziesz w Rozporządzeniu w sprawie szkoleń w dziedzinie bhp. Polecam stronę: www.sejm.gov.pl i Internetowy System Aktów Prawnych (wyszukiwarka).
 5. tomek

  Kurs BHP przez internet

  Jeśli nie masz dużej firmy (a tylko 2-3) osoby, to nawet nie pchałbym się w płatne szkolenia, a skorzystał z dostępnym materiałów w internecie. (Miki) Ciekawe w jaki sposób wyglądają szkolenia oparte na materiałach z internetu? Kto wystawia zaświadczenie o ukończeniu szkolenia? Masakra, jeżeli te tematy są formalnością.
 6. Pamiętaj również, że jeżeli jesteś w ciąży, nie możesz pracować przy podnoszeniu i przenoszeniu ciężarów o masie większej niż 3 kg przy pracy stałej i 5 kg przy pracy dorywczej (do czterech razy na godzinę).
 7. Brak oświetlenia dziennego dopuszczalny jest tylko po uzyskaniu zgody od Sanepidu. Trzeba zapewnić pracownikowi światło dzienne oraz sztuczne. Ważne jest ustawienie stanowiska względem okien i opraw oświetleniowych. Natężenie oświetlenia mierzy się na stanowiskach pracy i sprawdza z Polskimi Normami. Wydaje mi się, że w tej sprawie należy kontaktować się z firmą świadcząca usługi bhp. Oni podpowiedzą na co zwrócić uwagę i pomogą.
 8. Miki to co napisałeś nie jest prawdą. Technik bhp nie jest wymagany. Można ukończyć studia podyplomowe bhp. Po nich z automatu zostajesz starszym inspektorem bhp. Specjalistą zostajesz po przepracowaniu co najmniej 1 roku w służbie bhp. Straszy specjalista bhp to kolejne 3 lata stażu i główny specjalista bhp 5 lat stażu pracy w służbie bhp. Można rozpocząć karierę w bhp od technika, ale nie jest to jedyna możliwość.
 9. Twoim obowiązkiem było poinformowanie o sytuacji przełożonego. Można przerwać pracę, gdy uznasz, że zagraża ona Twojemu zdrowia lub nawet życiu, ale informacja o tym ma dotrzeć do przełożonego. Pamiętaj, że masz prawo przedstawić swoją wersję zdarzeń, odwołać się od nagany. Nagana ma być na piśmie.
 10. Za dużo niewiadomych. Zespół powypadkowy powinien zebrać więcej danych od poszkodowanej pracownicy. Nie można zamknąć postępowania, jeżeli macie wątpliwości, co do tego, czy mamy do czynienia z poślizgnięciem, czy też z potknięciem. Możliwe, że na podłodze były "granulki". To istotny szczegół. Poza tym, może byli świadkowie zdarzenia, którzy mogą dopowiedzieć istotne informacje.
 11. Terminy szkoleń to najczęściej zadanie bhpowca, czasami zajmuje się tym pracownik kadr. Pracodawca określając zakresy obowiązków powinien wskazać odpowiedzialnego za to pracownika.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...