Skocz do zawartości

aron

Członkowie
 • Liczba zawartości

  33
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O aron

 • Tytuł
  Początkujący
 1. W sumie nic dziwnego, że firma przewozowa chce obciążyć kosztami nauczyciela bo powinien on w czasie drogi siedzieć na tyłku i nie poruszać się, jeśli oczywiście nie było to niezbędne. Ile miały dzieciaki które były przewożone w tym autokarze? Jeśli nie zaistniała niezbędna sytuacja do tego by on się przemieszczał i np., pomagał w czymś dzieciom to ja się wcale nie dziwię, ze firma chce żeby to on zapłacił za te szkody. Ale z drugiej strony to kierowca powinien dopilnować, żeby wszyscy siedzieli na swoich miejscach. I powinien zwrócić uwagę nauczycielowi. A mogło dojść do poważnego wypadku, wi
 2. Lena a skąd masz te dane o czasie trwania?
 3. Tak jak pisze. Przede wszystkim zaopatrz pracowników w rękawice antyprzecięciowe i zapewnij odpowiedniejsze noże.
 4. To z włosami strasznie dziwnie opisałeś już w tym poście. Jak włosy mogą wystawac jedynie w ograniczonym zakresie? Strasznie to śmiesznie brzmi. I tak jak mówi przedmówca zapis o włosach daje się nie regulaminie tylko w instrukcji bhp.
 5. Przede wszystkim jak zatrudniasz niepełnosprawnych to pracują oni krócej, a więc nie 8h tylko 7h. Poza tym mają także dłuższe przerwy - nie 15 minut, tylko 30 minut. A poza tym musisz dowiedzieć się więcej u źródeł bo zatrudnianie niepełnosprawnych wiąże się z wieloma warunkami. Ludzie często ich zatrudniają ze względu na korzyści finansowe, dlatego trzeba naprawdę spełnić sporo warunków, żeby taki niepełnosprawny mógł pracować. Są bardziej chronieni. Musisz uważać i dowiedzieć się wszystkiego bo nie masz akładu pracy chronionej, tylko mieszany gdzie zdrowi pracują z niepełnosprawnymi.
 6. A mnie zdarzyło się takie szczęście i udało mi się zrobić to zupełnie nieodpłatnie. Lekarz okazał się być w porządku i zrobił tych parę podpisów i literek bez dopłaty. A więc jak się chce to można.
 7. Ale skoro istnieje możliwość stworzenia dla niej odpowiedniego miejsca pracy i dopasowania go do jej potrzeb (dłuższa przerwa, 7h pracy) to dlaczego miałaby z tego nie skorzystać? Myślę, że to dla niej o wiele lepsze rozwiązanie niż szukanie nowej pracy, bo nie wiadomo kiedy i czy w ogóle taką pracą znajdzie.
 8. Ale w jaki sposób powinna ona przebiegać, co po kolei powinno następować?
 9. A czy pracodawca dowie się, że to ja złożyłem skargę? Bo trochę obawiam się np. utraty pracy...
 10. Czyli sytuacja według Ciebie wygląda tak, ze jeśli doszło do wypadku podczas samowolnego odejścia pracownika z miejsca pracy to liczy się to jako wypadek i można go ukarać jedynie wtedy kiedy tak już kiedyś postąpiono? A co jeśli do tej pory taka sytuacja nie miała miejsca?
 11. Gdzie tutaj jest uzasadnione w jakikolwiek sposób to o co zapytał zakładający temat?
 12. A czy ktoś orientuje się jakie są fizyczne czy mechaniczne zagrożenia dla kucharza?
 13. Dla mnie to nie jest tak oczywiste jak dla Was wszystkich. Według mnie nie ma tu wypadku przy pracy, bo ona w pracy już zdecydowanie nie była. Może to być co najwyżej wypadek w drodze z pracy. To że była na zakładzie nie oznacza, że był to wypadek przy pracy, bo przecież już nie pracowała. To logiczne.
 14. Według mnie będzie to wypadek w każdym przypadku skoro to była przerwa i nieważne, że to przerwa inaczej ustalana niż odgórnie, tylko po prostu taka na którą pracownik idzie kiedy ma na to ochotę.
 15. Witam, mam pytanie. Czy jeżeli w czasie pracy pracownik opuszcza miejsce pracy, żeby udać się do swojej szafki i nie uprzedza o tym nikogo ani nie jest do tego w żaden sposób upoważniony to oznacza to zerwanie związku z pracą?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...