Skocz do zawartości

Arbuz

Członkowie
 • Liczba zawartości

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Arbuz

 • Tytuł
  Nowicjusz
 1. A jakie jeszcze warunki oprócz oczywiście stworzenia chronionego miejsca pracy najlepiej w zakładzie chronionym?
 2. Zasada przy dokonywaniu ORZ dla behapowców jest prosta- narażony na wszystkie zagrożenia w zakładzie, tylko z odpowiednio mniejszą ekspozycją. No i oczywiście częściowo jest to praca o charakterze adm-biur.
 3. Musisz wiedzieć jakie dokładnie stanowiska obejmuje ta ocena ryzyka zawodowego. Czyli tak jak ktoś napisał - czy chodzi o salową, sprzątaczkę, lekarza, pielęgniarkę. I wtedy dokładnie dla tego stanowiska przeprowadzić ocenę ryzyka zawodowego.
 4. To znaczy, że jak ma kontakt z ciepłymi potrawami o wtedy istnieje ryzyko poparzenia. Zawsze istnieje ryzyko przecięcia się ostrym przedmiotem np. nożem. Jesli ma do czynienia z produktami roślinnymi i zwierzęcymi to istnieje ryzyko salmonelli. I tak dalej, i tak dalej.
 5. Musisz najpierw napisać na jakie zagrożenie ten pracownik jest narażony. Bo może używa broni palnej i tu jest największe ryzyko. A może przepuszcza patrole. A może jedynie siedzi przy monitorze i przyciskiem otwiera bramę. Musisz sam wiedzieć także dokładnie czym jest choroba zawodowa i od tego zacząć.
 6. A czy można stosować w takich biurach płytki? Pytam bo może to jest jakieś rozwiązanie.
 7. Chciałem zapytać czy zamontowanie wykładziny sprawia, że ryzyko pożarowe jest większe?
 8. Jest dokładnie tak jak pisze Zenek. Jeśli otrzymasz odpowiednie oświadczenie od lekarza nawet pierwszego kontaktu to uznajesz to za wypadek przy pracy. Przecież jeśli ktoś ma problemy z bólami w nogach to to nie dyskwalifikuje od uznania wypadku przy pracy kiedy pracownik złamie nogę.
 9. Moim zdaniem jak najbardziej powinna powiadomić każdą osobę o tym, że teraz inna firma będzie przetwarzała jej dane. Samo kupowanie danych osobowych wydaję mi się mocno nieetyczne.
 10. @Marianek Odezwij się do mnie na PW.
 11. Te szkolenie BHP wykonują studenci pierwszego roku. Nie słyszałem też o tym, żeby je wykonywali co roku. Raczej na początku I stopnia, potem II stopnia i doktoranckich wykonuję się szkolenie BHP.
 12. Arbuz

  Wspólne meetingi

  Również nie widzę sensu w tym, żeby organizować jakieś spotkania. Zdecydowanie lepszym pomysłem faktycznie byłaby jakaś forma kontaktu elektronicznego, jednak mnie w zupełności wystarczy te forum, przynajmniej w obecnej chwili.
 13. Cześć, studentów obowiązuje szkolenie BHP na które składają się : pierwszą pomoc bezpieczeństwo i higienę pracy elementy prawa pracy ochronę przeciwpożarową
 14. Ja tylko zostawię tutaj jeden wyrok Sądu Apelacyjnego i mam nadzieję, że dzięki temu stanie się to bardziej przejrzyste dla wszystkich i może przyda się na przyszłość.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...