Skocz do zawartości

Arbuz

Członkowie
  • Zawartość

20
  • Ostatnio

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Arbuz

• Ranga
    Nowicjusz
  1. A jakie jeszcze warunki oprócz oczywiście stworzenia chronionego miejsca pracy najlepiej w zakładzie chronionym?
  2. Ryzyko zawodowe dla bhpowca

Zasada przy dokonywaniu ORZ dla behapowców jest prosta- narażony na wszystkie zagrożenia w zakładzie, tylko z odpowiednio mniejszą ekspozycją. No i oczywiście częściowo jest to praca o charakterze adm-biur.
  3. Musisz wiedzieć jakie dokładnie stanowiska obejmuje ta ocena ryzyka zawodowego. Czyli tak jak ktoś napisał - czy chodzi o salową, sprzątaczkę, lekarza, pielęgniarkę. I wtedy dokładnie dla tego stanowiska przeprowadzić ocenę ryzyka zawodowego.
  4. To znaczy, że jak ma kontakt z ciepłymi potrawami o wtedy istnieje ryzyko poparzenia. Zawsze istnieje ryzyko przecięcia się ostrym przedmiotem np. nożem. Jesli ma do czynienia z produktami roślinnymi i zwierzęcymi to istnieje ryzyko salmonelli. I tak dalej, i tak dalej.
  5. Ryzyko zawodowe ochroniarza

Musisz najpierw napisać na jakie zagrożenie ten pracownik jest narażony. Bo może używa broni palnej i tu jest największe ryzyko. A może przepuszcza patrole. A może jedynie siedzi przy monitorze i przyciskiem otwiera bramę. Musisz sam wiedzieć także dokładnie czym jest choroba zawodowa i od tego zacząć.
  6. Wykładzina a ryzyko pożarowe

A czy można stosować w takich biurach płytki? Pytam bo może to jest jakieś rozwiązanie.
  7. Chciałem zapytać czy zamontowanie wykładziny sprawia, że ryzyko pożarowe jest większe?
  8. Jest dokładnie tak jak pisze Zenek. Jeśli otrzymasz odpowiednie oświadczenie od lekarza nawet pierwszego kontaktu to uznajesz to za wypadek przy pracy. Przecież jeśli ktoś ma problemy z bólami w nogach to to nie dyskwalifikuje od uznania wypadku przy pracy kiedy pracownik złamie nogę.
  9. Moim zdaniem jak najbardziej powinna powiadomić każdą osobę o tym, że teraz inna firma będzie przetwarzała jej dane. Samo kupowanie danych osobowych wydaję mi się mocno nieetyczne.
  10. Czytacie Meritum BHP?

@Marianek Odezwij się do mnie na PW.
  11. Szkolenia BHP dla studentów

Te szkolenie BHP wykonują studenci pierwszego roku. Nie słyszałem też o tym, żeby je wykonywali co roku. Raczej na początku I stopnia, potem II stopnia i doktoranckich wykonuję się szkolenie BHP.
  12. Wspólne meetingi

Również nie widzę sensu w tym, żeby organizować jakieś spotkania. Zdecydowanie lepszym pomysłem faktycznie byłaby jakaś forma kontaktu elektronicznego, jednak mnie w zupełności wystarczy te forum, przynajmniej w obecnej chwili.
  13. Szkolenia BHP dla studentów

Cześć, studentów obowiązuje szkolenie BHP na które składają się : pierwszą pomoc bezpieczeństwo i higienę pracy elementy prawa pracy ochronę przeciwpożarową
  14. Dziwne pojęcie w dokumentacji BHP

Ja tylko zostawię tutaj jeden wyrok Sądu Apelacyjnego i mam nadzieję, że dzięki temu stanie się to bardziej przejrzyste dla wszystkich i może przyda się na przyszłość.