Skocz do zawartości

Marianek

Członkowie
  • Zawartość

43
  • Ostatnio

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Marianek

• Ranga
    Początkujący
  1. Wstępne szkolenie behapowca

A z tego co wynika z tego tekstu to chyba powinien przeprowadzić go były bhpowiec... To jak to jest w końcu? W mojej firmie bhpowiec będzie odchodził na emeryturę i nie wiem kto ma przeprowadzić szkolenie nowej osobie.
  2. Aparat słuchowy

Zdecydowanie nie powinno się niczego na takiej komisji "uzyskiwać". Nie od tego ta organizacja jest. Jeśli o orzeczenie będą się starać osoby, które go nie potrzebują bo będzie koniec świata, a wiem że już tak jest...
  3. Korzystałem z każdej z tych metod i niestety każda zajmuje trochę czasu, co jest normalne. Ale także polecam lekturę bloga bo można na nim znaleźć naprawdę rzetelne informacje.
  4. Okres próbny a wypowiedzenie umowy

Dokładnie, dzięki Monia Pytałem o umowę zlecenia, bo moja znajoma na takiej właśnie umowie została zwolniona z dnia na dzień. Ale nie wiem jaki zapis co do tego zwolnienia był w umowie.
  5. Dokumentowanie zapoznania z oceną

Co to znaczy, że sporadycznie jeździ samochodem służbowym ? Jakie to ma w ogóle znaczenie w tym temacie?
  6. Poszkodowana skręciła kostkę, ale nie chce się ubiegać o jednorazowe odszkodowanie, nie wiem dlaczego..
  7. Zastanawiam się czy mogę złożyć wniosek o jednorazowe odszkodowanie do zusu, jeśli poszkodowana nie chce złożyć takiego wniosku?
  8. Hej, chciałbym zapytać czy zatrucie pyłem może być kwalifikowane jako uraz?
  9. Czyli nie mam się czym martwić, bo nie ma w tej sytuacji wypadku przy pracy?
  10. Hej, mam nietypową sytuację. Pracownik zatrudniony na umowę zlecenie jest badany pod wpływem alkoholu - wynik niestety pozytywny. Zostaje odesłany do domu i wychodząc potyka się o własne nogi - przyjeżdża pogotowie i stwierdza skręcenie kostki. Ale ja nie mam pojęcia czy uznać to za wypadek przy pracy?
  11. Szkolenia BHP dla studentów

Jeszcze mam jedno pytanie. Co ile studenci muszą robić te szkolenia BHP? Co roku?
  12. Drzwi PPOŻ

Dzięki za opinie! Może jeszcze ktoś coś napisze!
  13. Okulary ochronne

Można rozwinąć dokładnie tą normę?
  14. Drzwi PPOŻ

A to nie można kupić towaru od producenta? Mam jeszcze jedno pytanie, nie chce zakładać nowego tematu i zapytam tutaj. Co sądzicie o firmie Horman i ich drzwiach przeciwpożarowych? Jest to sprawdzona marka?
  15. Czujniki dymu i e- papieros

Tylko, że jest różnica między papierosem a epapierosem. Z tego pierwszego może dojść do zaprószenia ognia, ponieważ tak najprościej mówiąc on się pali. W epapierosie nic się nie pali. Jednak to tak tylko ze strony technicznej.