Skocz do zawartości

Marianek

Członkowie
 • Liczba zawartości

  43
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Marianek

 1. A z tego co wynika z tego tekstu to chyba powinien przeprowadzić go były bhpowiec... To jak to jest w końcu? W mojej firmie bhpowiec będzie odchodził na emeryturę i nie wiem kto ma przeprowadzić szkolenie nowej osobie.
 2. Zdecydowanie nie powinno się niczego na takiej komisji "uzyskiwać". Nie od tego ta organizacja jest. Jeśli o orzeczenie będą się starać osoby, które go nie potrzebują bo będzie koniec świata, a wiem że już tak jest...
 3. Korzystałem z każdej z tych metod i niestety każda zajmuje trochę czasu, co jest normalne. Ale także polecam lekturę bloga bo można na nim znaleźć naprawdę rzetelne informacje.
 4. Dokładnie, dzięki Monia Pytałem o umowę zlecenia, bo moja znajoma na takiej właśnie umowie została zwolniona z dnia na dzień. Ale nie wiem jaki zapis co do tego zwolnienia był w umowie.
 5. Co to znaczy, że sporadycznie jeździ samochodem służbowym ? Jakie to ma w ogóle znaczenie w tym temacie?
 6. Poszkodowana skręciła kostkę, ale nie chce się ubiegać o jednorazowe odszkodowanie, nie wiem dlaczego..
 7. Zastanawiam się czy mogę złożyć wniosek o jednorazowe odszkodowanie do zusu, jeśli poszkodowana nie chce złożyć takiego wniosku?
 8. Hej, chciałbym zapytać czy zatrucie pyłem może być kwalifikowane jako uraz?
 9. Czyli nie mam się czym martwić, bo nie ma w tej sytuacji wypadku przy pracy?
 10. Hej, mam nietypową sytuację. Pracownik zatrudniony na umowę zlecenie jest badany pod wpływem alkoholu - wynik niestety pozytywny. Zostaje odesłany do domu i wychodząc potyka się o własne nogi - przyjeżdża pogotowie i stwierdza skręcenie kostki. Ale ja nie mam pojęcia czy uznać to za wypadek przy pracy?
 11. Jeszcze mam jedno pytanie. Co ile studenci muszą robić te szkolenia BHP? Co roku?
 12. Dzięki za opinie! Może jeszcze ktoś coś napisze!
 13. Można rozwinąć dokładnie tą normę?
 14. A to nie można kupić towaru od producenta? Mam jeszcze jedno pytanie, nie chce zakładać nowego tematu i zapytam tutaj. Co sądzicie o firmie Horman i ich drzwiach przeciwpożarowych? Jest to sprawdzona marka?
 15. Tylko, że jest różnica między papierosem a epapierosem. Z tego pierwszego może dojść do zaprószenia ognia, ponieważ tak najprościej mówiąc on się pali. W epapierosie nic się nie pali. Jednak to tak tylko ze strony technicznej.
 16. Również był nie używał środków chemicznych, które są przeterminowane i to sporo czasu. Jeżeli mamy do czynienia z kilkoma dniami to raczej nic złego się nie stanie ale dla bezpieczeństwa należy wykonać jakąś mała próbę czy wszystko jest okej z takim środkiem i zastosować zwiększone środki bezpieczeństwa.
 17. Mam gaśnice w domu, od czasu aż spaliła mi się prawie połowa kuchni, gdy córka zapomniała o tym, że robiła frytki wolę mieć chociaż małą 3 kilogramową gaśnicę pod ręką tam gdzie występuję zagrożenie wybuchu pożaru czyli np w kuchni.
 18. Gdzie zgłaszać takie przypadki? Żeby miało to sens? Jakie trzeba mieć dowody na coś takiego?
 19. Cześć! Wiem, że studenci muszę też odbywać szkolenia na uczelni. Jakie szkolenia bhp są obowiązkowe dla dla nich?
 20. Marianek

  Wspólne meetingi

  Wątpię, żeby coś takiego wypaliło w luźniej formie, ludzie stracą szybko zapał do takich spotkań, ciężko dograć termin, żeby każdemu pasowało. Po za tym forum ma charakter ogólnopolski a nie regionalny więc też nie będzie tak, że wszyscy będą mieli blisko do jednego miejsca. Dlatego, może lepszym pomysłem byłaby jakaś grupa na Facebooku, gdzie można byłoby się w niezobowiązującej formie umówić się na jakieś rozmowy na skype. To ma chyba większy sens, tak mi się wydaję.
 21. Nie chce mi się wierzyć, że nie ma żadnej ochrony słychu w takim miejscu, to niedopuszczalne. Sam nakazałem jednemu z marketów budowlanych, które obsługiwałem jako BHP żeby wprowadzili nauszniki przy pracy z piła na stolarni a tam natężenie hałasu oraz jego czas nie były zbyt duże.
 22. Nie miałem zamiaru nic takiego sugerować, jedynie nadmieniłem, że wypadek mógł być spowodowany tym, że pracownik nie zastosował się do przepisów BHP, to wszystko. Nie miałem nic złego na myśli i nie wydałem już wyroku
 23. Przeczytałem cały temat i muszę napisać, że nigdy nie spotkałem się z takim zachowaniem. Ani jako prowadzący ani kiedy sam brałem w takich szkoleniach udział, żaden z moich kolegów z pracy nie myślał o tym, żeby przeszkadzać człowiekowi w jego pracy, dodatkowo takiej która ma na celu to, żeby w zakładzie pracy było bezpieczniej. Jednak czasy się zmieniają...
 24. Ma ktoś może jakieś stare numery, które można by odkupić? Jeżeli tak to proszę o kontakt. Piszę tutaj, ponieważ nie chce zakładać nowego tematu.
 25. Witam wszystkich użytkowników forum! Czy możecie polecić jakieś okulary ochronne dla pracowników, którzy pracują przy produkcji? Są może jakieś wytyczne, które takie okulary powinny spełniać? Może ktoś miał do czynienia z daną marką lub rodzajem i będzie wstanie polecić coś sprawdzonego. Liczę na Wasza pomoc!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...