Skocz do zawartości

Marianek

Członkowie
  • Liczba zawartości

    43
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Marianek

  1. A z tego co wynika z tego tekstu to chyba powinien przeprowadzić go były bhpowiec... To jak to jest w końcu? W mojej firmie bhpowiec będzie odchodził na emeryturę i nie wiem kto ma przeprowadzić szkolenie nowej osobie.
  2. Korzystałem z każdej z tych metod i niestety każda zajmuje trochę czasu, co jest normalne. Ale także polecam lekturę bloga bo można na nim znaleźć naprawdę rzetelne informacje.
  3. Dokładnie, dzięki Monia Pytałem o umowę zlecenia, bo moja znajoma na takiej właśnie umowie została zwolniona z dnia na dzień. Ale nie wiem jaki zapis co do tego zwolnienia był w umowie.
  4. Co to znaczy, że sporadycznie jeździ samochodem służbowym ? Jakie to ma w ogóle znaczenie w tym temacie?
  5. Poszkodowana skręciła kostkę, ale nie chce się ubiegać o jednorazowe odszkodowanie, nie wiem dlaczego..
  6. Zastanawiam się czy mogę złożyć wniosek o jednorazowe odszkodowanie do zusu, jeśli poszkodowana nie chce złożyć takiego wniosku?
  7. Hej, chciałbym zapytać czy zatrucie pyłem może być kwalifikowane jako uraz?
  8. Czyli nie mam się czym martwić, bo nie ma w tej sytuacji wypadku przy pracy?
  9. Hej, mam nietypową sytuację. Pracownik zatrudniony na umowę zlecenie jest badany pod wpływem alkoholu - wynik niestety pozytywny. Zostaje odesłany do domu i wychodząc potyka się o własne nogi - przyjeżdża pogotowie i stwierdza skręcenie kostki. Ale ja nie mam pojęcia czy uznać to za wypadek przy pracy?
  10. Jeszcze mam jedno pytanie. Co ile studenci muszą robić te szkolenia BHP? Co roku?
  11. Dzięki za opinie! Może jeszcze ktoś coś napisze!
  12. A to nie można kupić towaru od producenta? Mam jeszcze jedno pytanie, nie chce zakładać nowego tematu i zapytam tutaj. Co sądzicie o firmie Horman i ich drzwiach przeciwpożarowych? Jest to sprawdzona marka?
  13. Tylko, że jest różnica między papierosem a epapierosem. Z tego pierwszego może dojść do zaprószenia ognia, ponieważ tak najprościej mówiąc on się pali. W epapierosie nic się nie pali. Jednak to tak tylko ze strony technicznej.
  14. Również był nie używał środków chemicznych, które są przeterminowane i to sporo czasu. Jeżeli mamy do czynienia z kilkoma dniami to raczej nic złego się nie stanie ale dla bezpieczeństwa należy wykonać jakąś mała próbę czy wszystko jest okej z takim środkiem i zastosować zwiększone środki bezpieczeństwa.
  15. Mam gaśnice w domu, od czasu aż spaliła mi się prawie połowa kuchni, gdy córka zapomniała o tym, że robiła frytki wolę mieć chociaż małą 3 kilogramową gaśnicę pod ręką tam gdzie występuję zagrożenie wybuchu pożaru czyli np w kuchni.
  16. Cześć! Wiem, że studenci muszę też odbywać szkolenia na uczelni. Jakie szkolenia bhp są obowiązkowe dla dla nich?
  17. Marianek

    Wspólne meetingi

    Wątpię, żeby coś takiego wypaliło w luźniej formie, ludzie stracą szybko zapał do takich spotkań, ciężko dograć termin, żeby każdemu pasowało. Po za tym forum ma charakter ogólnopolski a nie regionalny więc też nie będzie tak, że wszyscy będą mieli blisko do jednego miejsca. Dlatego, może lepszym pomysłem byłaby jakaś grupa na Facebooku, gdzie można byłoby się w niezobowiązującej formie umówić się na jakieś rozmowy na skype. To ma chyba większy sens, tak mi się wydaję.
  18. Nie chce mi się wierzyć, że nie ma żadnej ochrony słychu w takim miejscu, to niedopuszczalne. Sam nakazałem jednemu z marketów budowlanych, które obsługiwałem jako BHP żeby wprowadzili nauszniki przy pracy z piła na stolarni a tam natężenie hałasu oraz jego czas nie były zbyt duże.
  19. Nie miałem zamiaru nic takiego sugerować, jedynie nadmieniłem, że wypadek mógł być spowodowany tym, że pracownik nie zastosował się do przepisów BHP, to wszystko. Nie miałem nic złego na myśli i nie wydałem już wyroku
  20. Przeczytałem cały temat i muszę napisać, że nigdy nie spotkałem się z takim zachowaniem. Ani jako prowadzący ani kiedy sam brałem w takich szkoleniach udział, żaden z moich kolegów z pracy nie myślał o tym, żeby przeszkadzać człowiekowi w jego pracy, dodatkowo takiej która ma na celu to, żeby w zakładzie pracy było bezpieczniej. Jednak czasy się zmieniają...
  21. Ma ktoś może jakieś stare numery, które można by odkupić? Jeżeli tak to proszę o kontakt. Piszę tutaj, ponieważ nie chce zakładać nowego tematu.
  22. Zdaję sobie sprawę z tego, że umowa śmieciowa nie ma zastosowania w KP, jednak zastanawia mnie kwestia właśnie wypowiedzenia i jego czasu trwania.
  23. Przyjęto, że przez działanie z rażącym niedbalstwem należy rozumieć takie sytuacje, w których poszkodowany zdaje sobie sprawę z grożącego mu niebezpieczeństwa, gdyż zwykle występuje ono w danych okolicznościach tak, że każdy człowiek o przeciętnej przezorności i inteligencji, ocenia je jako oczywiste, a mimo to z naruszeniem przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy naraża się na ryzyko, ignorując następstwa własnego zachowania. Jeżeli pracownik miał dostęp do rękawic, były na jego wyposażeniu to powinien je mieć na rękach. Faktycznie nie zostało te pojęcie nigdzie sprecyzowane w ustawie
  24. Marianek

    1 strona instrukcja?

    Ale nie ma żądnych przeciwwskazań żeby w instrukcji zawrzeć cytaty przepisów prawnych?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności