Skocz do zawartości

Marcin_liss

Członkowie
  • Zawartość

16
  • Ostatnio

Reputacja

1 Nie wyróżnia się

O Marcin_liss

• Ranga
    Nowicjusz
  1. Pomieszczenie i środki na szkolenie

U mnie dobrze się sprawdza sala konferencyjna. Pomoce są ważne moim zdaniem ponieważ przyciągają uwagę. Ja używam filmów a nawet czasami korzystam ze szkoleń on line. Myślę, że warto się zainteresować takim rozwiązaniem. Ja sobie chwalę. Są bardzo dobrze przygotowane, o odpowiedniej długości trwania i co najważniejsze pracownicy są zadowoleni.
  2. Nowe obowiązki - nowe szkolenie?

hmmm. W sumie jeżeli działają nadal na tej samej płaszczyźnie to może nie. Nie bardzo wiem co odpowiedzieć. Myślę, że warto zajrzeć do przepisów- na pewno znajdziesz jakieś regulacje opisujące takie sytuacje. Sprawdzałaś może czy nie ma jakiegoś artykułu na blogu na ten temat? Może tam coś znajdziesz. Zawsze można w ostateczności zapytać wujka google.
  3. Trudni uczestnicy szkoleń

Dorosły człowiek czy nie nudzi się tak samo. Jeżeli prowadzący nie potrafi poprowadzić szkolenia w ciekawy i interesujący sposób to będzie miał ludzi, którzy nie uważają. Normalna sprawa. Jeżeli ktoś przynudza to logiczne, że ludzie będą mieli go gdzieś. Może wprowadzenie jakiś ciekawych elementów będzie przydatne. U mnie się sprawdziło flipowanie. Kiedy każdy może się jakoś zaangażować to wygląda to zupełnie inaczej. Może poszukaj czegoś na temat szkoleń na blogu czy też w innych zakładkach i się więcej dowiesz.
  4. Co mi daje szkoła policealna BHP?

Z tego co kiedyś czytałem to chyba tytuł technika czy coś takiego. Nie wiem czy możesz być samodzielnym BHPowcem. To wszystko jest do doczytania. Sprawdź na stronach szkół policealnych tam powinno być wszystko opisane. Ewentualnie poszukaj w przepisach czy też może na blogu BHP. Nic innego mi do głowy nie przychodzi.
  5. Pracownik ma prawo zgłosić wypadek z tego co wiem chyba do 2 lat po. Sęk tkwi w szczegółach- w tym wypadku w dokumentacji medycznej. Jeżeli takowej nie ma to jest problem ponieważ bez tego nie da się nic ustalić. Może poczytaj w przepisach dotyczących BHP albo poszukaj jakiegoś artykułu na blogu. Warto sprawdzić wszystkie dostępne warianty dla pewności.
  6. Wypadek na budowie

Nie jest to jakiś ciężki wypadek więc PIP nie musisz informować. Najważniejsze to spisać protokół powypadkowy. Poczytaj może w przepisach dotyczących BHP. Zresztą tak jak napisałeś obsługuje was firma BHP więc oni to załatwią tak jak należy- wystarczy ich tylko powiadomić.
  7. Sama rozmowa z pracownikiem to nie mobbing. Zresztą pracodawca ma prawo kontrolować swoich pracowników. W szczególności jak naruszają jego zaufanie. A skoro pracownik nie jest w porządku i ciągle na zwolnieniu to tym bardziej kontrola jest uzasadniona. Może znajdziesz coś ciekawego na blogu. Myślę, że jakiś artykuł o zwolnieniach na pewno jest. Moim zdaniem pomocne źródło.
  8. Wypadek przy remoncie

Skoro zgłosiłeś wypadek, protokół był spisany to przysługuje Ci to co było podane w wyżej wymienionych postach. Możesz jeszcze poszperać w przepisach BHP, ewentualnie zajrzeć może na bloga podpiętego pod forum. Ja właśnie z niego się sporo dowiedziałem na temat intrygujących mnie spraw więc i może Tobie się uda znaleźć coś dla siebie.
  9. A może warto wejść w zakładkę dotyczącą ochrony ppoż https://www.bhpex.pl/ppoz/ . Może znajdziesz tam rozwiązanie swojego problemu. Można również szukać odpowiedzi na blogu albo w kodeksie BHP ale myślę, że musi to być osoba przeszkolona znająca się na tym. Jakby nie patrzeć z ewakuacją mamy w sumie rzadko do czynienia więc powinno się wiedzieć co w takiej chwili zrobić.
  10. Brak świadka wypadku

Może warto poczytać jak takie zagadnienia wyglądają w kodeksie BHP. Wiadomo nie każdy musi znać wszystkie przepisy ale w wszelkiego rodzaju kodeksach można znaleźć większość odpowiedzi na dręczące nas pytania. Można również zajrzeć na bloga i poszukać czy nie ma tam przypadkiem podobnego tematu w artykułach. Ja osobiście znalazłem tam rozwiązanie swojego problemu więc i tobie może się uda.
  11. Jako wypadek raczej na pewno to nie będzie traktowane. Ale moim zdaniem wypadałoby się może zastanowić co pracownika do tego skłoniło. Próba samobójcza bądź co bądź w miejscu gdzie w każdej chwili może Cię znaleźć jakiś człowiek jest raczej wołaniem o pomoc aniżeli chęcią zabicia się. Warto sprawdzić przepisy BHP, może poczytać w necie. Może znajdziesz coś ciekawego na ten temat na blogu. Trochę jest to problematyczna sytuacja.
  12. Ja zapewniam pracownikom zwykłe maski przeciwpyłowe. Sprawdzają się bardzo dobrze. Moja ekipa sobie je chwali. Kiedyś również czytałem jakiś artykuł na ten temat chyba na blogu dotyczącym BHP więc możesz sprawdzić. Ogólnie rzecz biorąc najlepiej będzie jak zajrzysz do sklepu BHP. Jest również podpięty po tą stronę więc dobre rozwiązanie. Przynajmniej jak dla mnie- nie trzeba wychodzić z domu żeby dokonać zakupu.
  13. A w kodeksie BHP patrzyłeś? Myślę, że tam powinny być interesujące cię informacje. Ewentualnie można jeszcze poszukać gdzieś w necie albo na blogu podpiętym pod forum. Ja akurat swój problem rozwiązałem z pomocą tego bloga i forum więc myślę, że warto próbować. Można znaleźć tam ciekawe artykuł na różnorodne tematy związane z BHP więc i może taki dotyczący hałasu się trafi.
  14. Faktycznie czasami mimo najlepszych zabezpieczeń zdarzy się jakiś wypadek. Ważne jest czy była jakaś informacja o tym, że jest ślisko albo coś. Wiadomo jeżeli była to w sumie raczej jej wina, że nie uważała. Jeżeli nie to nie bardzo wiem jak to rozwiązać ale może jakiś artykuł na temat wypadków w trakcie pracy był na blogu napisany- może warto sprawdzić. U mnie jeszcze na szczęście wypadku żadnego nie było ale dopiero zaczynam. Co do bloga to mi faktycznie pomógł.
  15. Dużo jest programów wspomagających system BHP - wystarczy dobrze poszukać. Możesz również zajrzeć na bloga do którego odnośnik jest na forum. Ja akurat znalazłem rozwiązanie mojego problemu na blogu. Zresztą uważam, że forum też jest bardzo pomocne więc warto szukać. Osobiście nie bardzo wiem co mogę Ci polecić ponieważ prowadzę inny rodzaj działalności więc i oprogramowanie trochę może się różnić ale może warto poszukać jakiś sensownych artykułów?