Skocz do zawartości

Marcin_liss

Członkowie
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Nie wyróżnia się

O Marcin_liss

  • Tytuł
    Nowicjusz
  1. U mnie dobrze się sprawdza sala konferencyjna. Pomoce są ważne moim zdaniem ponieważ przyciągają uwagę. Ja używam filmów a nawet czasami korzystam ze szkoleń on line. Myślę, że warto się zainteresować takim rozwiązaniem. Ja sobie chwalę. Są bardzo dobrze przygotowane, o odpowiedniej długości trwania i co najważniejsze pracownicy są zadowoleni.
  2. hmmm. W sumie jeżeli działają nadal na tej samej płaszczyźnie to może nie. Nie bardzo wiem co odpowiedzieć. Myślę, że warto zajrzeć do przepisów- na pewno znajdziesz jakieś regulacje opisujące takie sytuacje. Sprawdzałaś może czy nie ma jakiegoś artykułu na blogu na ten temat? Może tam coś znajdziesz. Zawsze można w ostateczności zapytać wujka google.
  3. Dorosły człowiek czy nie nudzi się tak samo. Jeżeli prowadzący nie potrafi poprowadzić szkolenia w ciekawy i interesujący sposób to będzie miał ludzi, którzy nie uważają. Normalna sprawa. Jeżeli ktoś przynudza to logiczne, że ludzie będą mieli go gdzieś. Może wprowadzenie jakiś ciekawych elementów będzie przydatne. U mnie się sprawdziło flipowanie. Kiedy każdy może się jakoś zaangażować to wygląda to zupełnie inaczej. Może poszukaj czegoś na temat szkoleń na blogu czy też w innych zakładkach i się więcej dowiesz.
  4. Z tego co kiedyś czytałem to chyba tytuł technika czy coś takiego. Nie wiem czy możesz być samodzielnym BHPowcem. To wszystko jest do doczytania. Sprawdź na stronach szkół policealnych tam powinno być wszystko opisane. Ewentualnie poszukaj w przepisach czy też może na blogu BHP. Nic innego mi do głowy nie przychodzi.
  5. Pracownik ma prawo zgłosić wypadek z tego co wiem chyba do 2 lat po. Sęk tkwi w szczegółach- w tym wypadku w dokumentacji medycznej. Jeżeli takowej nie ma to jest problem ponieważ bez tego nie da się nic ustalić. Może poczytaj w przepisach dotyczących BHP albo poszukaj jakiegoś artykułu na blogu. Warto sprawdzić wszystkie dostępne warianty dla pewności.
  6. Nie jest to jakiś ciężki wypadek więc PIP nie musisz informować. Najważniejsze to spisać protokół powypadkowy. Poczytaj może w przepisach dotyczących BHP. Zresztą tak jak napisałeś obsługuje was firma BHP więc oni to załatwią tak jak należy- wystarczy ich tylko powiadomić.
  7. Sama rozmowa z pracownikiem to nie mobbing. Zresztą pracodawca ma prawo kontrolować swoich pracowników. W szczególności jak naruszają jego zaufanie. A skoro pracownik nie jest w porządku i ciągle na zwolnieniu to tym bardziej kontrola jest uzasadniona. Może znajdziesz coś ciekawego na blogu. Myślę, że jakiś artykuł o zwolnieniach na pewno jest. Moim zdaniem pomocne źródło.
  8. A może warto wejść w zakładkę dotyczącą ochrony ppoż https://www.bhpex.pl/ppoz/ . Może znajdziesz tam rozwiązanie swojego problemu. Można również szukać odpowiedzi na blogu albo w kodeksie BHP ale myślę, że musi to być osoba przeszkolona znająca się na tym. Jakby nie patrzeć z ewakuacją mamy w sumie rzadko do czynienia więc powinno się wiedzieć co w takiej chwili zrobić.
  9. Może warto poczytać jak takie zagadnienia wyglądają w kodeksie BHP. Wiadomo nie każdy musi znać wszystkie przepisy ale w wszelkiego rodzaju kodeksach można znaleźć większość odpowiedzi na dręczące nas pytania. Można również zajrzeć na bloga i poszukać czy nie ma tam przypadkiem podobnego tematu w artykułach. Ja osobiście znalazłem tam rozwiązanie swojego problemu więc i tobie może się uda.
  10. Również uważam, że jest to ciekawe źródło- zarówno blog, jak i forum. Bardzo przydatne informacje, w szczególności dla osoby, która prowadzi własną działalność gospodarczą. Niedawno przeszedłem z jednoosobowej działalności na pracę w zespole. Dużo się dowiedziałem w temacie tego jakie przepisy BHP trzeba przestrzegać zatrudniając pracowników. Rzetelne i przydatne źródło. Polecam każdemu kto chce wiedzieć więcej o BHP bądź też chce się więcej dowiedzieć.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności