Skocz do zawartości

Rafał Wielgus

BHPEX
 • Zawartość

  1171
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Days Won

  5

Rafał Wielgus last won the day on 30 Listopad 2017

Rafał Wielgus had the most liked content!

Reputacja

105 Świetny

1 obserwujący

O Rafał Wielgus

 • Ranga
  Expert

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Rafał Wielgus

  Kask u operatora wózka

  Brak jest przepisów w tym zakresie. Za stan BHP w firmie odpowiada pracodawca i to on decyduje kiedy i gdzie należy ubierać kas na głowę. I co więcej, jeżeli zdecyduje, że kaski nosimy nawet w toaletach to ma do tego prawo.
 2. Rafał Wielgus

  System sygnalizacji pożarowej - jak zaprojektować SSP?

  Proszę pamiętać, że każdy projekt Systemu Sygnalizacji Pożarowej musi być uzgodniony z rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych powołanym przez KG PSP
 3. Rafał Wielgus

  Zmiana stanowiska z powodu ciąży

  W tej sytuacji sprawa jest dość prosta. Jak piszesz to Ty odpowiadasz za organizację danej placówki (jesteś kierownikiem). Jeżeli dojdzie do wypadku lub innego zdarzenia mającego wpływ na płód, to będziesz sobie sama winna, niestety. To Ty masz tak sobie zorganizować pracę, aby było bezpiecznie i zgodnie z przepisami w tym zakresie. Tutaj badania medycyny pracy za wiele nic nie wniosą. W pierwszej kolejności należy udać się do lekarza prowadzącego ciąże. Dalej samemu tak organizować sobie pracę, aby było bezpiecznie (bez podnoszenie, bez wchodzenia na drabinę, bez nadmiernego wysiłku, bez dźwigania, itp.) Jesteś w końcu kierownikiem tak ?
 4. Odpowiedź nasuwa się sama. Materiały niepalne w ostateczności trudnopalne impregnowane. Przypomnę, że w myśl przepisów przeciwpożarowych, na poddaszach zakaene jest przechowywanie materiałów łatwopalnych.
 5. Rafał Wielgus

  Zatrudnienie działu kierownika w służbie BHP

  Takie zatrudnienie jest zgodne z prawem. 1. Owszem jest taki zapis: "że służba bhp nie może być obciążana innymi zadaniami niż wymienione w ust. 1" Ten katalog nie jest zamknięty. Przykładowo, w zakresie obowiązków nie ma obsługi komputera i co, możemy domniemywać że służba BHP nie może tego komputera obsługiwać? Oczywiście że może ..... to samo dotyczny innych zadań. Skoro firma zatrudnia 430 pracowników, to wystarczy że zatrudni tego Pana na 1/20 etatu w służbie bhp i reszta etatu przy kierowaniu działem i będzie to zgodnie z przepisami prawa.
 6. Odpowiadając na pytania: 1. Tak, to prawda, temperatura maksymalna nie jest określona i jest to celowy zabieg ustawodawcy. 2. (...) uważa się, że 28°C jest maksymalna (...) nie ma takiego stwierdzenia uważa się .... nie ma w przepisach to się nic nie uważa. 3. Zatem to nie jest argument do rozmów z pracodawcą. W tej materii, właściwie nie ma narzędzi do walki z pracodawcą. Najwazniejsze, pracodawca musi udostępnić zimne napoje.
 7. Rafał Wielgus

  Ocena Ryzyka

  To co piszesz to tłumaczenia lub synonimy a nie metody ryzyka zawodowego.
 8. Rafał Wielgus

  Przeglądy

  To jest podstawa podstaw w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Nie żadziej niż raz na 12 miesięcy, chyba że producent określił częściej.
 9. RODO nie oznacza całkowity zakaz przetwarzania danych osobowych jak wielu twierdzi. Wszyscy muszą RODO przestrzegać. Przesyłki pocztowe czy kurierskie podlegają pod prawo pocztowe i tam jest wszystko wyjasnione.
 10. Rafał Wielgus

  Pracownicze plany kapitałowe

  PPK to dobrowolny i w pełni prywatny system długoterminowego oszczędzania, który ma podnieść bezpieczeństwo finansowe Polaków. Według minister finansów Teresy Czerwińskiej, Pracownicze Plany Kapitałowe są pierwszym programem oszczędnościowym skierowanym do ponad 11 miliona obywateli, który ma szanse stać się prawdziwie powszechnym, dzięki wpłatom zarówno po stronie pracodawcy, pracownika jak i budżetu państwa. Projekt ustawy zakłada, że nowe rozwiązania będą wprowadzane etapami. Kolejność tworzenia PPK będzie uzależniona od wielkości lub typu pracodawcy. Najwcześniej, bo w lipcu 2019 r, do PPK mają przystąpić najwięksi pracodawcy, zatrudniający powyżej 250 pracowników. Najpóźniej, bo w połowie 2020 r., małe firmy oraz jednostki sektora finansów publicznych.
 11. Rafał Wielgus

  Badania opinii pracowników dot. BHP

  Żadne przepisy tego nie regulują. Normy ISO wprowadzają takie obowiązki.
 12. Rafał Wielgus

  BHP uczelnia wyższa

  Instrukcje BHP są dla pracowników. Co do zasady instrukcje BHP wykonuje się przy wykonywaniu pracy lub obsługi urządzeń a nie dla pomieszczeń. Dla nie-pracowników wykonuje się regulaminy.
 13. Rafał Wielgus

  Strefy pożarowe

  Oddzielne strefy pożarowe organizuje się poprzez stosowanie odpowiednich ścian ogniotrwałych, drzwi, itp. Jeżeli drzwi spełniają wymagania to można.
 14. Rafał Wielgus

  Drzwi PPOŻ

  Wystarczy zamówić specjalistów w tym zakresie, a nie samemu fuszerkę robić.
×