Skocz do zawartości

Rafał Wielgus

BHPEX
 • Zawartość

  1178
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Days Won

  5

Rafał Wielgus last won the day on 30 Listopad 2017

Rafał Wielgus had the most liked content!

Reputacja

105 Świetny

2 obserwujących

O Rafał Wielgus

 • Ranga
  Expert

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Rafał Wielgus

  Ile powinno trwać szkolenie BHP?

  Kłania się rozporządzenie w sprawie szkoleń BHP. Wszystko szczegółowo opisane i określone w postaci ilości minimalnych godzin. Więcej godzin szkolenia może być. Pracodawca ma do tego prawo.
 2. Rafał Wielgus

  Szkolenie BHP w czasie wolnym

  No właśnie GosiaSH. To jest prawidłowa odpowiedź. Nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby szkolenia BHP realizować w czasie wolnym "po pracy" np ze względu na linię technologiczną, itp. Ale ten czas musi być oddany jako nadgodziny lub zapłacony.
 3. Rafał Wielgus

  Zamknięte wyjście ewakuacyjne

  Pismo do Państwowej Straży Pożarnej. W odpowiedzi otrzymacie, albo nakaz otwarcia drogi ewakuacyjnej albo odstępstwo od wymagań i po temacie.
 4. Za stan BHP w firmie odpowiada pracodawca. Nie ma dokumentacji regałów to należy samemu policzyć zgodnie z przyjętą techniką lub normą.
 5. Inwestor może zarzucać wiele rozwiązać, a zdanie decydujące i tak ma rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych.
 6. To czy jest wypadek czy nie, nie ma nic wspólnego z okresem kiedy się zdarzyło. Mamy cztery czynniki, które decydują o wypadku prze pracy. Inną kwestią są świadczenia. Nie może upłynąć 6 miesięcy.
 7. Przepisy nie określają czy woda ma być przegotowana czy butelkowana. Wymagania: - woda musi być zdatna do picia w formie zimnego napoju (tak mówią przepisy). Więc teoretycznie, jeżeli Sanepid zbadał wodę w kranie i nadaje się ona do celów spożywczych, którą następnie schłodził pracodawca, to taka woda może być podawana podczas upałów.
 8. Rafał Wielgus

  Kask u operatora wózka

  Brak jest przepisów w tym zakresie. Za stan BHP w firmie odpowiada pracodawca i to on decyduje kiedy i gdzie należy ubierać kas na głowę. I co więcej, jeżeli zdecyduje, że kaski nosimy nawet w toaletach to ma do tego prawo.
 9. Rafał Wielgus

  System sygnalizacji pożarowej - jak zaprojektować SSP?

  Proszę pamiętać, że każdy projekt Systemu Sygnalizacji Pożarowej musi być uzgodniony z rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych powołanym przez KG PSP
 10. Rafał Wielgus

  Zmiana stanowiska z powodu ciąży

  W tej sytuacji sprawa jest dość prosta. Jak piszesz to Ty odpowiadasz za organizację danej placówki (jesteś kierownikiem). Jeżeli dojdzie do wypadku lub innego zdarzenia mającego wpływ na płód, to będziesz sobie sama winna, niestety. To Ty masz tak sobie zorganizować pracę, aby było bezpiecznie i zgodnie z przepisami w tym zakresie. Tutaj badania medycyny pracy za wiele nic nie wniosą. W pierwszej kolejności należy udać się do lekarza prowadzącego ciąże. Dalej samemu tak organizować sobie pracę, aby było bezpiecznie (bez podnoszenie, bez wchodzenia na drabinę, bez nadmiernego wysiłku, bez dźwigania, itp.) Jesteś w końcu kierownikiem tak ?
 11. Odpowiedź nasuwa się sama. Materiały niepalne w ostateczności trudnopalne impregnowane. Przypomnę, że w myśl przepisów przeciwpożarowych, na poddaszach zakaene jest przechowywanie materiałów łatwopalnych.
 12. Rafał Wielgus

  Zatrudnienie działu kierownika w służbie BHP

  Takie zatrudnienie jest zgodne z prawem. 1. Owszem jest taki zapis: "że służba bhp nie może być obciążana innymi zadaniami niż wymienione w ust. 1" Ten katalog nie jest zamknięty. Przykładowo, w zakresie obowiązków nie ma obsługi komputera i co, możemy domniemywać że służba BHP nie może tego komputera obsługiwać? Oczywiście że może ..... to samo dotyczny innych zadań. Skoro firma zatrudnia 430 pracowników, to wystarczy że zatrudni tego Pana na 1/20 etatu w służbie bhp i reszta etatu przy kierowaniu działem i będzie to zgodnie z przepisami prawa.
 13. Odpowiadając na pytania: 1. Tak, to prawda, temperatura maksymalna nie jest określona i jest to celowy zabieg ustawodawcy. 2. (...) uważa się, że 28°C jest maksymalna (...) nie ma takiego stwierdzenia uważa się .... nie ma w przepisach to się nic nie uważa. 3. Zatem to nie jest argument do rozmów z pracodawcą. W tej materii, właściwie nie ma narzędzi do walki z pracodawcą. Najwazniejsze, pracodawca musi udostępnić zimne napoje.
 14. Rafał Wielgus

  Ocena Ryzyka

  To co piszesz to tłumaczenia lub synonimy a nie metody ryzyka zawodowego.
×