Skocz do zawartości

Karta wypadku z pracy do domu


Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam pytanie i pilnie potrzebuje odpowiedzi. Kto sporządza kartę takie wypadku, który miał miejsce z pracy do domu? Pracownik BHP czy kadrowa czy jeszcze ktoś inny? Dzięki za wszystkie wskazówki, bo totalnie nie wiem co robić. 

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedz coś więcej o tym wypadku ?

Z tego co piszesz nie miałeś chyba jeszcze kontaktu ze swoim pracodawca a takie wypadki często są nieuznawane 

Jeśli przyczyna tego wypadku nie była uzasadniona życiowo np. stało się to w miejscu w którym nie przebiega droga do twojej pracy tj. byleś w tym czasie w knajpie na obiedzie

Dlatego dobrze się zastanów jak bd sporzadzac protokol

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...

To co musisz zrobić to sporządzić ją właśnie razem z pracodawcą, to on odpowiada za te wszystkie kwestie i leży to w jego obowiązkach. Wszystko jednak też zależy od tego do jakiego wypadku doszło. Ma to bardzo duże znaczenie, czy na pewno taki wypadek można podjąć pod pracę.

Odnośnik do odpowiedzi

Taką kartę powinno się sporządzać z pracodawcą lub osobą odpowiedzialną za kadry, zależy też od tego, jaki to był wypadek, jakie były jego okoliczności, czy są świadkowie itd. Wiele czynników, które trzeba wziąć pod uwagę. Jednakże, najlepszym wyjściem było porozmawianie z pracodawcą na ten temat. Powodzenia!

Edytowane przez Elka
Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem, to na pewno kadrowa, ale musi ona sprecyzować słowo wypadek. Zgodnie z postanowieniem art. 57b w ustawie z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2009 r. Nr 153, poz. 1227) – dalej u.e.r., za wypadek w drodze do pracy lub z pracy uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, które nastąpiło w drodze do lub z miejsca wykonywania zatrudnienia lub innej działalności stanowiącej tytuł ubezpieczenia rentowego, jeżeli droga ta była najkrótsza i nie została przerwana. 

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności