Skocz do zawartości

Sonsty765

Członkowie
  • Liczba zawartości

    200
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Sonsty765

  1. Teraz to już wszystko jest praktycznie archiwizowane na dyskach. Problem bardziej z hakerami, którzy kradną dane i je sprzedają. Niestety, ale jest to problem XXI wieku.
  2. Niby tak, ale z drugiej strony firmy, które oferują takie kursy powinny również wskazywać pewne parametry sprzętowe itp. A nie zawsze tak jest.
  3. U mnie także z 30 a nawet 20 minut trwało szkolenie, o ile mogę je tak nazwać, wyszedł jeden gość i zaczął recytować z głowy zagrożenia. Nikt pytań nie zadawał. To był tylko formalność.
  4. Na pewno problemy spowodowane długotrwałą pracą przy komputerze (bóle pleców, rąk i ramion, zmęczenie wzroku itp.), problemy związane ze słabą wentylacją pomieszczeń biurowych. Pracownik może stykać się z problemami związanymi ze złymi stosunkami międzyludzkimi. Może być narażony na oskarżenia, ataki fizyczne i słowne.
  5. Z tego co wiem, to powinien być automatycznie ubezpieczony NNW, poza tym dziecko jest ubezpieczone automatycznie przez Ciebie jako rodzica. Do 26 roku życia.
  6. Ja bym nie poszła na taki kurs. Nie wiem czemu teraz wszystko idzie w tą stronę, za niedługo ludzie w ogóle nie będą mieli gdzie pracować, jak wszystko będzie w formie e- learningu,
  7. Instrukcje bezpieczeństwa pożarowego może opracować osoba posiadające co najmniej kwalifikacje, o których mowa w art. 4 ust. 2b u.o.p, czyli: 1) wykształcenie średnie i ukończone szkolenie inspektorów ochrony przeciwpożarowej, 2) tytuł zawodowy technika pożarnictwa,
  8. Na pewno inspektor BHP, ktoś kto ma uprawnienia do przeprowadzania tego typu spraw. Protokół powinien być spisany, dyrektor szkoły zazwyczaj wyznacza osobę, która posiada takie kompetencje, może to być nauczyciel, ale musi on mieć odpowiednie certyfikaty.
  9. Na pewno jest jakiś rejestr z kamery, z tego co wiem, to dyrektor szkoły odpowiada lub nauczyciel, który pełnił tego dnia dyżur.
  10. "Wypadek przy pracy musi być nagłym zdarzeniem, które wywołała przyczyna zewnętrzna powodująca śmierć lub uraz spowodowana:w trakcie lub w związku z wykonywaniem zwykłych czynności lub poleceń przełożonych przez pracownika, podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika czynności (również bez polecenia) na rzecz pracodawcy, w czasie pozostawania pracownika w dyspozycji pracodawcy w drodze na odcinku siedziba pracodawcy a miejsce wykonywania obowiązku wynikającego ze stosunku pracy."
  11. Pracownik może zgłosić wypadek przy pracy i żądać sporządzenia protokołu po wypadkowego w dowolnym czasie - także po ustaniu stosunku pracy. Musi mieć tylko jakiś dowód, obdukcje, zeznania świadków, rejestr z kamery.
  12. Odszkodowania, zasiłku wyrównawczego oraz innych świadczeń domagać się można tylko wtedy, gdy zły stan zdrowia spowodowany był przez warunki pracy. Nie będzie też uznane za chorobę zawodową schorzenie, które nie jest wymienione na oficjalnej liście. Listę chorób uprawniających do dodatkowych świadczeń publikuje Rada Ministrów
  13. Teraz może to nie być aż tak wielki problem. Założe się, że obecne sieci internetowe są w stanie sprostać wymaganiom.
  14. Inżynier Pożarnictwa i Specjalista ochrony przeciwpożarowej Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie lub Technik Pożarnictwa i Inspektor Ochrony Przeciwpożarowej Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu Centralna Szkoła PSP w Częstochowie Ośrodki Szkolenia przy Komendach Państwowej Straży Pożarnej
  15. Może warto zmienić zawód? Może warto zdobyć nowe kwalifikacje i rozstać się z tą instytucja. Może warto zainwestować w własny biznes? Może warto odpowiedzieć sobie na pytanie: co mnie trzyma w sanepidzie?
  16. powinna opracować osoba legitymująca się co najmniej ukończonym kursem dla inspektorów ochrony przeciwpożarowej lub tytułem technika pożarnictwa.
  17. Nie polecam, zwłaszcza gdy ma się słaby zasięg z internetem. Mój znajomy mieszka w dość małej miejscowości, internet ciągle się zacinał. Niestety, aby szkolenie w taki sposób można było swobodnie przeprowadzić należy przede wszystkim mieć dobry sprzęt internetowy.
  18. Aby sprawdzić dobrze gaśnice, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na - stan zabezpieczeń gaśnicy (plomba, zawleczka), - stan zbiornika, - czytelność etykiety, - stan zaworu, - wskazanie manometru (wskazówka powinna znajdować się na zielonym polu), - drożność i stan węża (jeżeli występuje danym typie gaśnicy).
  19. To wszystko co napisał wyżej Leszek zgadza się
  20. Urazy rąk kelnera. - Ostrożne obchodzenie się z nożami. Ostrzenie tępych noży. Przechowywanie noży w wyznaczonym pojemniku. Przestrzeganie procedur BHP w hotelu i restauracji. No wszystko co jest związane z sztućcami. Eliminacja pośpiechu, zachowywanie ostrożności kelnerów, zwłaszcza na śliskich powierzchniach.
  21. Jakie warunki musi spełnić administrator danych, aby móc przetwarzać dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych?
  22. Zgodnie z 67[1] – 67[3] Kodeksu Pracy, pracodawca mający siedzibę za granicą, który deleguje swoich pracowników do pracy na terenie Polski, ma obowiązek zapewnić tym pracownikom warunki zatrudnienia nie mniej korzystne niż wynikające z Kodeksu pracy oraz innych polskich przepisów regulujących prawa i obowiązki pracowników – w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.
  23. Mam pytanie odnośnie pracy na kopalni. Za co dokładnie może być odpowiedzialny w takim miejscu pracy? wydaje się, ze zakres obowiązków może być tam o wiele większy niż w zwykłym zakładzie produkcyjnym.
  24. Każdy pracownik musi poznać przepisy, regulaminy i instrukcje. Zazwyczaj pracownik zaznajamia się z tematem wówczas, gdy przeprowadzane jest szkolenie. Bardzo często pracownicy nie przykładają się do tego by zaznajomić się z przepisami, traktują to jako coś co trzeba odklepać. Szkolenia wewnętrzne zazwyczaj są nudne.
  25. Wydaje mi się, że sanepid odpowiada za kwestie techniczne i czystości. Nie odpowiada za ilość kalorii w posiłku. Tym raczej powinien zajmować się dietetyk, kucharz, osoba odpowiedzialna za tworzenie przepisów lub przygotowanie tych posiłków. Sanepid sprawdza czy są one przygotowywane w sterylnych warunkach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności