Skocz do zawartości

Szefowa

Członkowie
  • Zawartość

20
  • Ostatnio

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Szefowa

• Ranga
    Nowicjusz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

1. Szefowa

Miejsce zbiórki

W przepisach nie określono liczy osób, od której trzeba przeprowadzać miejsce zbiórki. Miejsce zbiórki ewakuacyjne zawsze trzeba wyznaczyć, tutaj nie ma wyjątków. Ma być tyle miejsce, aby każdy z pracowników mógł swobodnie się poruszać w tej przestrzeni. §4 rozporządzenia o ochronie przeciwpożarowej budynków 2. Właściciele, zarządcy lub użytkownicy budynków oraz placów składowych i wiat, z wyjątkiembudynków mieszkalnych jednorodzinnych: f) drabiny ewakuacyjne, rękawy ratownicze, pojemniki z maskami ucieczkowymi, miejsca zbiórki do ewakuacji, miejsca lokalizacji kluczy do wyjść ewakuacyjnych,
  2. Szefowa

Przegląd gaśnic

Raz do roku należy wykonać przegląd przez osobę, która posiada w tym zakresie doświadczenie i kwalfikacji. Zazwyczaj nie wiemy, czy pracownik firmy, która zajmuje się przeglądem gaśnic (ja przynajmniej korzystam z usług jednej firmy) ma taką wiedzę/doświadczenie, czy też nie. No, ale w tym wypadku to już powinien być problem firmy, której zlecamy przegląd gaśnic, a nie nasz.
  3. Szefowa

Szkolenie BHP w czasie wolnym

Nie musisz, jest to zakazane. Badania okresowe, szkolenia bhp (wszelkie) mają być przeprowadzone w czasie pracy. Jeśli pracodawca nie spełnia tego warunku, to naraża się na karę rzędem 1-30 tys. zł. Jeśli chcesz dalej ruszyć temat, to zgłoś te naruszenie do PiP. Pozdrawiam
  4. Szefowa

Krótsza praca przez hałas

Jeśli nie uda Ci się zmniejszyć źródła hałasu, to nie będziesz mógł zatrudniać pracownika dłużej niż 8 godzin w ciągu dnia w tym miejscu pracy. Jednak z tego co wiem, to nie ma konieczności skracania czasu pracy poniżej 8 godzin. Jeśli przekroczysz maksymalne normy, to praca w ogóle będzie zakazana w tym miejscu pracy.
  5. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowej powinna być wyrażona dobrowolnie, a więc nie pod przymusem (w tym wypadku przymusem jest konieczność zawarcia dodatkowej umowy, a tym samym stosowanie takich umów jest zakazane). Sprawdziłaby to jeszcze pod względem klauzuli niedozwolonej.
  6. Dzień dobry, mam pewien problem, gdyż mój szef nie chce mi płacić nadgodzin, do których jestem zmuszana. Z pracy jestem zadowolona, jednakże liczne nadgodziny, za które nie otrzymuję dodatkowego wynagrodzenia są nieco przytłaczające. W tym zawodzie nie ma zbyt wielu miejsc pracy w mojej miejscowości. Czy mogę jakoś przymusić szefa do zapłaty za przerobione nadgodziny? Pozdrawiam
  7. Być może w tym czasie można zmnieszyć ilość dostępnych toalet, ale z pewnością nie całkowicie wyłączyć możliwość korzystania z niej. Jeśli ma być to krotki remont, to w praktyce z pewnoscią nie będzie to rodzić żadnych problemów, jednakże mogłyby być z tym poważne problemy, gdyby pracownicy zglosili ten fakt do PiP z jakiśtam powodów.
  8. Szefowa

Urlop - problem

Możesz odmówić! Jest to przestój z winy pracodawcy, a więc przysługuje Ci normalna dniówka. W tym wypadku reguluje to KP art. 81. W tym czasie, gdy nie ma dla Ciebie pracy, nie musisz nic robić (możesz do domu wrócić). Pracodawca ma obowiązek zapłacić Ci dniówkę, chociaż może zmniejszyć ją do 60%. Przeczytaj art. 81 kodeksu pracy to będziesz wszystko wiedziała. Pozdrawiam
  9. Zgodnie z art. 114 pracownik poniesie odpowiedzialność, ale tylko wtedy, gdy była w tym jego wina. Wina ta może być umyślna tj. chciał to zrobić, lub też nieumyślna tj. w wyniku niedbałości uszkodził towar. Wyjątkiem jest dopuszczalne ryzyko, wina pracodawcy oraz wina osoby trzeciej w tym zakresie.
  10. Jeśli już w ciągu roku nie wykorzystałaś go całego, to jak najbardziej będziesz mogła skorzystać z urlopu w pozostałej części. Nie ma nowych regulacji w stosunku do umowy o zastępstwa, tak jak normalną umowę o pracę należy ją traktować, gdy idzie o urlopy.
  11. A czy w prasie mogą być publikowane nazwiska w skórcie tj. Sandra. S etc. ? Czy też w ten sposób będziemy mogli także przedstawić tożsamość określonej osoby, a tym samym będzie to niedozwolone? Pozdrawiam
  12. Miałam do czynienia z wieloma monitoringami i nigdy ich nie zgłaszałam do GIODO. W praktyce nie jest to żadnym problemem A zresztą, wystarczy popytać po okolicznych firmach, czy zgłaszają monitoring do GIODO.
  13. Według mnie także nie ma takiej potrzeby. W tym wypadku wystarczy tylko stosować nowy adres do wpisów, które są dokonywane po zmianie adresu. I to wszystko!
  14. To dlaczego zawsze w ofertach pracy wymagają takiej klauzuli? Jest jakaś podstawa na to?
  15. Musi przekazać informacje, o których pisał @Kargul, uzyskać zgodę oraz zapewnić odpowiedni ich poziom bezpieczeństwa poprzez odpowiednio przyszykowane dokumenty tj. politykę bezpieczeństwa oraz instrukcję zarządzania systemem informatycznym. Z tego co pamiętam, to są to wszystkie niezbędne dokumenty. Pozdrawiam