Skocz do zawartości

ZimnyDrań

Członkowie
 • Liczba zawartości

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana ZimnyDrań w dniu 10 Października 2016

Użytkownicy przyznają ZimnyDrań punkty reputacji!

Reputacja

1 Nie wyróżnia się

O ZimnyDrań

 • Tytuł
  Nowicjusz
 1. ZimnyDrań

  Kiedy regulamin pracy zaczyna być ważny?

  A w jaki sposób należy poinformować pracowników, gdy jest to telepraca? Wystarczy wysłać na adres e-mail wiadomość, czy w tym wypadku trzeba będzie dokonać przesyłki za pomocą listów poleconych?
 2. Witam Czy posiadany w firmie monitoring należy zgłosić do rejestru baz danych GIODO? Pozdrawiam
 3. Tutaj masz odpowiedź - http://www.giodo.gov.pl/163/id_art/2259/j/pl/
 4. ZimnyDrań

  Firma marketingowe kupiła baze danych

  Jeśli baza danych jest zarejestrowana na stronie GIODO, to możemy być pewni, że w tym wypadku zgoda jest uzyskana od tych osób, na przesyłanie danych od osób trzecich. Często jest to po prostu kliknięcie w jedno dodatkowe okienko podczas rejestracji etc. Co więcej, warto w umowie podkreślić, że wszelką odpowiedzialność za nieprawidłowości w przetwarzaniu danych osobowych będzie ponosić sprzedawca.
 5. ZimnyDrań

  Legalna baza danych

  Sprawdź na stronie GIODO, czy taka baza danych jest w ogóle zarejestrowana. Jeśli nie, to znaczy, że są to nielegalne bazy danych. Niestety, ale 95% baz danych e-mail właśnie takimi są. Co więcej, warto wspomnieć, iż legalna baza danych powinna być oparta na zgodzie osób, które przekazują swoje dane. Będzie to zaznaczone na stronie GIODO. Jak podpiszesz umowę, to w tym wypadku warto przezrzucić odpowiedzialność na sprzedawcę danych, za wszelkie naruszenia.
 6. ZimnyDrań

  Urząd miasta a dane osobowe

  Akurat kto jak kto, ale urzędy dbają o ochronę danych osobowych i wszystkich z tym związanych kwestii. Najczęściej na formularzach znajdziesz informacje o przesługujących Ci prawach.
 7. ZimnyDrań

  Administrator danych osobowych - wymagania

  Główne obowiązki to: - Musisz wskazać dane ADO - Musisz poinformować o celu przetwarzania danych oraz jego podstawę (np. zgoda osoby, określone przepisy) - Musisz poinformować o prawie sprzeciwu, zmiany danych oraz ich poprawy - Musisz posiadać wewnętrzne dokumenty w firmie tj. politykę bezpieczeństwa oraz instrukcję zarządzania systemem informatycznym
 8. ZimnyDrań

  Poczta mailowa a dane osobowe

  Nie ukradł twoich danych, tylko popełnił przestępstwo, które jest ścigane na wniosek pokrzywdzonego. Czyli musisz złożyć pisemny wniosek o całym zajściu i złożyć go na Policję lub też do prokuratury. W ten sposób rozpocznie się postępowanie już z urzędu, które będą rozstrzygały odpowiednie organy.
 9. Niestety, ale nie ma szans, aby uzyskać taką dokumentację, gdy nikt z rodziny nie zostąl upoważniony. W tym wypadku jedyną szansą jest wytoczenie powództwa o ustalenie prawa wglądu w dokumentację medyczną, albo uzyskanie wglądu do akt w związku z postępowaniem przed Wojewódzką Komisją do spraw zdarzeń medycznych (czyli podejrzeniem błędu lekarskiego). Czyli nie będzie to takie proste.
 10. ZimnyDrań

  Ochrona danych a Facebook

  Idź na Policję i zgłoś sprawę o stalking. Dalej poprowadzą tam sprawę, jeśli uznają, że jest uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa.
 11. ZimnyDrań

  Co to są dane osobowe? jak to rozumieć ?

  Już Ci wcześniej opisali, czym są dane osobowe. Art. 6 ust. 3 stanowi przesłankę, która wyłącza z zakresu ochrony dane, które wymagałyby nadmiernych kosztów, czy też działań w celu ustalenia określonej tożsamości. Dla przykładu z tego powodu sam adres IP może nie być daną osobową, bo to, że masz określone cyfry, nie znaczy, że poznasz tożsamość określonej osoby. W tym wypadku musiałbyś wystąpić do sądu/policji i to z uzasadnioną skargą/powództwem. Dlatego tylko gdy za konkretnymi danymi kryje się tożsamość osoby to będzie to dana osobowa.
 12. ZimnyDrań

  Osoba zmarła a ochrona danych osobowych

  Przepisy ustawy o ochronie danych osobowych nie chronią danych osoby zmarłej. W tym wypadku można liczyć się jedynie z możliwością wniesienia powództwa o ochronę dóbr osobistych na podstawie art. 23 KC, ale na uodo nie można się już powołać.
 13. ZimnyDrań

  Numer VIN a dane osobowe

  VIN nie umożliwia nam poznanie tożsamości właściciela samochodu, nawet gdy sprawdzimy to w CEPiK, więc nie są to dane osobowe na pewno.
 14. ZimnyDrań

  Publikacja w gazecie a ochrona danych osobowych

  UODO się nie stosuje, w tym wypadku zastosowanie znajdzie ustawa prawo prasowe (która jest archaizmem!) oraz inne ustawy, które regulują kwestię ochrony danych jak np. niektóre przepisy z kodeksu postępowania karnego, czy też postępowania cywilnego. Pozdrawiam
 15. ZimnyDrań

  Ochrona danych a Facebook

  Tu masz proceudrę jak postępować z takimi kontami - https://www.facebook.com/help/167722253287296 . Z tego co kojarzę, to takie działania nie są w żaden sposób karane przez policję, czy też nie można oskarżyć takiej osoby. Ewentualnie, gdy czujesz się pokrzywdzona z tej racji, to możesz założyć sprawę o stalking.
×