Skocz do zawartości

Krzysztof26

Członkowie
 • Liczba zawartości

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Krzysztof26

 • Tytuł
  Nowicjusz
 1. Nie ten dział, ale reguluje to kodeks pracy. Tj. art 167 "Art. 167. § 1. Pracodawca może odwołać pracownika z urlopu tylko wówczas, gdy jego obecności w zakładzie wymagają okoliczności nieprzewidziane w chwili rozpoczynania urlopu. § 2. Pracodawca jest obowiązany pokryć koszty poniesione przez pracownika w bezpośrednim związku z odwołaniem go z urlopu."
 2. Krzysztof26

  Obowiązkowe miejsce do siedzenia w pracy

  Może pracodawcy też o tym nie wiedzą i warto ich o tym uświadomić po prostu
 3. Krzysztof26

  Urząd miasta a dane osobowe

  Jak najbardziej, do urzędu miasta i innych organów władzy publicznej stosuje się przepisy ustawy o ochronie danych osobowych. A więc wszelkie obowiązki informacyjne, które wynikają z art. 23 oraz art. 24 uodo.
 4. Krzysztof26

  Obowiązkowe miejsce do siedzenia w pracy

  Przecież mają zapewnione miejsca siedzące W restauracji na sali jest ich chyba pod dostatkiem, albo na zapleczu "49 ust. 2. Przy wykonywaniu pracy wymagającej stale pozycji stojącej lub chodzenia należy zapewnić pracownikom możliwość odpoczynku w pobliżu miejsca pracy w pozycji siedzącej."
 5. Krzysztof26

  Nadgodziny - mały problem.

  Większość pracowników pewnie nie ma o tym pojęcia, aczkolwiek czasem dyskusja z szefem też nie ma pojęcia (w szczególności gdy branża jest trudna).
 6. Witam, w jaki sposób kupić legalnie bazę danych klientów? Chciałbym być pewny, gdyż na rynku działa wiele firm, które sprzedają tysiące adresów e-mail, a ja nie jestem pewien, czy tego typu działania są zgodne z prawem. Pozdrawiam
 7. Krzysztof26

  Firma marketingowe kupiła baze danych

  Kupowanie adresów e-mail jest zakazane, bo nie będziesz miał zgody użytkownika na przesyłanie do niego adresu e-mail. Musiałbyś mieć pierwsze zgodę wszystkich użytkowników, a potem dopiero zakupić bazę mailingową. Niestety, ale takie działania w Polsce są w 99% zakazane. Chyba że masz pewność, że takie osoby wyraziły zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od osób trzecich to musisz spełnić wymagania z art. 24 uodo tj. Art. 24. 1. W przypadku zbierania danych osobowych od osoby, której one dotyczą, administrator danych jest obowiązany poinformować tę osobę o: 1) adresie swojej siedziby i pełnej nazwie, a w przypadku gdy administratorem danych jest osoba fizyczna – o miejscu swojego zamieszkania oraz imieniu i nazwisku; 2) celu zbierania danych, a w szczególności o znanych mu w czasie udzielania informacji lub przewidywanych odbiorcach lub kategoriach odbiorców danych; 3) prawie dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania; 4) dobrowolności albo obowiązku podania danych, a jeżeli taki obowiązek istnieje, o jego podstawie prawnej.
 8. Krzysztof26

  Kto może być jeszcze administratorem?

  Dokładnie, musi być to osoba fizyczna i to pod określonymi warunkami. Niestety, ale nie będzie mógł być ABI firma, która co jakiś czas będzie wysyłać innych pracowników. Umowę podpisujesz z jedną osobą. Pozdrawiam
 9. Starosta jest administratorem danych osobowych, chociaż w tym wypadku wniosek złożyć do organu, który obsługuje starostę tj. starostwa powiatowego. Tam któryś z urzędników w imieniu starosty rozpatrzy twój wniosek
 10. Raz na dwa lata jest taki obowiązek. Reguluje to §13 rozporządzenie w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.
 11. Krzysztof26

  Kto odpowiada za stan BHP i PPOŻ w szkole?

  Tak jak piszą poprzednicy, to dyrektor szkoły będzie odpowiedzialny za ewentualne błędy w zakresie bhp.
 12. Krzysztof26

  Mobbing w pracy

  PiP Ci raczej nie pomoże .. Jest to przestępstwo, więc w związku z tym lepiej sprawę zgłosić na prokuraturę (jak nie zależy Ci na pracy - chociaż pracodawca nie może Cię wyrzucić, to atmosfera będzie nieciekawa), albo możesz udać się do prawnika, aby sprawę za Ciebie poprowadził. Tak przepis brzmi: Art. 218. § 1. Kto, wykonując czynności w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, złośliwie lub uporczywie narusza prawa pracownika wynikające ze stosunku pracy lub ubezpieczenia społecznego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
 13. Krzysztof26

  Praca w święta a wynagrodzenie

  Na umowę zlecenie zastosowanie znajdzie Kodeks Cywilny, przepisy dotyczące um. zlecenia. Ale tam nie znajdziesz nic o nadgodzinach etc., musicie to w umowie zawrzeć i tyle. Nie możesz się w tym wypadku powołać na Kodeks Pracy, który jest korzystny dla pracownika. Jeśli nie masz dodatkowego wynagrodzenia za pracę w święta, to możesz postarać się renegocjować umowę. Jeśli to nie będzie możliwe, to postrasz pracodawcę Państwową Inspekcją Pracy i w razie problemów poinformuj ją o tym, że pracujesz na zlecenie zamiast umowę o pracę. Przysługuje Ci roszczenie o ustalenie stosunku pracy.
 14. Krzysztof26

  BHP w szkole a wymagania prawne

  W godzinach pracy trzeba przeprowadzić szkolenie bhp, aczkolwiek w tym wypadku może być to zarówno w czasie godziny wychowawczej, czy też zebrania nauczycieli. Z pewnością łatwo przy wypadających zajęciach z powodu wycieczek etc. zorganizować czas na szkolenie bhp okresowe.
 15. Krzysztof26

  Urlop na żądanie - jak to wygląda?

  Pracodawca musi się nie lada nakłopotać, aby uzasadnić, że bez nas zawali się zakład pracy. Ponadto możliwość odmowy urlopu na żądanie wynika z orzecznictwa, a nie z kodeksu. W przeciwieństwie do samego kodeksu, który nie przewiduje jakichkolwiek wyjątków. Art. 167. Pracodawca jest obowiązany udzielić na żądanie pracownika i w terminie przez niego wskazanym nie więcej niż 4 dni urlopu w każdym roku kalendarzowym. Pracownik zgłasza żądanie udzielenia urlopu najpóźniej w dniu rozpoczęcia urlopu.
×