Skocz do zawartości

jaro

Członkowie
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana jaro w dniu 23 Września 2016

Użytkownicy przyznają jaro punkty reputacji!

Reputacja

1 Nie wyróżnia się

O jaro

  • Tytuł
    Nowicjusz
  1. Zawsze wydawało mi się, że same badania, wykonywane w sanepidzie są bezterminowe (chyba, że istnieją rozmaite przesłanki, przez które zainteresowany otrzyma nakaz wykonania ich powtórnie). Wizyta u lekarza medycyny pracy natomiast, powinna być odbywana regularnie (niestety nie wiem co jaki czas) - nie wykonanie tych badań byłoby wówczas równoznaczne z tym, że książeczka staje się nieaktualna.
  2. Dokładnie tak jak już zostało napisane wcześniej. Warto kupić zarejestrowanego food trucka, żeby zaoszczędzić czas i pieniądze. Co do samych wymagań - food truck to nic innego jak szeroko pojęta gastronomia, więc normy jakie należy spełnić są identyczne, jak w każdym lokalu gastronomicznym.
  3. jaro

    Gatronomia a zarost

    Dzień dobry, jestem przekonany, że żadne przepisy nie zakazują posiadania zarostu zarówno w pracy kelnera, jak i kucharza (i szeroko rozumianej gastronomii). W dzisiejszych czasach, kobiety chyba wolałyby być obsługiwane przez mężczyznę z zarostem, niż bez niego Ot, taka moda i upodobania
  4. Z tego co czytałem, w zgrzewce znajdowała się wyłącznie jedna butelka z innej partii - oczywiście była to ta woda, którą mężczyzna poparzył sobie przełyk i jamę ustną. Nie wiadomo czy ktoś tę butelkę podłożył celowo (np. zwalniany pracownik) czy było to jakieś niedopatrzenie. Sprawa jest nadal badana.
  5. Z tego co mi wiadomo to zarobki nie są zbyt wysokie. Raczej 3 tysięcy nie da się zarobić. A możesz uświadomić mnie co się dzieje w zakładach fryzjerskich i kosmetycznych? Jestem ciekawy, jakie zasady higieny nie są tam przestrzegane. Właściwie mało się o tym mówi, dlatego zainteresowało mnie to stwierdzenie.
  6. Zasad BHP, których należy przestrzegać w kuchni jest mnóstwo. Dotyczą głównie higieny osobistej, rozmaitych chorób, odzieży oraz odpowiednich dokumentów. Warto zapoznać się z poniższym tekstem - myślę, że to wystarczający zbiór informacji w tym temacie:
  7. Dzień dobry, mam pytanie. Czy istnieją jakieś przepisy, które regulują w sposób jednoznaczny częstotliwość badania wody w zakładach żywienia zbiorowego? Szukam, szukam i niestety nie mogę znaleźć odpowiedzi, która by mnie usatysfakcjonowała. Czy jeśli taki przepis istnieje, mógłby ktoś mi go zacytować? Dziękuję serdecznie.
  8. Dzień dobry, zastanawiam się, jakie wymagania należy spełnić, by móc sprzedawać szeroko rozumianą żywność za pośrednictwem internetu? Czy są to również jakieś wymogi sanitarne (jeśli tak, to w jakich sytuacjach i jakie wymogi) czy wyłącznie rejestracja owej działalności? Pozdrawiam serdecznie.
  9. Jeżeli chodzi o wyjścia ewakuacyjne to przepisy regulują bardzo wiele. Warto się zapoznać z informacjami zawartymi w tym linku, bo ja nie jestem w stanie wszystkiego przytoczyć. http://www.arslege.pl/rozporzadzenie-ministra-infrastruktury-w-sprawie-warunkow-technicznych-jakim-powinny-odpowiadac-budynki-i-ich-usytuowanie/k218/s3078/
  10. Jakiś czas temu był pomysł. aby wprowadzić obowiązek posiadania czujnika gazu w różnego rodzaju obiektach budowlanych. Niestety nie jestem w stanie określić czy te przepisy weszły w życie czy jednak skończyło się wyłącznie na planach. Jeśli jednak jest taki obowiązek to z pewnością zainstalowanie spoczywa na właścicielu budynku.
  11. Z tego co pamiętam to parę lat temu był pomysł na wprowadzenie obowiązku posiadania czujnika gazu/czadu w różnego rodzaju obiektach budowlanych. Niestety nie wiem czy te przepisy weszły w życie czy skończyło się wyłącznie na planach. Ceny najtańszych czujników kształtują się w granicach 100 zł, natomiast najdroższe nawet kilkaset złotych.
  12. Dzień dobry, zastanawiam się jak często powinny być przeprowadzane ćwiczenia przeciwpożarowe? Czy to jest uzależnione od ilości osób znajdujących się w obiekcie czy raczej przepisy są identyczne bez względu na ten czynnik? Kto decyduje o terminie przeprowadzania ćwiczeń przeciwpożarowych? Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności