Skocz do zawartości

Patria44

Członkowie
 • Liczba zawartości

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Patria44

 • Tytuł
  Nowicjusz

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. A gdzie zgłosił te informacje? Jeśli jest to związane z postępowaniem egzekucyjnym, to przypuszczam, że przetwarzanie tych danych ma podstawę w przepisach, ale musiałbym to sprawdzić. Zawsze możesz zgłosić skargę do odpowiedniej izby komorniczej, która w ten sposób zajmie się tą sprawę i ewentualnie zastosuje odpowiednią karę dla komornika.
 2. Witam, czy przekształcenie spółki poprzez zmianę formy prawnej i połączenie jej z inną spółką ma wpływ na obowiązki w zakresie ochrony danych osobowych? Czy też nie będę musiał wprowadzać jakichkolwiek zmian?
 3. Witam, czy przekształcenie spółki poprzez zmianę formy prawnej i połączenie jej z inną spółką ma wpływ na obowiązki w zakresie ochrony danych osobowych? Czy też nie będę musiał wprowadzać jakichkolwiek zmian?
 4. Wystąp do jednostki Policji, w której pracuje określony policjant o udostępnienie informacji publicznej, tj. danych osobowych tego policjanta. Powołaj się na ustawę, które przedstawiła Natalia. Nie mają Ci prawa odmówić, gdyż nie mamy do czynienia tutaj z żadną sferą prywatności. Co więcej, możesz zlożyć skargę na tego policjanta, w związku z nieprzedstawieniem tobie informacji o nim. Moim zdaniem to poważne naruszenie.
 5. Gdy idzie o naruszenie dóbr osobistych to zastosowanie znajdzie KC art. 23, a w związku z tym nie jest to kwestia powierzona do zadań GIODO. W przypadku naruszenia jednych z dóbr osobistych musisz do sądu wystąpić z odpowiednim pozwem.
 6. Zastosowanie znajdzie w tym wypadku art. 25, a nie 24. 24 dotyczy się sytuacji, w której ty uzyskujesz dane od określonej osoby. Natomiast art. 25 dotyczy się sytuacji, gdy uzyskujesz dane osoby nie od niej, a od osoby trzeciej. Kopiować mi się go nie chce, ale znajdziesz tam bardzo podobne obowiązki informacyjne. A kupowanie baz w większości jest nielegalne, bo nikt nie może sprawdzić, czy Ci użytkownicy wyrazili zgodę (a często są to liczby rzędem 100.000 użytkowników). Ale póki co nikt z tego powodu nie robi problemów.
 7. W Polsce nie masz w zasadzie legalnych baz danych. Wszystkie są zbierane na dziko, albo też sprzedaje się bazy danych z różnych forum, gdzie nie wiadomo do końca, czy dana osoba wyraziła zgodę na informacje od osób trzecich. Aczkolwiek z doświadczenia wiem, że w tym wypadku akurat prawie nikt nie liczy się z odpowiedzialnością. W tym wypadku liczy się raczej efekt marketingowy.
 8. Wszystkich, chociaż na ucznia są inne sposoby Skarga do rodziców, albo wiadomość, że mają zapłacić 500 zł z pewnością będzie bardzo pouczająca
 9. A dałbym sobie głowę uciąć, że przepisy ustawy o ochronie danych osobowych znajdą swoje zastosowanie także do osób zmarłych .. A co z obowiązkiem przechowywania danych osobowych? Skoro ustawa o ochronie danych osobowych już nie chroni takich danych, to mogę je po prostu usunąć?
 10. Tak, jak najbardziej. W ten sposób przetwarzasz dane osobowe w postaci wizerunku określonych osób, który łącznie z innymi danymi pozwala na określenie ich tożsamości. Najczęściej taki zbiór danych osobowych zgłasza się do GIODO. Zobacz na jego stronę, a znajdziesz tam wiele takich baz danych osobowych pod różnymi nazwami.
 11. Zawsze można zgłosić problem do Państwowej Inspekcji Pracy. Wtedy na pewno przyjdzie pomoc z zewnątrz, poparta możliwością zastosowania odpowiednich sankcji.
 12. Nie przypominam sobie, aby jakiekolwiek przepisy regulowały tą kwestię. W tym wypadku odpowiedni przydział mydła, herbaty, czy innych rzeczy jest wolą pracodawcy, a więc może przyznać wedle swojego uznania. Jakie masz w związku z tym problemy?
 13. W Ustawie z dnia 8 kwietnia 2010 r. o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych zostały wprowadzone przepisy, które nakładają 500 zł grzywny na osoby, które palą na terenie szkoły. Dyrektor powinien odpowiednie oznaczenie postawić w zakładzie pracy.
 14. To dyrektor jest odpowiedzialny za stosowanie przepisów dotyczących BHP. Obowiązek taki istnieje raz na dwa lata, a przeprowadzić ćwiczenia ewakuacyjne może każdy z nauczycieli, nie ma w tym wypadku żadnych dodatkowych wymagań.
 15. Temperatura powinna wynosić co najmniej 18 stopni Celcjusza, jeśli jest mniejsza to jest obowiązek zawieszenia zajęć szkolnych. Maksymalna temperatura to około 30 stopni Celcjusza.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...