Skocz do zawartości

Patria44

Członkowie
 • Liczba zawartości

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Patria44

 • Tytuł
  Nowicjusz

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. A gdzie zgłosił te informacje? Jeśli jest to związane z postępowaniem egzekucyjnym, to przypuszczam, że przetwarzanie tych danych ma podstawę w przepisach, ale musiałbym to sprawdzić. Zawsze możesz zgłosić skargę do odpowiedniej izby komorniczej, która w ten sposób zajmie się tą sprawę i ewentualnie zastosuje odpowiednią karę dla komornika.
 2. Witam, czy przekształcenie spółki poprzez zmianę formy prawnej i połączenie jej z inną spółką ma wpływ na obowiązki w zakresie ochrony danych osobowych? Czy też nie będę musiał wprowadzać jakichkolwiek zmian?
 3. Witam, czy przekształcenie spółki poprzez zmianę formy prawnej i połączenie jej z inną spółką ma wpływ na obowiązki w zakresie ochrony danych osobowych? Czy też nie będę musiał wprowadzać jakichkolwiek zmian?
 4. Wystąp do jednostki Policji, w której pracuje określony policjant o udostępnienie informacji publicznej, tj. danych osobowych tego policjanta. Powołaj się na ustawę, które przedstawiła Natalia. Nie mają Ci prawa odmówić, gdyż nie mamy do czynienia tutaj z żadną sferą prywatności. Co więcej, możesz zlożyć skargę na tego policjanta, w związku z nieprzedstawieniem tobie informacji o nim. Moim zdaniem to poważne naruszenie.
 5. Gdy idzie o naruszenie dóbr osobistych to zastosowanie znajdzie KC art. 23, a w związku z tym nie jest to kwestia powierzona do zadań GIODO. W przypadku naruszenia jednych z dóbr osobistych musisz do sądu wystąpić z odpowiednim pozwem.
 6. Zastosowanie znajdzie w tym wypadku art. 25, a nie 24. 24 dotyczy się sytuacji, w której ty uzyskujesz dane od określonej osoby. Natomiast art. 25 dotyczy się sytuacji, gdy uzyskujesz dane osoby nie od niej, a od osoby trzeciej. Kopiować mi się go nie chce, ale znajdziesz tam bardzo podobne obowiązki informacyjne. A kupowanie baz w większości jest nielegalne, bo nikt nie może sprawdzić, czy Ci użytkownicy wyrazili zgodę (a często są to liczby rzędem 100.000 użytkowników). Ale póki co nikt z tego powodu nie robi problemów.
 7. W Polsce nie masz w zasadzie legalnych baz danych. Wszystkie są zbierane na dziko, albo też sprzedaje się bazy danych z różnych forum, gdzie nie wiadomo do końca, czy dana osoba wyraziła zgodę na informacje od osób trzecich. Aczkolwiek z doświadczenia wiem, że w tym wypadku akurat prawie nikt nie liczy się z odpowiedzialnością. W tym wypadku liczy się raczej efekt marketingowy.
 8. A dałbym sobie głowę uciąć, że przepisy ustawy o ochronie danych osobowych znajdą swoje zastosowanie także do osób zmarłych .. A co z obowiązkiem przechowywania danych osobowych? Skoro ustawa o ochronie danych osobowych już nie chroni takich danych, to mogę je po prostu usunąć?
 9. Tak, jak najbardziej. W ten sposób przetwarzasz dane osobowe w postaci wizerunku określonych osób, który łącznie z innymi danymi pozwala na określenie ich tożsamości. Najczęściej taki zbiór danych osobowych zgłasza się do GIODO. Zobacz na jego stronę, a znajdziesz tam wiele takich baz danych osobowych pod różnymi nazwami.
 10. Podstawą w tym wypadku jest uzyskanie koncesji na możliwość prowadzenia takiego sklepu. W tym wypadku musisz złożyć wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, którzy są uprawnieni do jego uwzględnia, pod względem przepisów gminnych. Potem będziesz musiał wnieść jeszcze określoną opłatę (w zależności od sprzedawanego alkoholu od 500 do 2000 zł).
 11. Niestety, ale najczęściej tylko na niewiele więcej niż minimalną krajową można liczyć
 12. Dobrze gotować potrawy, unikać robienia jajecznicy (chyba że uprzednio będziesz gotował jajka przez 10 minut, w celu pozybcia się bakterii), Najwięcej bakterii znajduje się właśnie na skorupkach jajek. Trzeba uważać na produkty, które są zakażone odchodami zwierząt.
 13. Warto jeszcze uwzględnić maturę z biologii i starać się dostać na kierunki typu biologia, chemia itd. Z pewnością tytuł diagnosty laboratoryjnego pomoże w staraniu się o pracy w laboratorium, ale z tego już można podyplomówkę zrobić.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności