Skocz do zawartości

Szefowa

Członkowie
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Szefowa

  1. W przepisach nie określono liczy osób, od której trzeba przeprowadzać miejsce zbiórki. Miejsce zbiórki ewakuacyjne zawsze trzeba wyznaczyć, tutaj nie ma wyjątków. Ma być tyle miejsce, aby każdy z pracowników mógł swobodnie się poruszać w tej przestrzeni. §4 rozporządzenia o ochronie przeciwpożarowej budynków 2. Właściciele, zarządcy lub użytkownicy budynków oraz placów składowych i wiat, z wyjątkiembudynków mieszkalnych jednorodzinnych: f) drabiny ewakuacyjne, rękawy ratownicze, pojemniki z maskami ucieczkowymi, miejsca zbiórki do ewakuacji, miejsca lokalizacji kluczy do wyjść ewa
  2. Raz do roku należy wykonać przegląd przez osobę, która posiada w tym zakresie doświadczenie i kwalfikacji. Zazwyczaj nie wiemy, czy pracownik firmy, która zajmuje się przeglądem gaśnic (ja przynajmniej korzystam z usług jednej firmy) ma taką wiedzę/doświadczenie, czy też nie. No, ale w tym wypadku to już powinien być problem firmy, której zlecamy przegląd gaśnic, a nie nasz.
  3. Nie musisz, jest to zakazane. Badania okresowe, szkolenia bhp (wszelkie) mają być przeprowadzone w czasie pracy. Jeśli pracodawca nie spełnia tego warunku, to naraża się na karę rzędem 1-30 tys. zł. Jeśli chcesz dalej ruszyć temat, to zgłoś te naruszenie do PiP. Pozdrawiam
  4. A czy w prasie mogą być publikowane nazwiska w skórcie tj. Sandra. S etc. ? Czy też w ten sposób będziemy mogli także przedstawić tożsamość określonej osoby, a tym samym będzie to niedozwolone? Pozdrawiam
  5. Miałam do czynienia z wieloma monitoringami i nigdy ich nie zgłaszałam do GIODO. W praktyce nie jest to żadnym problemem A zresztą, wystarczy popytać po okolicznych firmach, czy zgłaszają monitoring do GIODO.
  6. Według mnie także nie ma takiej potrzeby. W tym wypadku wystarczy tylko stosować nowy adres do wpisów, które są dokonywane po zmianie adresu. I to wszystko!
  7. To dlaczego zawsze w ofertach pracy wymagają takiej klauzuli? Jest jakaś podstawa na to?
  8. Musi przekazać informacje, o których pisał @Kargul, uzyskać zgodę oraz zapewnić odpowiedni ich poziom bezpieczeństwa poprzez odpowiednio przyszykowane dokumenty tj. politykę bezpieczeństwa oraz instrukcję zarządzania systemem informatycznym. Z tego co pamiętam, to są to wszystkie niezbędne dokumenty. Pozdrawiam
  9. Nadużycia komorników w tym zakresie były już przyczynkiem do wielu artykułów w gazetach. Nie może on przekazać info o zajęciu wynagrodzenia różnym prywatnym firmom, które zajmują się zbieraniem informacji o zadłużeniu.
  10. Większość baz, które są dostępne na allegro to na 99% nielegalne bazy danych. Adresy są masowo pobierane, a sama skuteczność takiego mailingu jest zerowa. Nie polecam, w szczególności że trzeba zapłacić często 100-300 zł.
  11. Jeśli spółka wchodzi w wszystkie prawa i obowiązki poprzedniej spółki, to w tym wypadku nie musisz moim zdaniem odbierać kolejnej zgody. Wszystkie zgody, które zostały wyrażone względem poprzedniej spółki, przechodzą na następną.
  12. Cześć, czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak zostać ABI w firmie? Generalnie chciałabym pójść w tym kierunku, tyko nie wiem od czego zacząć. Czy skorzystać z kursów, które są oferowane na rynku, czy też mogę samemu się nauczyć niezbędnych rzeczy? 2. Na jakie zarobki może liczyć ABI?
  13. Wszystkie adresy e-mail należy traktować jako dane osobowe. W tym wypadku nie ma żadnych wyjątków, bo masz obowiązek zgłosić do GIODO bazę danych adresów e-mail. Sam nigdy nie będziesz wiedział, które z nich mogą być w przyszłości danymi osobowymi, a które nie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności