Skocz do zawartości

Bartek

Członkowie
 • Liczba zawartości

  33
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Bartek

 • Tytuł
  Początkujący
 1. A obcokrajowca, który przebywa w kraju obowiązują inne prawa niż jego obywateli?
 2. Bartek

  Szkolenie przez Skype

  Są kursy BHP przez internet więc nie ma z tym problemu.
 3. Spawacz - osoba, która łączy części i elementy konstrukcyjne wykonane ze stali, żeliwa, metali nieżelaznych i ich stopów przez ręczne spawanie gazowe i łukiem elektrycznym. Zawód spawacza jest uregulowany prawnie jedynie w części zadań zawodowych. Zgodnie z Ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym zaświadczenie kwalifikacyjne potwierdzające umiejętności, wiedzę oraz znajomość norm i przepisów dotyczy czynności spawania, zgrzewania w toku wytwarzania, montażu, naprawy i modernizacji urządzeń technicznych i ich elementów. Wynika to z faktu, że urządzenia techniczne oraz ich cz
 4. Kasia dobrze piszę, odzież i obuwie robocze pracodawca wydaję tak jak ma w regulaminie wewnętrznym firmy. Dużo zależy od charakteru pracy, w jednej odzież zużywa się szybciej, w drugiej wolniej. Pracodawca ma jednak obowiązek zawsze wydać nową jeżeli stara uległa zniszczeniu.
 5. Nie odbieraj telefonu, powiedz szefowi, że jedziesz na dwa tygodnie w góry, gdzie nie będzie zasięgu albo będzie bardzo słaby i niestety nie jest możliwe, żebyś obsługiwał klientów. Rozumiem, że można zadzwonić do pracownika, który przebywa na urlopie w jakiejś ważnej sprawie życia i śmierci ale urlop masz po to, żeby od tej pracy odpocząć a nie pracować gdzieś nad morzem albo w górach. I proponowałbym po prostu powiedzieć szefowi, że telefonów odbierać nie będziesz chyba, że zapewni Ci za to dodatkowe wynagrodzenie. Czasami jednak trzeba być stanowczym w pewnych sprawach i nie ma innej rady.
 6. Z jakiej reguły? Takiego pracownika powinno się zwolnić od razu dyscyplinarnie i tyle. Jeżeli by stawiał opór przed badaniem alkomatem czy coś to wzywa się policję a oni już ustawią takiego delikwenta do pionu.
 7. Jakie 20 dni? Ilość dni zależy od czasu pracy więc z łaski swojej nie wprowadzaj ludzi w błąd. Urlop na żądanie zawiera się w urlopie wypoczynkowym, nie są to dni dodatkowe. To 4 dni, niezależnie od tego ile dni urlopu się ma. Pracodawca może odmówić urlopu na żądanie jak każdego innego. Nie ma tutaj jakiegoś wyjątku.
 8. Tylko trzeba pamiętać o tym, że pozwolenie od sanepidu dostaję się na swoją działalność, food truck, który już ma uprawnienia wraz z nowych właścicielem będzie musiał procedurę przejść od nowa. Ułatwienie jest takie, że powinna to być już tylko formalność.
 9. Pytanie co dokładnie rozumiemy przez posiłki dietetyczne. Dodatkowo dietetyk wcale nie jest wymagany, nie jeden koksujący chłopak na siłowni, który dba o to co je ma większa wiedzę na ten temat niż dietetycy. I sanepid będzie zwracał uwagę na to jak przygotowujesz te posiłki oraz w jakich warunkach jest przechowywana żywność. Najlepiej jakbyś zapoznał się z ogólnymi przepisami sanepidu odnośnie lokali gastronomicznych czy coś w tym stylu.
 10. Jaką dokładnie żywność? Jednak moim zdaniem sanepid będzie miał na pewno jakieś przepisy dotyczące tego tematu ponieważ to tak czy siak styczność z żywnością. Dodatkowo musi być ona przechowywana w odpowiednich warunkach, żeby się nie psuła itp.
 11. Możecie podać źródło tych informacji? Bo o niczym takim nie słyszałem. Jakiś link albo odnośnik.
 12. Cześć, a możesz podać jakieś źródło? Bo z tego co wiem, to w żadnych ustawach nie jest podany czas ważności tych badań.
 13. Wątpię, żeby w takim wypadku wystarczyło jedynie spotkanie integracyjne, żeby rozwiązać problem.
 14. Pracodawca może Cie zwolnić w praktyce jak wrócisz, da Ci takie okres wypowiedzenia jaki obowiązuje na Twojej umowie i tyle. Może Ci podać przyczynę ale też nie musi, zresztą wystarczy tak banalny powód jak redukcja zatrudnienia i po sprawie.
 15. Bartek

  Kolor instrukcji

  Nie spotkałem się jeszcze z innymi kolorami niż żółty jeżeli chodzi o BHP oraz czerwony jeżeli o przeciwpożarową instrukcję.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...