Skocz do zawartości

Bartek

Członkowie
 • Liczba zawartości

  33
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Bartek

 1. A obcokrajowca, który przebywa w kraju obowiązują inne prawa niż jego obywateli?
 2. Bartek

  Szkolenie przez Skype

  Są kursy BHP przez internet więc nie ma z tym problemu.
 3. Spawacz - osoba, która łączy części i elementy konstrukcyjne wykonane ze stali, żeliwa, metali nieżelaznych i ich stopów przez ręczne spawanie gazowe i łukiem elektrycznym. Zawód spawacza jest uregulowany prawnie jedynie w części zadań zawodowych. Zgodnie z Ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym zaświadczenie kwalifikacyjne potwierdzające umiejętności, wiedzę oraz znajomość norm i przepisów dotyczy czynności spawania, zgrzewania w toku wytwarzania, montażu, naprawy i modernizacji urządzeń technicznych i ich elementów. Wynika to z faktu, że urządzenia techniczne oraz ich części mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia osób znajdujących się w zasięgu ich potencjalnego oddziaływania. Spawanie np. zbiorników ciśnieniowych, napełnianych później gazem musi być dokonywane przez osoby posiadające w tym względzie odpowiednie kwalifikacje. Aby zostać spawaczem urządzeń technicznych lub ich części należy spełnić następujące wymagania: posiadać wyższe wykształcenie techniczne i co najmniej dwuletnią praktykę zawodową lub posiadać wykształcenie średnie techniczne i co najmniej pięcioletnią praktykę zawodową; posiadać znajomość norm, przepisów o dozorze technicznym i warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie prowadzonej działalności; zdać egzamin sprawdzający kwalifikacje. Obowiązki spawacza będą zależały od tego w jakim zakładzie pracy będzie pracował, co też tam będzie spawał, jakie elementy.
 4. Kasia dobrze piszę, odzież i obuwie robocze pracodawca wydaję tak jak ma w regulaminie wewnętrznym firmy. Dużo zależy od charakteru pracy, w jednej odzież zużywa się szybciej, w drugiej wolniej. Pracodawca ma jednak obowiązek zawsze wydać nową jeżeli stara uległa zniszczeniu.
 5. Nie odbieraj telefonu, powiedz szefowi, że jedziesz na dwa tygodnie w góry, gdzie nie będzie zasięgu albo będzie bardzo słaby i niestety nie jest możliwe, żebyś obsługiwał klientów. Rozumiem, że można zadzwonić do pracownika, który przebywa na urlopie w jakiejś ważnej sprawie życia i śmierci ale urlop masz po to, żeby od tej pracy odpocząć a nie pracować gdzieś nad morzem albo w górach. I proponowałbym po prostu powiedzieć szefowi, że telefonów odbierać nie będziesz chyba, że zapewni Ci za to dodatkowe wynagrodzenie. Czasami jednak trzeba być stanowczym w pewnych sprawach i nie ma innej rady.
 6. Z jakiej reguły? Takiego pracownika powinno się zwolnić od razu dyscyplinarnie i tyle. Jeżeli by stawiał opór przed badaniem alkomatem czy coś to wzywa się policję a oni już ustawią takiego delikwenta do pionu.
 7. Jakie 20 dni? Ilość dni zależy od czasu pracy więc z łaski swojej nie wprowadzaj ludzi w błąd. Urlop na żądanie zawiera się w urlopie wypoczynkowym, nie są to dni dodatkowe. To 4 dni, niezależnie od tego ile dni urlopu się ma. Pracodawca może odmówić urlopu na żądanie jak każdego innego. Nie ma tutaj jakiegoś wyjątku.
 8. Tylko trzeba pamiętać o tym, że pozwolenie od sanepidu dostaję się na swoją działalność, food truck, który już ma uprawnienia wraz z nowych właścicielem będzie musiał procedurę przejść od nowa. Ułatwienie jest takie, że powinna to być już tylko formalność.
 9. Pytanie co dokładnie rozumiemy przez posiłki dietetyczne. Dodatkowo dietetyk wcale nie jest wymagany, nie jeden koksujący chłopak na siłowni, który dba o to co je ma większa wiedzę na ten temat niż dietetycy. I sanepid będzie zwracał uwagę na to jak przygotowujesz te posiłki oraz w jakich warunkach jest przechowywana żywność. Najlepiej jakbyś zapoznał się z ogólnymi przepisami sanepidu odnośnie lokali gastronomicznych czy coś w tym stylu.
 10. Jaką dokładnie żywność? Jednak moim zdaniem sanepid będzie miał na pewno jakieś przepisy dotyczące tego tematu ponieważ to tak czy siak styczność z żywnością. Dodatkowo musi być ona przechowywana w odpowiednich warunkach, żeby się nie psuła itp.
 11. Możecie podać źródło tych informacji? Bo o niczym takim nie słyszałem. Jakiś link albo odnośnik.
 12. Cześć, a możesz podać jakieś źródło? Bo z tego co wiem, to w żadnych ustawach nie jest podany czas ważności tych badań.
 13. Wątpię, żeby w takim wypadku wystarczyło jedynie spotkanie integracyjne, żeby rozwiązać problem.
 14. Pracodawca może Cie zwolnić w praktyce jak wrócisz, da Ci takie okres wypowiedzenia jaki obowiązuje na Twojej umowie i tyle. Może Ci podać przyczynę ale też nie musi, zresztą wystarczy tak banalny powód jak redukcja zatrudnienia i po sprawie.
 15. Bartek

  Kolor instrukcji

  Nie spotkałem się jeszcze z innymi kolorami niż żółty jeżeli chodzi o BHP oraz czerwony jeżeli o przeciwpożarową instrukcję.
 16. Dokładnie, wszystko zależy od rodzaju działalności którą w internecie prowadzimy oraz jej zasięgu. Czym jest większa to lepiej regulamin mieć zrobiony na tip top.
 17. To jest chyba standardowe oznakowanie drzwi ewakuacyjnych, z innymi się nie spotkałem i normę o której mówisz też spełnia z tego co się orientuję.
 18. Czyli Twoja wiedza tym temacie jest tylko teoretyczna...
 19. Co nie zmienia faktu, że prawa co do joty w tej sprawie nie przestrzegacie. Miałeś w ogóle styczność z taką kontrolą, że jesteś tego pewien?
 20. Powołujesz się na przepisy Franek a sam jak się przyznałeś w poprzednim poście zmieniacie hasła co 60 dni, więc też do końca ich respektujecie, poszliście po rozum do głowy i po prostu zmodyfikowaliście to co było absurdalne jeżeli chodzi o rozporządzenie MSWiA w sprawie danych osobowych.
 21. To jest jednak w dużej mierze sporo przegięcie moim zdaniem. Rozumiem, że może być potrzeba zrobienia takiego zdjęcia, jednak jeżeli pracownik sobie tego nie życzę to coś takiego nie powinno mieć miejsca. Cholera wie co potem dzieję się z tym zdjęciem, nie chciałbym, żeby moja twarz była pokazywana na jakiś szkoleniach jako przykład łamania BHP.
 22. No tak, jeżeli hasło jest w miarę proste do zapamiętania to nie ma problemu, jednak co jeżeli to przypadkowy ciąg liter oraz cyfr dodatkowo z znakami oraz dużymi literami? Coś takiego również zapamiętasz bez problemu?
 23. Tak jak piszę William, dajesz taki znak i po problemie, ewentualnie na samych drzwiach możesz to w jakiś sposób jeszcze zaakcentować.
 24. Jezus, że komuś chce się wymyślać tak bzdurne przepisy i komplikować życie wszystkim, przecież to jest całkowicie bez sensu, kto przy zdrowych zmysłach zmienia hasło co 30 dni, jeszcze dodatkowo je zapamiętuje i nigdzie sobie nie zapisuje. Faktycznie, to musi poprawiać bezpieczeństwo w firmie jak cholera.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...