Skocz do zawartości

KatarzynaR

Członkowie
 • Liczba zawartości

  26
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O KatarzynaR

 • Tytuł
  Nowicjusz
 1. Dokładnie tak jak zostało już napisane - nie więcej niż 4 godziny przed monitorem mogą spędzać kobiety ciężarne - jeśli pracodawca się nie dostosuje, może zapłacić dużą karę. Ograniczenie to dotyczy także nieletnich praktykantów. Nie wiem czy jeszcze ktoś należy do tej grupy. Pozdrawiam serdecznie.
 2. To Twoja firma i masz prawo założyć monitoring. I pracownicy będą się czuli bezpiecznie (oczywiście Ci uczciwi, niemający nic na sumienie) i Ty będziesz spokojniejszy. Tak jak zostało wspomniane, nie można montować kamer w szatniach i toaletach, ale to oczywiste. Pozdrawiam serdecznie.
 3. Jak postępować z pracownikiem nietrzeźwym? Zależy od pracodawcy. To, że nie może pracować po pijanemu to jedno, ale to czy pracodawca da mu drugą szansę to już wyłącznie jego decyzja. Ma prawo zwolnić go dyscyplinarnie, ponieważ w sposób rażący naruszył obowiązki pracownicze. Pozdrawiam.
 4. Przyznam Ci rację, lubię mężczyzn z zarostem i nie obraziłabym się, gdyby właśnie taki obsłużył mnie w restauracji albo dla mnie gotował Nigdy nie pomyślałabym, że broda czy wąsik mogą stanowić jakikolwiek problem w lokalach gastronomicznych. Na szczęście nijak ma się to do przepisów
 5. Dziwi mnie to, że woda zatruta była tylko w jednej butelce. Gdyby coś było na rzeczy to raczej poszkodowana nie została by tylko jedna osoba. Sama nie wiem co o tym myśleć.
 6. Zgodzę się z tym, że często ćwiczący chłopak z siłowni ma większą wiedzę niż niejeden dietetyk, jednak uważam, że jest to bardzo odpowiedzialne zajęcie. Tak jak już zostało wspomniane, niektórzy chorują - cukrzyca, celiakia i inne, w których dieta musi być idealnie dopasowana. Za układaniem diety dla osób chorych muszą stać osoby, które się na tym znają, bo można zaszkodzić swojemu klientowi.
 7. Wszyscy wiedzą, jak on się zachowuje i jak traktuje innych, ale wszyscy milczą. Dlatego wcześniej wspomniałam, że niektórzy pozwalają się źle traktować, bo boją się utraty pracy. Nie widzę żadnych szans, żeby oni w końcu zaczęli mówić. Praca jest dla nich ważniejsza niż szacunek do samego siebie. Niestety...
 8. Niestety nie jestem fachowcem w tym temacie, dlatego nie jestem w stanie udzielić konkretnej odpowiedzi. Jedyne co udało mi się znaleźć w internecie to tylko to jedno zdanie, mam nadzieję, że pomoże: "Wniosek o zatwierdzenie i wpis do rejestru zakładów należy złożyć w terminie co najmniej 14 dni przed dniem rozpoczęcia planowanej działalności." Myślę zatem, że powinni zmieścić się w tych dwóch tygodniach.
 9. Dzień dobry. Trudno mi to jednoznacznie określić, ponieważ nie znam zakresu obowiązków obu tych grup. Wiem jednak, że jeżeli obowiązki się od siebie różnią oraz stanowisko stwarza inne zagrożenia niż poprzednie to z pewnością takowe szkolenie powinno być przeprowadzone. Może ktoś inny z większą wiedzą wypowie się w temacie.
 10. Z tego co mi wiadomo to wszystko zależy od rodzaju pracy. Jedna wymaga częstszych szkoleń, inna rzadszych. Jedno jest pewne - niezależnie od rodzaju pracy, musi być ono regularnie powtarzane. Najdłuższa odległość między jednym, a drugim szkoleniem wynosi 3 lata. Pozdrawiam serdecznie.
 11. Nie można dać sobie wejść na głowę! Jeśli granice zostaną jasno wyznaczone to nikt nie powinien ich przekraczać. Zgadza się, to dorośli ludzie, ale sama grupa znajdująca się na szkoleniu czasami rozprasza i zaczynają się niepotrzebne dyskusje. Wiem, że łatwo mówić, ale trzeba potrafić zapanować nad uczestnikami.
 12. Uważam, że tak. Musi mieć zarówno ważne badania lekarskie, jak i uczestniczyć w szkoleniu BHP. Skoro pracuje w Polsce to obowiązują go identyczne zasady, jak każdego innego pracownika. U nas są takie, a nie inne przepisy, a on w tej sytuacji nie ma innego wyjścia, jak się do nich dostosować. Pozdrawiam.
 13. Wiem, że to jest mobbing. Gdybym tylko miała jakiekolwiek dowody jego winy to na pewno bym tego tak nie zostawiła, ale niestety. Nie miałam na niego żadnego "haka". Co ciekawe, pracują tam też inne osoby, które również są przez niego źle traktowane, ale nie robią z tym nic. Kompletnie nic. Nawet u szefa nie były w tej sprawie.
 14. Dzień dobry. Z tego się orientuję to tak, musisz obowiązkowo przeprowadzić szkolenie BHP. Sama kiedyś byłam stażystką i już w pierwszym tygodniu stażu musiałam uczestniczyć w szkoleniu BHP i podpisać listę, dlatego myślę że jest to konieczne. Pozdrawiam serdecznie.
 15. Dokładnie! Mam identycznie zdanie w tym temacie. Był jeden dzień kiedy przeszedł samego siebie - wróciłam do domu z płaczem i powiedziałam, że koniec. Nie pozwolę się tak traktować nawet jeśli miałabym kolejne miesiące spędzić na bezrobociu. Z perspektywy czasu wiem, że to była najlepsza decyzja jaką mogłam wtedy podjąć.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...