Skocz do zawartości

Jak się przygotowac do kontroli sanepidu?


Nataliamisiek

Rekomendowane odpowiedzi

Z pewnością musisz zwrócić szczególną uwagę na stan higieniczny i sanitarny całego obiektu oraz sprzętu. Jeśli utrzymujecie czystość na co dzień to kontrola nie powinna stanowić dla Was większego problemu. Często sprawdzana jest podczas kontroli toaleta. Znalazłam taki zapis: 

Cytat

 

Prawidłowo wyposażone stanowisko do mycia rąk powinno zawierać:

instrukcję do mycia rąk;

bakteriobójcze mydło w płynie;

dystrybutor ręczników jednorazowych;

szczoteczkę do paznokci;

kosz na śmieci, otwierany bez użycia rąk.

W żadnym wypadku nie stosuj mydła w kostce. W zakładzie wszyscy pracownicy korzystają z takiego mydełka, jedni bardziej dbają o higienę, a drudzy mniej. Ci mniej zatroskani o higienę, niedokładnie myjąc ręce, pozostawiają mnóstwo zarazków na mydlanej kostce, w której bakterie się rozwijają. Gdy urzędnik zobaczy taką kostkę mydła, to nie będzie miał wesołej miny.

 

 

Odnośnik do odpowiedzi

O i to jest także ciekawe:

Cytat

 

Pamiętaj o dobrych nawykach i pilnuj, żeby Twoi pracownicy przykładali dużą wagę do higieny. Pozwoli to im nie zaliczyć wpadki podczas obecności pracownika sanepidu. Oto najczęstsze mankamenty, na których są przyłapywani pracownicy:

próbowanie potraw palcem;

ponowne wykorzystanie brudnych naczyń do innego celu;

stawianie surowców lub innych artykułów żywnościowy na podłodze;

podnoszenie kawałków żywności z podłogi i ponowne ich umieszczanie w potrawie.

 

 

Odnośnik do odpowiedzi

 

Podczas odbioru i kontroli należy posiadać:

  • książkę kontroli 
  • książeczkę zdrowia 
  • projekt technologiczny lokalu
  • zeszyty do monitorowania temperatury lodówek, dostaw, mycia i dezynfekcji podłóg i urządzeń 
  • wyniki badania wody
  • umowa na wywóz śmieci 
  • umowa i wyniki na deratyzacji, dezynsekcji i dezynfekcji
  • umowę na dzierżawę zaplecza
  • szkolenie BHP 

 

To są podstawowe rzeczy, bez tego kontroli nie przejdziesz. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Dnia 10.10.2016 o 12:11, Bączek napisał:

Dobrze też gdyby pracownicy przygotowywali żywność w  rękawiczkach jednorazowych. Tych takich gumowych. Chociaż nie jestem pewna czy jest to wymagane. 

Z tego co wiem, to nie jest to wymagane. To trochę taka nowoczesna moda, że kucharz zakłada rękawiczki przy gotowaniu. 

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 10.10.2016 o 12:11, Bączek napisał:

Dobrze też gdyby pracownicy przygotowywali żywność w  rękawiczkach jednorazowych. Tych takich gumowych. Chociaż nie jestem pewna czy jest to wymagane. 

no właśnie są jakieś przepisy, które to regulują? bo jak ja szukałem to nic takiego nie znalazłem. trochę to dziwne moim zdaniem. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 months later...
Dnia ‎27‎.‎11‎.‎2016 o 08:17, TG'99 napisał:

no właśnie są jakieś przepisy, które to regulują? bo jak ja szukałem to nic takiego nie znalazłem. trochę to dziwne moim zdaniem. 

Nie ma przepisu, który by to dokładnie regulował. Ale jest to po prostu w dobrym geście.

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności