Skocz do zawartości

TG'99

Członkowie
  • Zawartość

15
  • Ostatnio

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O TG'99

• Ranga
    Nowicjusz
  1. a według mnie odpowiada jak najbardziej za to. szerzej na to patrząc chodzi o to, że to pracodawca decyduję na jakim sprzęcie pracuję pracownik i może przykład krzesła jest śmieszny ale doskonale pokazuję, że jeżeli pracodawca zainwestuję w dobry sprzęt, który będzie chronił kręgosłup w tym przypadku to może uniknąć takiego l4. drugą sprawą jest to, że czym lepszy sprzęt tym rzadziej trzeba go wymieniać i wbrew pozorom lepiej zapłacić raz a porządnie a nie wymieniać sprzęt raz na 2,3 miesiące. tak ja to widzę i mam nadzieję, że wyłożyłem ci wystarczająco dlaczego uważam, że pracodawca odpowiada za krzesło.
  2. można by prosić o jakieś podstawy prawne? bo nie raz w poprzedniej pracy (produkcja) robiliśmy po 12 godzin przez 5 dni roboczych i nikt nie robił problemu z tego powodu, że przekraczaliśmy liczy tutaj przez was podane. Wydają mi się to jakieś strasznie małe liczby, pracując po 12 godzin dziennie czy 4 godziny do nadgodziny w ciągu tygodnia mamy 20 godzin, czyli wystarczą 2 tygodnie i w miesiącu robimy 40 godzin. dodam tylko, że byłem zatrudniony na pełen etat i była to umowa o pracę. teraz naprawdę jestem ciekaw jak to wygląda ze strony prawa.
  3. za badania pracownika płaci pracodawca, musi mieć on podpisaną umowę z zakładem medycyny pracy. za wstępne, okresowe i kontrolne. nim pyta właśnie o badania kontrolne. nigdy nie dajcie się wprowadzić w błąd, że to wy musicie płacić za jakieś badania, to jest obowiązek pracodawcy i tylko wyłącznie jego. nawet, jeżeli przez miesiąc czy przez trzy byliście na chorobowym, to po powrocie z niego za badania płaci pracodawca.
  4. zgadzam się, sam pracował w fabryce na linii produkcyjnej i gdyby nie rotacja na różne stanowiska to bym zrezygnował po 3 miesiącach. ciężko jest pracować ciągle tak samo wydajnie jeżeli robi się non stop to samo. dla samej firmy to też lepiej bo przez to, że pracownik potrafi pracować na paru stanowiskach to zawsze może kogoś zastąpić w razie konieczności, gdy ktoś zachoruję lub będzie na urlopie. również dzięki takiej rotacji można wyłonić pracownika, który na danym stanowisku jest najwydajniejszy i może na nim pracować częściej niż ci którzy radzą sobie gorzej.
  5. mógłby ktoś wyszczególnić te uprawnienia?
  6. TG'99

1 strona instrukcja?

nie, może być na wielu stronach. ma być przede wszystkim zrozumiała dla pracownika. czyli nie powinno w niej być paragrafów ustaw itp, ma być napisana prostym zrozumiałym językiem.
  7. może dlatego, że było uchwalone w 1984 roku a patrząc na to jak szybko rozwijają się media to może być przestarzałe i niedostosowane do dzisiejszych czasów.
  8. TG'99

Ochrona danych a Facebook

wątpię, żeby bagiety się zajmowały takimi sprawami. no chyba, że da im to większą wykrywalność to wtedy pewnie się za to wezmą
  9. TG'99

Numer VIN a dane osobowe

dokładnie zgadzam się z AlicaP.
  10. TG'99

Adres IP a dane osobowe

http://www.giodo.gov.pl/319/id_art/2258/j/pl/ tutaj masz odpowiedź
  11. no właśnie są jakieś przepisy, które to regulują? bo jak ja szukałem to nic takiego nie znalazłem. trochę to dziwne moim zdaniem.
  12. a jak to zgłosić? pracodawca ma prawo zwolnić pracownika a żaden się nie przyzna, że to z powodu chorobowego. inną sprawą jest to, że pracownicy często traktują l4 jak urlop za 80% wynagrodzenia. przez takich cwaniaków potem tracą ludzie, którzy faktycznie mają jakieś problemy ze zdrowiem i na chorobowe muszą iść i wcale nie udają.
  13. TG'99

Grawerka

w takim wypadku powinna być jakaś ochrona słuchu jeżeli jest to uciążliwe. myślę, że spokojnie może to zgłosić do przełożonego lub do bhpowca w miejscu pracy. ten drugi raczej nie zostawi tego bez żadnego działania.
  14. hej pracownik ma prawo do odprawy w wysokości: jednomiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż 2 lata dwumiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli był zatrudniony u danego pracodawcy od 2 do 8 lat trzymiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli był zatrudniony u danego pracodawcy ponad 8 lat.