Skocz do zawartości

agata902

Członkowie
 • Liczba zawartości

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O agata902

 • Tytuł
  Nowicjusz

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Jeżeli chodzi o województwo śląskie to znalazłam Ośrodek Szkolenia Zawodowego Sokrates. Siedziba tej firmy znajduje się w Zabrzu. W programie szkolenia mają: 1. Zagrożenia pożarowe w obiekcie, przyczyny powstawania i rozprzestrzeniania się pożarów 2. Zadania i obowiązki pracowników w zakresie zapobiegania pożarom oraz wypadku powstania pożaru. 3. Podręczny sprzęt gaśniczy praktyczna znajomość użycia i zastosowania środków gaśniczych.
 2. Każdy kto kupił przeterminowaną żywność i zauważył to dopiero w domu, może zabrać produkt wraz z paragonem i udać się do powiatowego inspektora sanitarnego. Dojdzie wówczas do kontroli sklepu - właściciel będzie musiał niezwłocznie usunąć wszystkie przeterminowane produkty. Otrzyma karę do 1000 zł (w zależności od ilości asortymentu niezdatnego do spożycia). Tobie oczywiście należy się wówczas zwrot pieniędzy za zakupiony produkt.
 3. Z pewnością musisz zwrócić szczególną uwagę na stan higieniczny i sanitarny całego obiektu oraz sprzętu. Jeśli utrzymujecie czystość na co dzień to kontrola nie powinna stanowić dla Was większego problemu. Często sprawdzana jest podczas kontroli toaleta. Znalazłam taki zapis:
 4. Dzień dobry, zastanawiam się właśnie jak wygląda sytuacja wypadku w drodze do pracy czy też z pracy. Wiadomo, że jest on wywołany przyczyną zewnętrzną. Czy może zatem być uznawany jako wypadek przy pracy? Nie wiem jak to określić, skoro nie wydarzył się w samym miejscu pracy. Posiada ktoś wiedzę w tym temacie? Dziękuję, pozdrawiam.
 5. Zgadzam się z powyższymi odpowiedziami - musisz to załatwić możliwie najszybciej. Nie narażaj się na poważne problemy, które mogą mieć ogromny wpływ na Twoją karierę. Właściciel poniesie właściwie wyłącznie koszta, a odpowiedzialność za dokumentacje spoczywa właśnie na Tobie. Dobrze, że ogarnąłeś ten bałagan.
 6. Rozumiem, że chodzi Ci o szkolenie ogólne oraz szkolenie stanowiskowe (to są dwa rodzaje szkoleń wstępnych ;))? Szkolenie ogólne jest obowiązkowe bezwzględnie dla wszystkich pracowników, natomiast stanowiskowe jest bezpośrednio związane ze stanowiskiem pracy, które zajmuje pracownik. Jeśli zatem pracuje on na kilku stanowiskach, musi przejść szkolenie z każdego. Zarówno ogólne, jak i stanowiskowe może przeprowadzić każda osoba, która posiada ku temu odpowiednie kwalifikacje.
 7. Jeśli wypadki powtarzają się często to musisz koniecznie dokładnie przeanalizować ewentualne przyczyny ich powstawania. Rozejrzyj się i zastanów, co możesz zmienić, by zapewnić pracownikom bezpieczniejsze i bardziej komfortowe warunki. Ankieta (oczywiście anonimowa) również jest doskonałym pomysłem - pracownicy ocenią zagrożenia ze swojego punktu widzenia, a w tej sytuacji to raczej ich opinia jest najważniejsza.
 8. Ocenę ryzyka zawodowego można wykonać przez internet, jednak musisz pamiętać, by była ona sporządzona dokładnie i rzetelnie. Od tego zależy nie tylko bezpieczeństwo pracowników (co niewątpliwie jest priorytetem), ale także - co ważne dla samego pracodawcy - wydajność pracy oraz po wypadku ponoszenie kosztów ewentualnego procesu sądowego. Warto przeprowadzać ją regularnie.
 9. Jeżeli pracownik pracuje w danej firmie powyżej 6 miesięcy, a na zwolnieniu pozostaje ponad 182 dni to pracodawca może go zwolnić jeszcze przed powrotem do pracy - w związku z dezorganizacją pracy. Taka sama sytuacja jest w przypadku osób pracujących mniej niż 6 miesięcy, a na zwolnieniu są co najmniej 3 miesiące. Nawiązując do pytania - po Pana powrocie do pracy, pracodawca może rozwiązać z Panem umowę zachowując okres wypowiedzenia.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności