Skocz do zawartości
Marzena 45

Czy szkolenie BHP musi być w godzinach pracy?

Rekomendowane odpowiedzi

Szkolenie BHP powinno być wykonywane po godzinach pracy. Nigdy nie spotkałam się z tym, żeby szkolenie odbywało się w trakcie godzin pracy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, Sonsty765 napisał:

Szkolenie BHP powinno być wykonywane po godzinach pracy. Nigdy nie spotkałam się z tym, żeby szkolenie odbywało się w trakcie godzin pracy. 

Musi być przeprowadzone w godzinach pracy, absolutnie nie mogą tgo być dni wolne od pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 21.09.2016 o 17:22, Marzena 45 napisał:

Witam Was :)

Czas szkoleń z zakresu higieny i bezpieczeństwa należy uwzględnić w grafiku pracownika. ?

Tyko w godzinach pracy, a jak pracujesz od pon do pt. to weekendy nie wchodzą w gre. Dla pracodawcy może być to problem, żeby zorganizować to w takim czasie, by nie ciąg pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim niezależnie od tego czy takie szkolenie odbywa się w godzinach pracy to zalicza się je do godzin pracy. Jeśli będzie po godzinach to będzie się liczyć jako nadgodziny. Jeśli chodzi o szkolenia inne jak np. podnoszące kwalifikacje zawodowe pracowników to wtedy nie określa się dokładnie w jakich godzinach powinny występować. Pracodawca jest obowiązany zapewnić przeszkolenie pracownika w zakresie bezpieczeństwa i higieny pacy przed dopuszczeniem go do pracy oraz prowadzenie okresowych szkoleń w tym zakresie. Zarówno szkolenia wstępne jak i okresowe z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w czasie pracy i na koszt pracodawcy - art. 2373 § 2 i 3 ustawy z dnia 6 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z późn. zm.) – dalej k.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim wygląda to tak, że jeśli zaliczyć szkolenie bhp do czasu pracy to kiedy nie jest możliwe zorganizowanie ich w czasie pracy to będą te godziny liczone jako nadliczbowe albo pracę w dniu wolnym od niej w zaleznosci od tego gdzie ma miejsce takie szkolenie.

Jeśli np. pracodawca organizuje szkolenie w sobote wolną od pracy w godzinach od 10 do 14 to będzie to czas pracy pracownika. I wtedy pracodawca musi dać wolne w inny dzien.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 30.11.2016 o 02:42, cepelia napisał:

Przede wszystkim niezależnie od tego czy takie szkolenie odbywa się w godzinach pracy to zalicza się je do godzin pracy. Jeśli będzie po godzinach to będzie się liczyć jako nadgodziny. Jeśli chodzi o szkolenia inne jak np. podnoszące kwalifikacje zawodowe pracowników to wtedy nie określa się dokładnie w jakich godzinach powinny występować. Pracodawca jest obowiązany zapewnić przeszkolenie pracownika w zakresie bezpieczeństwa i higieny pacy przed dopuszczeniem go do pracy oraz prowadzenie okresowych szkoleń w tym zakresie. Zarówno szkolenia wstępne jak i okresowe z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w czasie pracy i na koszt pracodawcy - art. 2373 § 2 i 3 ustawy z dnia 6 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z późn. zm.) – dalej k.p.

Cepelia dobrze pisze. Na prostszy język, szkolenie może odbywać się w dni wolne, będzie jednak traktowane jako nadgodziny. Przynajmniej ja to tak rozumiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 17.12.2016 o 07:32, Marianek napisał:

Cepelia dobrze pisze. Na prostszy język, szkolenie może odbywać się w dni wolne, będzie jednak traktowane jako nadgodziny. Przynajmniej ja to tak rozumiem. 

Czyli szkolenia mogą odbywać się w innych godzinach, ale szkolenie bhp nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...