Skocz do zawartości

Grzesio

Członkowie
 • Liczba zawartości

  41
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Grzesio

 • Tytuł
  Początkujący

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. W ogóle nie rozumiem tego co napisałaś, a mam w tym temacie sporą wiedzę. Może napisz trochę bardziej szczegółowo, wtedy na pewno ktoś Ci pomoże.
 2. Dokładnie tak jest, nie ma więcej wytycznych jeśli o to chodzi. Po prostu "wystarczy" ktoś, kto będzie mógł wszystkie informacje takie osobie przekazac i tyle.
 3. A dlaczego powinny być wykonywane okresowo? Nie wystarczy w tych podanych przez Ciebie sytuacjach?
 4. Zgadzam się z Monią. Podpisać muszą wszyscy zainteresowani.
 5. A według mnie to wszystko jest możliwe. Może pomieszczenie było niedawno malowane albo wykładzina była czyszczona chemicznie? Jeśli wcześniej w innych warunkach albo zakładach pracy ta osoba nie miała alergii to może być możliwe że farba na ścianach albo pozostałości po środkach chemicznych sprawiły, że coś jest nie tak.
 6. A kiedy nie jest to uzasadnione tak ewidentnie?
 7. Oczywiście że jest to niemożliwe. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak trudno otrzymać stopień niepełnosprawności. Nawet najmniejszego, lekkiego stopnia. Na komisji lekarze naprawdę bardzo mocno podchodzą do tego co mówi osoba która się na komisje udała. Bardzo wnikliwie wypytują. Otrzymanie jakiegokolwiek stopnia niepełnsorpawności nigdy nie odbywa się bezproblemowo. Nie można go otrzymać bez przesłanek ku temu.
 8. Być może na pakowni warunki wcale nie są takie jakby się wam mogło wydawać. Jeśli pracownik ryzykuje swoim zdrowiem, a w tym przypadku nawet życiem żeby uniknąć pracy na pakowani to być może są jakieś mocne powody dla których to robi.
 9. Zgadzam się. Bardzo dobrm rozwiązaniem na początku drogi zawodowej, bezpośrednio po studiach jest podjęcie się stażu. To może dać dobry pogląd na to jak wygląda naprawdę taka praca. Bardzo wiele osób uważa ją za wygodną, bezpieczną i dobrze płatną. Wiem jednak z doświadczenia wielu znajomych którzy w sanepidzie pracują, ze to wcale nie jest taka bułka z masłem. Praca w sanepidzie jest często bardzo niewdzięczna i nieprzyjemna i niewiele osób o tym pamięta. Wszyscy chą otwierać lokale, puby i knajpy i wymagają podejścia luźnego i niewymagania niczego.A na tym ta praca niestety nie polega.
 10. Dokładnie, zgadzam się z Kosą. Dla mnie bardzo duże znaczenie ma to czy lokal ma toaletę. Brak toalety jest dla mnie niestosowny i bardzo niewygodny. Powinno się o tym pomyśleć zanim wybierze się lokal czy zdecyduje na rozłożenie wydatków, tak żeby wystarczyło tez na toaletę. Brak toalety jest okej dla sklepu spożywczego czy piekarni, ale nie dla lokalu w którym się je, pije czy przebywa dłużej niż 10 minut.
 11. W związku z powyższymi czynnikami ryzyka na dekarza czyha bardzo wiele niebezpieczeństw między innymi: naderwania ścięgna, choroby kręgosłupa, złamania i zwichnięcia, skręcenia stawów, guzy i siniaki, potłuczenia, ciężkie urazy ciała, rany palców i dłoni, porażenie prądem elektrycznym, przegrzanie, podrąznienia skóry, choroby ogólnosutrojowe, depresje, nerwice, bezsenność, a nawet śmierć.
 12. Należy: Zapewnić natychmiast dopływ świeżego powietrza.Otóż okno, drzwi przewietrz pomieszczenie. Jak najszybciej opuśić pomieszczenie w którym jest tlenek węgla ( czad ) Ułatwić oddychanie osobie poszkodowanej. Rozluźnij odzież osoby poszkodowanej. Wezwać służby profesjonalne do pomocy ( straż pożarną 998, pogotowie ratunkowe 999) Jeśli osoba poszkodowana nie oddycha rozpocząć reanimację, ale wykonując tylko uciski klatki piersiowej w tempie 100-120 na minutę. Nie wykonuj sztucznego oddychania jeśli nie posiadasz sprzętu medycznego worka samorozprężalnego np. typu am
 13. Oczywiście że tak jest, ale warto zauważyć że te wynagrodzenie które przysługuje pracownicy jest pełnym wynagrodzeniem czyli takim które by pracownicy przysługiwało gdyby w tym czasie pracowała. Czyli wynagrodzenie przysługuje w niezmienionej wielkości. I nie ma tu znaczenia w jakim wymiarze pracy jest zatrudniona. Najważniejsze jest to że pracownice w ciąży są chronione i nie można ich zatrudniać w porze nocnej ani w godzinach nadliczbowych. Dodatkowo pracownica nie może być delegowana na inne stanowiska pracy. Oczywiście żeby korzystać z tych praw pracownica musi powiedzieć pracodawcy że je
 14. Przede wszystkim wygląda to tak, że jeśli zaliczyć szkolenie bhp do czasu pracy to kiedy nie jest możliwe zorganizowanie ich w czasie pracy to będą te godziny liczone jako nadliczbowe albo pracę w dniu wolnym od niej w zaleznosci od tego gdzie ma miejsce takie szkolenie. Jeśli np. pracodawca organizuje szkolenie w sobote wolną od pracy w godzinach od 10 do 14 to będzie to czas pracy pracownika. I wtedy pracodawca musi dać wolne w inny dzien.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności