Skocz do zawartości

Co ile aktualizować instrukcję bezpieczeństwa pożarowego?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego podlega wymogowi okresowej aktualizacji, nie rzadziej niż raz na dwa lata, jak również po nastąpieniu takich zmian sposobu eksploatacji obiektu lub procesu technologicznego, które doprowadzą do wystąpienia innych warunków ochrony przeciwpożarowej.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Instrukcję powinniśmy aktualizować nie rzadziej niż co dwa lata. Trzeba również pamiętać o tym, że jeżeli nastąpią jakieś zmiany w budynku- jego eksploatacji czy też w procesie technologicznym, albo przy zakupie nowych maszyn trzeba ją zaktualizować wcześniej (częściej), tym bardziej jeżeli doprowadza to do sytuacji kiedy warunki w jakich pracujemy się zmieniają. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 months later...

Dokładnie, nie rzadziej niż co dwa lata. Jeżeli cokolwiek się zmieniło np. obciążenie ogniowe, konstrukcja, cokolwiek co miało wpływ na bezpieczeństwo pożarowe to należy ją zaktualizować. Jeżeli np. zmienił się tylko kolor biurka to oczywiście aktualizacja nie jest wymagana :)

 

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności