Skocz do zawartości

Hanna F.

Członkowie
 • Zawartość

  35
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Days Won

  1

Wszystko napisane przez Hanna F.

 1. Czy są jakieś regulacje prawne w tej sprawie? Niektóre drzwi w siedzibie naszej firmy otwierają się do środka, a inne na zewnątrz. Z góry dziękuję za odpowiedź ☺
 2. Hanna F.

  Skręcenie nogi

  Przyczyną zewnętrzną może być nawet nadmierny wysiłek fizyczny...
 3. Hanna F.

  Szkolenie okresowe kierownika budowy

  Nie zawsze trzeba się kierować nazwą stanowiska
 4. Nie trzeba tworzyć konkretnej dokumentacji, ale lepiej w przypadku kontroli wykazać zgodność przetwarzania z RODO. Dlatego też warto wszystko udokumentować.
 5. To są ceny liczone w tysiącach zł Zależy ile czujek, odpowiednich włączników, sygnalizatorów, itp. jest potrzebne
 6. jeszcze można pójść w stronę "reakcji i otwartości na uwagi pracowników" - możliwość zgłaszania przez nich rożnych pomysłów dotyczących BHP 👨‍🏭
 7. Czy na instrukcji przeciwpożarowej daje się podpis osoby sporządzającej?
 8. Hanna F.

  Kominiarz - jak często?

  Pamiętaj też, że sprawdzenie stanu technicznego przewodów kominowych musi być przeprowadzone przez osoby z uprawnieniami mistrza kominiarskiego oraz budowlanymi w odpowiedniej specjalności.
 9. Na pewno motywujące są nagrody i premie.. ale czasem to idzie w inną stronę, mam na myśli upomnienia i kary
 10. Hanna F.

  Bariery stalowe na hali produkcyjnej

  Zgodnie z GIS ,,pomieszczenia, w których wykonywane są czynności związane z produkcją i obrotem żywnością muszą być utrzymywane w czystości i zachowane w dobrym stanie i kondycji technicznej, a ich wyposażenie, wystrój i konstrukcja mają eliminować ryzyko jej zanieczyszczenia, w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywności."
 11. Jak po wprowadzeniu RODO wygląda sprawa ochrony danych osobowych w szkole? Czy szkoła może wrzucać zdjęcia dzieci na stronę internetową i Facebooka? Czy można wywiesić w szkole listę uczniów przyjętych do szkoły?
 12. Co myślicie o zewnętrznym IOD na zasadzie outsourcingu? Czy to się opłaca i czy na pewno taki inspektor ochrony danych jest w stanie, nie będąc na co dzień w firmie, ,,ogarnąć" wszystkie sprawy?
 13. Z tego co mi wiadomo, urlop z poprzedniego roku wykorzystuje się do III kwartału roku przyszłego. Jednak czy pracodawca może zmusić do wybrania dni w tym, samym roku?
 14. To wszystko zależy od tego w jakiej jesteś branży odzież ochronna chroni człowieka podczas pracy przed działaniem czynników szkodliwych lub niebezpiecznych dla zdrowia oraz zabezpieczającej przed ewentualnymi urazami ciała, a robocza jest głównie wykorzystywana, aby nie pobrudzić ani też zniszczyć ubrania pracownika
 15. Artykuł 42 Kodeksu pracy mówi o możliwości powierzenia pracownikowi innych obowiązków niż jest przewidziane w umowie o pracę - czas jej wykonywania nie może przekroczyć jednak trzech miesięcy
 16. Kiedy dany hałas występuje rzadko lub pracownik obsługujący hałaśliwe urządzenie musi jedynie okresowo wchodzić do pomieszczenia, w którym się ono znajduje - wtedy stosuje się ochronniki słuchu.
 17. Wg Rozporządzenia Rady Ministrów nie powinna pracować pod ziemią, poniżej poziomu gruntu i na wysokości. Pozdrawiam.
 18. To zależy w jakiej branży zatrudniasz pracowników lub sam pracujesz, bo są trzy rodzaje masek: P1, P2 i P3 P1 - zatrzymuje 80% cząsteczek / <2 mikrometry P2 - zatrzymuje 94% cząsteczek / >0.5 mikrometrów P3 - zatrzymuje 99.95% cząsteczek / <0.5 mikrometrów Stosowanie masek jest bardzo istotne dla zdrowia, więc kup je jak najszybciej.
 19. Dopuszczalne obciążenie powinno być określone w dokumentacji regałów Jeśli nie ma takich dokumentów to trzeba to obliczyć. I właśnie oszacowanie dopuszczalnej nośności regałów powinno być poparte badaniami i obliczeniami.
 20. A dogadanie się z sąsiadem nie wchodzi w grę? Może jakieś bezpłatne zabiegi w przychodni by go przekonały? Myślę, że sądy to ostateczność
 21. Hanna F.

  Ocena ryzyka zawodowego - zmiany

  Nie ma w tym zakresie żadnych zmian, skąd ta wątpliwość?
 22. Hanna F.

  Wykładzina a ryzyko pożarowe

  Zawsze można zastosować impregnacje ogniochronne
 23. Źle zabezpieczona drewniana konstrukcja na pewno ułatwiają rozprzestrzenianie się ognia. Jednak nawet materiały niepalne, tak naprawdę tylko trudniej się zapalają, bo np. potrzeba większej temperatury.
×